Vesti i obaveštenja

Evo vrlo proste racunice.
U pitanju je oko 25000 ha plodne zemlje koju ce dobiti neki seik (izvinjavam se seiku jer nisam zapamtio ime).
Ako bi 25000 ha podelili na 1000 ljudi ispada da bi svako dobio po 25 ha po ceni od 250 e/ha.
1000 ljudi bi povuklo jos svoje clanove porodica kojih ima u proseku 4 i to je onda 4000 ljudi, dakle jedno ozbiljno selo. Onada u tom selu imamo par prodavnica, postu, komunalu sluzbu itd. To je jos najmanje 1000 ljudi koji su zaposleni.
E sad uzmite da li bilo koje selo ima 25000 ha velik atar. Nema ! Realno od ove zemlje moze da zivi jedan gradic a ne selo, a ovako ce se samo kupiti jos malo socijalnog mira.
Sela nam umiru!
Zato ziveo Seik !
Slažem se,ali to je trebalo uraditi pre 12 god. kad je počela privatizacija kombinata,njihovo nemilosrdno upropašćavanje i poklanjanje domaćim šeicima
Trebalo je uvesti neki maksimum u sve oblasti poljoprivrede tako da od nje može da pristojno živi ko god je se na to opredelio,a ima nas mnogo...
 
Pa čekaj sad.Ako nisi imao dete sa 18 godina nije kasno ni da ga dobiješ(napraviš) sa 30 godina ako se za to ima želje,volje,potrebe.Tako isto i sa ovim.Dosta je vraćanja u prošlost(čitaj istoriju) i uvek u tome tražiti izgovor za ono što sad treba da odradimo ,a iz nekog razloga to ne činimo.Dokle će nam "ono od pre" biti krivac za ovo sada ili ono što će doći.Zašto se u ovoj zemlji uvek gleda u nazad ,a retko kad u napred.....e zato smo tu i gde jesmo.
 
Da li se neko zapitao šta je u pozadini svega ovoga.To je najbitnije od svega.Da li smo mi tom šekiju nešto dužni (mislim na državu) pa je ovo neka vrsta kompenzacije jer država nema para.Da li je možda afera Mišković usko povezana sa ovim dešavanjima ili ne.Sitna smo mi riba da bi došli do takvih saznanja,Jedino što sigurno znamo je da nam se ne piše dobro i možemo da mudrujemo do mile volje (nije zabranjeno-demokratska je ovo država) i kao rezultat možemo samo svoje zdravlje da narušimo i ništa više.
 
Nazalost u nasoj drzavi se nista dogovorom nemoze resiti (osim tajkuna koji prvo iskesiraju pa se dogovaraju) ,mi obican narod nemamo prave zastupnike koji bi to resavali u nasem interesu ,nazalost je tako da nemoze se nista ni sa time postici ali barem pokusati . Gledajte sta se desava u okolnim drzavama , revolucija to su takvi nemiri da je strasno,jednostavno i ovi treba da znaju kako su izabrani tako mogu da se sklone sa vlasti i ovo je sve nakaradno sta se radi . Sto nisu pitali narod ,NEMOGU POJEDINCI DONOSITI ODLUKE U IME NARODA ,narod je o ovakvim stvarima trebo sam da odluci !
 
Da li se neko zapitao šta je u pozadini svega ovoga.To je najbitnije od svega.Da li smo mi tom šekiju nešto dužni (mislim na državu) pa je ovo neka vrsta kompenzacije jer država nema para.Da li je možda afera Mišković usko povezana sa ovim dešavanjima ili ne.Sitna smo mi riba da bi došli do takvih saznanja,Jedino što sigurno znamo je da nam se ne piše dobro i možemo da mudrujemo do mile volje (nije zabranjeno-demokratska je ovo država) i kao rezultat možemo samo svoje zdravlje da narušimo i ništa više.

Па позадина је јасна .. Шарић&Мишко - каки год да су представљају србе који имају паре и пре ил касније могу да помисле и да финансирају неку странку која не игра по телефонским позивима из страних амбасада ::novac::.. дакле треба их склонити пре него што почну да праве проблеме .. у пакету иде и укидање права на штрајк и остало (такозвана реформа закона о раду ) :osmeh: тј. да се црнци не окупљају на улицама ... а и згодно је за медијско покривање признавања "Косова" тј. 2 муве истим ударцем .. Не не не своје здравље боље туђе
 
Puno je nepoznatih u celoj prici! Ako ce ti kombinati biti cena za ulaganje u namensku, kupovinu JAT-a, i sta ti ja znam, po meni ok.

A jos bih nesto voleo, ako neko moze da mi objasni razliku izmedju domaceg i stranog kapitala :sta:.
 
Pre praćenja vesti, preporučujem da se pogledaju filmovi "Doktrina šoka", "Moc agencija za rejting" i "Uzmimo lovu". Ima ih još dosta, ali recimo ova tri su dovoljna. Velika većina dešavanja u ekonomiji postaje jasnija i samim tim možemo (kao pojedinci, ne mislim na državu) da usmerimo svoje aktivnosti da nam bude bolje. Sticajem okolnosti ostaje dobar broj ljudi koji će nastaviti da kukaju, na žalost, ali je to njihov problem.

Ko ne može do filmova nikako drugačije, neka mi javi na PP pa ću videti da im objasnim kako da ih dobiju.
 
Nazalost u nasoj drzavi se nista dogovorom nemoze resiti (osim tajkuna koji prvo iskesiraju pa se dogovaraju) ,mi obican narod nemamo prave zastupnike koji bi to resavali u nasem interesu ,nazalost je tako da nemoze se nista ni sa time postici ali barem pokusati . Gledajte sta se desava u okolnim drzavama , revolucija to su takvi nemiri da je strasno,jednostavno i ovi treba da znaju kako su izabrani tako mogu da se sklone sa vlasti i ovo je sve nakaradno sta se radi . Sto nisu pitali narod ,NEMOGU POJEDINCI DONOSITI ODLUKE U IME NARODA ,narod je o ovakvim stvarima trebo sam da odluci !
Pa poenta je u tome da su oni izabrani od naroda tako da mogu donositi odluke u ime narods. O ovakvim stvarima se trebalo razmisljati mnogo ranije.
 
Medju ti 8 kombinata spadaju pik Dolovo,Omoljica i Starcevo a ako ce arapi da ih podignu na noge kao sto su nekad bili ja nemam nista protiv da im se proda,dosada su tu zemlju radili mufljuzi jedino u zadnje dve godine pravi paori obradjivali ali i tu je imalo nepravde jer kao sto paorpaor kaze kad bi se sva ta zemlja podelila na jednake delove zainteresovanih nebi bilo problema
 
Jesu ali da su makar ove odluke izglasane u skupstini ,nego je dogovoreno sve u onoj poseti Dinkica i Vucica .To nije volja naroda da dva coveka odluce .
 
Ljudi nisam na strani ovog seika vec sam protiv ovih domacih poltrona koji se samo uvlace gde god je moguce.Dinkic zna sta je nama dobro,i to je njegova ideja vodilja.
 
Puno je nepoznatih u celoj prici! Ako ce ti kombinati biti cena za ulaganje u namensku, kupovinu JAT-a, i sta ti ja znam, po meni ok.
A jos bih nesto voleo, ako neko moze da mi objasni razliku izmedju domaceg i stranog kapitala :sta:.

Домаћи је увек бољи ... твој је држављанин нема ко шта да се буни кад ћоркираш криминалца и одузмеш му имовину, већина малих и средњих ту и живи и ту и троши паре дакле враћа део кроз пдв и акцизе. чак и ако је фалсификовала да је приход 0 да не плати порез ... Странац осим једног намесника на тих 25000 хектара нема никог и сав приход с неким смешним порезом ће бити исисан напоље .. а чим има више пара уложиће више у технологију (коју ће опет да купи у иностранству ) тако да ће ефективно бити запослено мање људи на исту површину (јединицу производа ) обрни окрени ..
Странац увек може да уцењује по принципу или мени повластице или ја одо .. па како то да имају субвенције за стране инвестиције од 10к јевреја по радном месту а немају за домаће ? У чему је разлика ?? е па у томе што су странци крупнији па одмах уплате провизију на рачуне "представника народа" .. Дојче телеком у Немачкој има 2х више запослених по претплатнику него у свим колонијама где су приватизовали телекоме па је онда свима све јасно :) у чему је разлика

Симпатично је што нико није коментарисао да је овај умотани у чаршав понео и своје сендвиче тј. није у Србији купио ни кутију шибица :haha:
 
Pa nije on nama doneo,vec bi da odnese sto vise i tu ga razumem,a ovi nasi mu sami trpaju.Najgore sto smo ih mi sami izabrali i postavili,a sada ih kritikujemo.Za njih nasi interesi ne znace nista samo da potraje sto duze.Ni ovi hektari nece trajati doveka.Vec ste nam jedanput ispraznili Vojvodinu pa vreme je da ponovite.
 
citiram sa agroservisa :
Krajem prošle godine, napravljen je veliki korak za oporavak vojvođanskih zadruga. Prema rečima samih zadrugara, stigla su revolucionana prvostepena rešenja koja označavaju početak vraćanja nezakonito prodate zemlje i imovine. Time je donekle potvrđeno da zadružna svojina nije ni smela biti na prodaju, ali ipak za sada niko nije odgovarao zbog ovih sumnjivih privatizacija.
Goran Stamenković, pravni zastupnik akaže da je oko 190 hiljada hektara zemlje privatizovano, a nije smelo jer je u pitanju bila zadružna svojina.
"To je bio više nego ozbiljan projekat. Ja se iskreno nadam da će i drugi organi uprave krenuti ovim putem", kaže Stamenković.
Skoro deceniju su ljudi iz zadruga su tvrdili da je privatizacija bila nezakonita, a na slično je ukazivao i Savet za borbu protiv korupcije.
Vesna Petković, direktorka novoosnovane zadruge u Srpskom Miletiću kaže da očekuje velike rezultate.
"Naši ljudi u Srpskom Miletiću su bez posla, na birou, i za njih je ovo veliki, veliki uspeh."
Dušan Rajačić, direktor zemljoradničke zadruge u Bačkom Brestovcu kaže da sada ima šanse da mladi ljudi ostanu na selu.
"Ako imaju zemlju - mogu se baviti poljoprivredom, moći će da žive i osnivaju porodice, da selo ne bi bukvalno zamrlo."
Još mnoga pitanja zadrugara ostala su bez odgovora: Kako je uopšte moglo doći do privatizacije zadružnog kapitala? Ko je sve znao da je ova zemlja nezakonito otuđena? Spremni su da sačekaju odgovore, sada im je najvažnije da napokon ponovo počnu da rade.
Ovim rešenjima se poništava privatizacija, a još jedna zadruga koja čeka svoju sudbinu u drugostepenom postupku je Njegoš iz Lovćenca. Veselin Muhadinović iz Saveza udruženja akcionara Vojvodine kaže da se nada da ukoliko Lovćenac prođe dobro, da će sve onda ići redom i tim pravilom.
"Da bude kao nekada, da zadruge finansiraju život sela, to im je oduvek bila svrha."
Međutim, još uvek nije gotovo. Čak i ako Ministarstvo finansija potvrdi prvostepeno rešenje, vlasnici zemlje imaju pravo žalbe. Svakako, vojvođanski zadrugari se nadaju da će neko od njih ovaj zadružni traktor voziti već tokom ove godine.


:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Домаћи је увек бољи ... твој је држављанин нема ко шта да се буни кад ћоркираш криминалца и одузмеш му имовину, већина малих и средњих ту и живи и ту и троши паре дакле враћа део кроз пдв и акцизе. чак и ако је фалсификовала да је приход 0 да не плати порез ... Странац осим једног намесника на тих 25000 хектара нема никог и сав приход с неким смешним порезом ће бити исисан напоље .. а чим има више пара уложиће више у технологију (коју ће опет да купи у иностранству ) тако да ће ефективно бити запослено мање људи на исту површину (јединицу производа ) обрни окрени ..
Странац увек може да уцењује по принципу или мени повластице или ја одо .. па како то да имају субвенције за стране инвестиције од 10к јевреја по радном месту а немају за домаће ? У чему је разлика ?? е па у томе што су странци крупнији па одмах уплате провизију на рачуне "представника народа" .. Дојче телеком у Немачкој има 2х више запослених по претплатнику него у свим колонијама где су приватизовали телекоме па је онда свима све јасно :) у чему је разлика

Симпатично је што нико није коментарисао да је овај умотани у чаршав понео и своје сендвиче тј. није у Србији купио ни кутију шибица :haha:

Znaci Miskovic je bolji... Drzava od njega ima koristi. Osnovao je Hemslejd, tamo na nekim ostrvima, ne placa porez drzavi Srbiji, iznosi profit iz Srbije, kupuje vile po Londonu, Los Andjelesu, placa radnike 20000, uvozi masine iz inostranstva, dakle ne pospesuje domacu industriju. To sto proizvede, prodaje po visim cenama nego u sred Beca, Berlina, u svojim marketima. Isto to radi i Kostic, samo sto je on otisao mozda i korak dalje, pa je taj kapital koji je opljackao prelio u Ukrajinu.
Nema drzava (a to smo ti, i ja) nikakve koristi od tih kombinata, bili vlasnici Misko, Kole, ili ovaj Ali Baba!

Zato mi nije jasno sto se sada svi bune, a ne pre 13 godina. Da su onda ti kombinati podeljeni pravim vlasnicima, pa da se radi dalje. Ovako isti djavo ko je na papiru vlasnik. Jedino sad ovaj bode oci sto se zove malo drugacije.
 
Јесте бољи јер му је лакше одузети имовину до које је дошао криминалом као што ће доћи и овај у чаршаву !
то је поента .. понашање свих капиталиста је исто то да се не заваравамо
 
Nazad
Vrh