Vesti i obaveštenja

Ljudi.nema razloga panici.Sovešćemo mi šekija do prosjačkog štapa.Naši ljudi će raditi za njega a kao što i sami znate mi smo ti stručnjaci da od gotovog napravimo veresiju.Dakle,šekiju se crno piše.:haha:
 
Ne zanosi se sa tim mislima.Znace on orlicno koga treba da angazuje da radnike dovede u red i da ih disciplinuje.Lako je bilo fuseriti u socijalizmu kad si imao odlicnu platu i kad si bio u situaciji da nadjes drugi posao.Sad su ljudi toliko osiromaseni i ocajni da se sa njima moze manipulisati kako se pozeli a to je ono na cega svaki taj "strani investitor" racuna kad ulaze ovde bilo sta.Mi smo ovde tretirani kao robovska radna snaga koja radi za mizeriju.
 
Evo vidite koliko je ovo uzelo maha prvo su krenuli sa nekih 5000 samo okoliina Surcina pa su rekli to im je malo nece samo to ovi nasi se primili ponudili odma i Obrenovac,Dobanovacku neku zemlju ,pa ostala gazdinstva pa aerodrom pa luku i to nemoze da se zaustavi oni imaju kesa da kupe 100 srbija i uzdus i popreko a nasi na samu spomen kesovine zamuti im se pamet otvori im se vilica do zemlje neznaju ni sta potpisuju ni sta pricaju .
Pa sta mislite zasto su dosli bas ovamo ,zato sto su svi potkupivi i mogu da rade kako god njima odgovara svi zakoni ce se prilagodjavati seicima ,dosli su ovde sto je sve toliko jeftino za ovu cenu nigde na zemaljskoj kugli nemoze se dobiti zemlja a i pride jeftina radna snaga ,vode na pretek lako za navodnjavanje a i povezani smo iole sa raznim destinacijama ,tu mu je blizu aerodrom tu je odma i reka a i zeleznica sve ko na dlanu !!! U evropi nemoze se prodati zemlja i svake godine je smanjivan vremenski period na koji mozes da zakupis pocelo je na 99 godina pa na manje i manje ,po raznoraznim drzavama nemoze nijedan covek niti firma da bude vlasnik bilo kojeg zemljista samo iskljucivo drzava ,mogu da ga koriste fizicka i pravna lica ,ali ne i da budu vlasnici !!!
 
Paa imaju brojne delatnosti ali im je primarna poljoprivreda i raznorazni transporti e sad imaju i stocarsku proizvodnju gledo sam neka ogromna farma krava u sred neke pustincine maltene hermeticki zatvorena regulise se sve kompjuterski ,vlaznost vazduha ,temperatura kolicina hrane po svakom grlu itd. A neznam tacno sve grane da nabrojim njihove delatnosti ,dali bi podelio to sa nama ???
 
Sad se svi odjednom u'vatise seika, zato sto hoce da kupi zemlju, i namenski je koristi. A nikoga nema da se buni za 25000 hektara, koliko se godisnje gubi po raznim osnovama. Kad neko naspe njivu tucanikom, i otvori auto plac, to je ok, ali kad neko hoce da visestruko poveca profit po hektaru, to ne valja (bez obzira bio on stranac, ili ne!).
 
http://glassrbije.org/privreda/al-dahra-kupuje-%C4%8Detvrtinu-pkb

- - - - - - - - - -

Slusaj razmisljo sam i delio misljenja sa mnogima iz raznih bransi ,svi su konkretno protiv ovoga ,ali jednostavno niko vise narod nepita nista .
Samo nam ostaje da se nadamo da su im namere casne i da ce stvarno zaposliti sto vise ljudi i da ce dati plat kao sto imaju svi radnici po celom svetu u kompaniji al dahra a to je u proseku od 1500 evra pa navise ( a od toga nema nista) i da ce barem koliko toliko zastititi nase teritorije itd npr da nece moci evropa da pikira na vojvodinu ili slicno mada moze ovo da pogorsa situaciju i da ima kontra efekat ,da se pogorsa situacija oko odcepljenja itd.
 
oldtimer upravu si...zasto se niko ne buni u i ne dize ustanak,kad neko kriminalno prisvoji drzavnu zemlju,kad nam uzme od usta...kad dodje stranac odmah je to izdaja zemlje,propast....znaci bolje neka nas jebu ovi domaci lopovi i neka uzimaju a mi cemo cutati i raditi neke coskove,a ako dodje neko ko ce da ulozi onda daj da ga nabijemo na kolac...a ionako verujem da ima ljudi na ovom forumu koji dizu frku samo zato sto oni nece moci da se dokopaju te zemlje,kao sto i na licitacijama malverzacijama stizu do nje,...TAKVI LJUDI SU NAJGLASNIJI U ODBRANI SRBIJE I SRBA..a kad treba ravnomerno i pravedno podeliti tu ih nema..
i ljudi ma kakvo otcepljenje sta je sa vama,nemojte dzabe pisati gluposti vise po ovom forumu..
 
Ne zanosi se sa tim mislima.Znace on orlicno koga treba da angazuje da radnike dovede u red i da ih disciplinuje.Lako je bilo fuseriti u socijalizmu kad si imao odlicnu platu i kad si bio u situaciji da nadjes drugi posao.Sad su ljudi toliko osiromaseni i ocajni da se sa njima moze manipulisati kako se pozeli a to je ono na cega svaki taj "strani investitor" racuna kad ulaze ovde bilo sta.Mi smo ovde tretirani kao robovska radna snaga koja radi za mizeriju.

Ne zanosim se ja druže,samo pokušavam da unesem malo vedrijeg duha.
To su te mečke koje su sada počele da se valjaju a mnogi ih nisu videli od subvencija.Sad je za neki vid borbe,blokade ili ti ne znam šta kasno.Za arendaše vrlo ozbiljna situacija jer će tu zemlju koja se sad radi u zakup uskoro šeki da pokupuje i na liniji će ostati vlasnici zemlje (koji je i obrađuju).Oni ostaju na kraju kao šlag na torti.Sem EU još ćemo i u našoj zemlji imati konkurenciju kojoj je teško parirati.
 
Nisam bas nesto u toku,ali vidim da se preti sa blokadama......nekim,zbog arapa i moguce(verujem da je to vec gotova stvar) rasprodaje zemlje i poljo.kombinata...
pa se sve pitam,zasto ti ljudi koji prete necime,zasto oni nisu pretili kada su se "domaci seici" karabecili kupovinom kombinata i zemlje??
Kakva je razlika u novcu izmedju seikovih ili tajfunskih?
 
Ma nema razlike i tacno je da je ovo gotova stvar . Pa pricalo se vec par puta suskalo se jednostavno je ovo kap koja je prelila casu i vraca se malo neka sloga i volja u narodu da pokusa nesto da utice. Kao sto znate i sami narod je umoran od svega vise od teskokg zivota od ugnjetavanja sa raznoraznim nametima i zakonima i to se skuplja skuplja dok neka kapisla neopali da oslobodi i razjari jos vise taj bes . A to se ,ja se iskreno nadam ,sad desilo .
 
Zaista je doslo do kraja narod je osiromasio i sto je najgore vise nema nade jer su na vlasti sve sami preletaci i smutljivci najgore vrste.Ministar poljoprivrede nam je robijas ej pa gde to jos ima na kugli zemaljskoj.
 
Nisam bas nesto u toku,ali vidim da se preti sa blokadama......nekim,zbog arapa i moguce(verujem da je to vec gotova stvar) rasprodaje zemlje i poljo.kombinata...
pa se sve pitam,zasto ti ljudi koji prete necime,zasto oni nisu pretili kada su se "domaci seici" karabecili kupovinom kombinata i zemlje??
Kakva je razlika u novcu izmedju seikovih ili tajfunskih?
Razlika K. Rorerte je da su naši uzimali a malo su i nekima dali -a Arapi pošteno uzimaju ali se više niko od nas ne nada da će nam bilo šta dati ! A i zašto bi dao ?
 
kakvih sve ovde nebuloza necu ovde procitati,pa majku mu jel istina sve sto se pise u novinama,i jel ti arapi kupuju tu zemlju da obradjuju ili da nastanjuju arape pa da se setaju po Backoj...
 
Mislite li vi Nedjooo da ce oni doci ovde da zive sami ili da ce doci ustrojeni? Pre nekoliko godina u Palanci je bilo svega nekoliko kineza, danas ih ima stotinak. Ne zelim sa Vama da "zapinjem" niti o nebulozama da raspravljam. Vreme ce pokazati svoje.
 
Nazad
Vrh