Vesti i obaveštenja

Ma nerviro sam se jedno vreme vise se ne nerviram .Sad me jos nerviraju pametni upravnici koji kao nesto vrse pritisak na nas imaju sigurno naredbu da nas gaze da koliko toliko sami ponapustamo!
 
Kako odjednom sve "patriote"iznikose,a kada su nasi seici za dz uzimali nasu zemlju niko se nije bunio i niko da pravi blokade.Kad su kole,misko,matijevic itd. nam otimali svi ste cutali verovatno vam je njina diktatura odgovarala ovi jos ni sporazum nisu potpisali a vec nam i u krevete sa zenama pozalegase.Kada je kole kupio Vrbasku seceranu za 3evra i otpustio 70% radnika niko nije pretio blokadama pa sad kada se dokopao Carnexa i poceo da jebe i otpusta radnike ni tad niko nije krenuo na barikade.Verujem da ce taj seik te mrtve firme dici iz pepela i da ce radnici imati veca ljudska prava nego sto ih sada imaju kod nasih "seika".Drug mi radi u Carnexu i kako je nas secer-aga tu usao nema svi strepe svima otkaz visi nad glavom juce je otisao u prvu smenu i jos nije dosao sa posla kvar na kotlu nesmeju ni da pomisle na kraj smene i takvima mi treba da damo njive i fabrike???Dok je jervrej drzao Carnex uzivali su i radili ali niko nije strepio sta ga ceka na kapiji ko sada.Ili peconi koji je uzeo Vital giganta nad gigantima u proizvodnji ulja sad prave kecap a od par stotina radnika sad ih jedva ima 150 ili gospodin kurjacki koji je uzimao drzavnu zemlju u Vrbasu i nikada nije platio arendu na par stotina hektara,a nije to samo bilo u Vrbasu nego i u okolnim opstinama i mi takvima da dajemo da nam kroje kapu??Ocigledno je da mi sami neznamo i nismo u stanju da pokrenemo te kombinate i treba neko sa strane da nam dodje da nas tome nauci,a sto neko rece pa nece oni tu zemlju natovariti i odneti ostace ona tu gde je i sada. A ako cemo iskreno milije mi je oni da je uzmu sa njma nismo nikad ratovali nego tamo neki "todorici" za koje se zna sta su nam radili u ratovima i sta nam i dalje misli i sta bi nam opet radili samo da im padnemo saka!
 
Sad cu ti nesto reci ,nemoze se pokrenuti nista kad se vrsi stranacko prepucavanje u svim oblastima pa i u privredi. Ministar ovaj ,gradonacelnik onaj ,direktor tamo opet iz neke stranke i kad treba nesto da se dogovore nema teorije ,ovoj stranci neodgovara ovo ovoj ono a mi gde smo tu smo samo nam je gore.
 
Evo vrlo proste racunice.
U pitanju je oko 25000 ha plodne zemlje koju ce dobiti neki seik (izvinjavam se seiku jer nisam zapamtio ime).
Ako bi 25000 ha podelili na 1000 ljudi ispada da bi svako dobio po 25 ha po ceni od 250 e/ha.
1000 ljudi bi povuklo jos svoje clanove porodica kojih ima u proseku 4 i to je onda 4000 ljudi, dakle jedno ozbiljno selo. Onada u tom selu imamo par prodavnica, postu, komunalu sluzbu itd. To je jos najmanje 1000 ljudi koji su zaposleni.
E sad uzmite da li bilo koje selo ima 25000 ha velik atar. Nema ! Realno od ove zemlje moze da zivi jedan gradic a ne selo, a ovako ce se samo kupiti jos malo socijalnog mira.
Sela nam umiru!
Zato ziveo Seik !
 
Kako odjednom sve "patriote"iznikose,a kada su nasi seici za dz uzimali nasu zemlju niko se nije bunio i niko da pravi blokade.Kad su kole,misko,matijevic itd. nam otimali svi ste cutali verovatno vam je njina diktatura odgovarala ovi jos ni sporazum nisu potpisali a vec nam i u krevete sa zenama pozalegase.Kada je kole kupio Vrbasku seceranu za 3evra i otpustio 70% radnika niko nije pretio blokadama pa sad kada se dokopao Carnexa i poceo da jebe i otpusta radnike ni tad niko nije krenuo na barikade.peconi koji je uzeo Vital giganta nad gigantima u proizvodnji ulja sad prave kecap a od par stotina radnika sad ih jedva ima 150 ili gospodin kurjacki koji je uzimao drzavnu zemlju u Vrbasu i nikada nije platio arendu na par stotina hektara,a nije to samo bilo u Vrbasu nego i u okolnim opstinama i mi takvima da dajemo da nam kroje kapu??Ocigledno je da mi sami neznamo i nismo u stanju da pokrenemo te kombinate i treba neko sa strane da nam dodje da nas tome nauci,a sto neko rece pa nece oni tu zemlju natovariti i odneti ostace ona tu gde je i sada. A ako cemo iskreno milije mi je oni da je uzmu sa njma nismo nikad ratovali nego tamo neki "todorici" za koje se zna sta su nam radili u ratovima i sta nam i dalje misli i sta bi nam opet radili samo da im padnemo saka!
Bunili su se ljudi,ali dzaba.
Nije stvar u tome da li ce seik ili ta ekipa koju si nabrojao uzeti nasu zemlju,stvar je u tome da oni nasu zemlju uzimaju,a mi gledamo i nista ne mozemo.
Nicija diktatura nije nikome odgovarala,niti ce.
Pa sta ova Srbija nema ljude koji ce da obradjuju zemlju?
Ovde nema postenog,izmucenog naroda koji bi za tih 250e po ha (koliko placa Seik) mogao da obradjuje zemlju?
Seici napolje,a kole,misko,matijevic,peconi,raca i ostali polupismeni biznismeni u zatvor,ili njihove gazde,svejedno...
Znamo da su oni samo figure kojima se upravlja,pa svako selo/grad ima po 1-2 polupismene teluske koje su ostvarile bogatstvo za par godina. Tako da...nasa ekipa u zatvor i sve da im se oduzme,a ekipa stranci (Seik,Austrijanci) napolje!
 
danijel pobogu covece nece oni kupiti kombinat i ograditi zicom i nabiti zastave Arabije i reci ovo je nasa zemlja,kraljevina Arapa...tu da nasele arape i prave zgrade i skole...sta je sa tobom...kakva drzava u drzavi...znaci ja moju njivu ogradim i postavim granicu i to je knezevina...cccc...to ti je biznis u kome nazalost MI SELJACI izvlacimo deblji kraj...tako je i sa zemljom koja se proda da naprave Svabe fabrike,itd,tu su na gubitku nasi poduzetnici..
Jest, neće ga kupiti, tebi će ga pokloniti
 
Evo vrlo proste racunice.
U pitanju je oko 25000 ha plodne zemlje koju ce dobiti neki seik (izvinjavam se seiku jer nisam zapamtio ime).
Ako bi 25000 ha podelili na 1000 ljudi ispada da bi svako dobio po 25 ha po ceni od 250 e/ha.
1000 ljudi bi povuklo jos svoje clanove porodica kojih ima u proseku 4 i to je onda 4000 ljudi, dakle jedno ozbiljno selo. Onada u tom selu imamo par prodavnica, postu, komunalu sluzbu itd. To je jos najmanje 1000 ljudi koji su zaposleni.
E sad uzmite da li bilo koje selo ima 25000 ha velik atar. Nema ! Realno od ove zemlje moze da zivi jedan gradic a ne selo, a ovako ce se samo kupiti jos malo socijalnog mira.
Sela nam umiru!
Zato ziveo Seik !
ti nam predstavi selo kao da je idealno za zivot,sto onda veliki deo ljudi sa sela prelazi da radi u industiji?
 
Da nema subvencija mnogi od ovih sto surfuju po netu, radili bih kod nekih ''biznismena''
a ne vodili politiku.
 
Ne mogu da verujem da ni po ovom pitanju mi poljoprivrednici nismo jedinstveni. Kako može neko u opšte da podržava tu muljačinu sa šeikom osim samog šeika. Taj Arapin ne nosi ništa dobro ovoj zemlji osim privremenih zakrpa na rupama u budžetu, čuvanja socijalnog mira i dovršavanja metro stanice Prokop u Beogradu.
Vlast će učiniti sve da sačuva socijalni mir. Koga se vlast više boji i čijim interesima će gledati da po svaku cenu ugodi? Ko bi to mogao da pokrene socijalne nemire? Da li vredni seljaci koji iako im je interes opasno ugrožen uvek imaju pune ruke posla i misli usmerene ka ekonomisanju gazdinstvom ili gradski šljam - nezaposlene badavadžije sa biroa koji traže posao sve nadajući se da ga neće naći(teret budžeta), čije ruke niti mozak nisu okupirani ničim ozbiljnim(u glavnom vise po kladionicama), a zafali im slučajno kinte za pivo i pljugu ili im se učini da se njujorški šljam vozika u boljem metrou od njihovog Beovoza koga su onako slatko baš ti takvi demolirali i išvrljali grafitima? Dakle, šta mislite ko će pre početi da lupa izloge i žardinjere, gađa policajce kamenicama i gura zapaljene kontejnere sokakom? Čiji prag tolerancije je viši i sa čijim strpljenjem su spremniji političari da se kockaju?
 
Poslednja izmena:
Ma budimo malo realni kad englezima koji su najkonzervativniji u svetu ne smetaju seici,pa sto ce nama smetati..Mozda u tom svemu ima i neceg dobrog.Prvi nisam za prodaju zemlje,ali ko nas pita .Moje misljenje da od ovih nash novo pecenih feudalista,nemoze biti niko gori.Dobili su kombinate za tepsiju ribe a ponasaju se ko mali bogovi,kao da su im radnici sluge,pa cak i gore.
 
Pa jesu li Englezi prodali zemlju Šeicima .U stvari nisu ni mogli kad tamo nema državne zemlje.

Ajd da pojednostavim sve , ako je pametan potez to što su dali zemlju , pitam ja vas , bilo koga sa foruma , dal bi dao svoju zemlju u zakup šeiku po 250e/ha ???
 
Kod nas je međuseljaćki zakup davno prešao 250e tako da je besmisleno raspravljati o tome.
 
A sto si tako siguran da namaju drzavne zemlje.Nikad se nezna sta nosi dan sta nosi noc,ako cemo relno da sagledamo to je neka normalna cena zakupa.To sto su se neki prepucavali izmedju sebe padigli zakup to je druga prica.I opet naglasavam da nisam za prodaju strancima.Ajd i ovo da dodam kod nas je zakup 5 meteri zita po jutru ,to mu je skoro isto.
 
pa jel bi ti dao nekome (pogotovo šeiku ) po to cijeni u zakup na duži rok , recimo 30 godina ? Pitanje je konkretno , ako bi dao onda je ovo njihovo pametno po tebi , ako nebi onda nije.
 
Ma budimo malo realni kad englezima koji su najkonzervativniji u svetu ne smetaju seici,pa sto ce nama smetati..Mozda u tom svemu ima i neceg dobrog.Prvi nisam za prodaju zemlje,ali ko nas pita .Moje misljenje da od ovih nash novo pecenih feudalista,nemoze biti niko gori.Dobili su kombinate za tepsiju ribe a ponasaju se ko mali bogovi,kao da su im radnici sluge,pa cak i gore.

"...kao da su im radnici sluge?" A zar nisu? Koji radi za drugog onaj jeste sluga.
"...pa čak i gore" A šta očekuješ od uvezanog? Besplatnu ćeten-alvu na pauzi za kafu?

Da ne ispadne da sad ja držim stranu domaćim feudalcima ili da sam jedan od tih. Da se odmah razumemo, ja sam sitni paor koji se bori za opstanak.
Što se tiče domaćih feudalaca, sitne su to ribe u poređenju sa ovim obrezanim. Ovaj ima para više nego cela Srbija i kao takav predstavlja opasnost sam po sebi, nešto poput onoga što je Pablo Eskobar bio u Kolumbiji. Narodno verovanje da veliko bogatstvo donosi prokletstvo i te kako ima naučno utemeljenje.

Počela odjednom hajka na domaće tajkune i narko bosove, a otvaraju se širom vrata belosvetskim tajkunima i mega-feudalcima. Ja mislim da domaćim bogatašima treba oduzimati imovinu čije poreklo ne mogu da objasne i oždrapiti svima(dakle i onima koji su pošteno stekli) poreze na luksuz i na ekstra profit, dok strancima treba zakonski zabraniti upis bilo kakve nekretnine u trajni posed, a poljoprivrednog zemljišta ni u zakup.

Zašto tu zemlju ne ponude jednim delom lokalnim porodičnim gazdinstvima i jednim delom nezaposlenim licima u okviru nekakvog socijalnog programa samozapošljavanja i repatrijacije(povratak na selo) soliterskih seljaka, onih koji bi zaista želeli da rade i skinu se sa državne grbače i eto ti novih radnih mesta što ovaj obećava, zašto bi morao u to isto i on da se ugradi, nije mu dosta sve to što ima?

Priča o navodnjavajnu je šuplja kao i glave onih koji se na te priče primaju. To mi je objasnio lično jedan ekspert za vode. Za navodnjavanje je potrebna voda, a voda ograničena i to veoma.
1.) Ako hoćeš da koristiš vodu iz podzemnih izdani, to je dovoljno da se napoje ovce.
2.) Ako pak hoćeš iz vodotokova, e onda moj Mile, treba da tražiš odobrenje i od država uzvodno i nizvodno. To je već međunarodno pitanje.
3.) Navodnjavati se u svakom slučaju može samo jedan mali procenat obradivih površina i dakle ako dođe ovaj uvezani sa svojim parama i uloži ih u najmodernije sisteme za navodnjavanje ima da povuče svu raspoloživu vodu pa će moći cvrc da navodnjava bilo ko osim njega. Samim tim niko neće moći da mu parira cenom i kvalitetom(na trgovački kvalitet mislim), pa samim tim niko drugi onda više neće ni moći da se bavi proizvodnjom hrane osim za sopstvenu potrošnju - upravo kakvo i jeste stanje poljoprivrede u najsiromašnijim državama, pretežno na afričkom kontinentu. Tamo seljak proizvodi hranu samo da ne bi morao da je kupuje jer ne radi nigde i nema drugog načina da dočeka sutra dok zaposleni kupuju jeftinu i nekvalitetnu(na nutritivni kvalitet mislim) hranu iz masovne korporativne proizvodnje.

- - - - - - - - - -

...ako cemo relno da sagledamo to je neka normalna cena zakupa.To sto su se neki prepucavali izmedju sebe padigli zakup to je druga prica.I opet naglasavam da nisam za prodaju strancima.Ajd i ovo da dodam kod nas je zakup 5 meteri zita po jutru ,to mu je skoro isto.

Sa ovim se slažem, ali moram da dodam da onda po toj realnoj ceni treba ponuditi strancu tek u slučaju da nema interesovanja domaćih potencijalnih zakupaca.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh