Vesti i obaveštenja

po ovome sto je kinez objavio bolje da ti arapi kupe ili zakupe tu zemlju nego da ovako kupuju neki krimi bosovi pa kasnije da unistavaju i da propada...ovako ce bar ljudi imati plate i pristojan posao....i da se zna,i ja sam protiv toga iako nisam iz Srbije,da je pravde i sistema,ta zemlja bi isla nasim seljacima,po sistemima udruzenja ili tako nesto...
 
po ovome sto je kinez objavio bolje da ti arapi kupe ili zakupe tu zemlju nego da ovako kupuju neki krimi bosovi pa kasnije da unistavaju i da propada...ovako ce bar ljudi imati plate i pristojan posao....i da se zna,i ja sam protiv toga iako nisam iz Srbije,da je pravde i sistema,ta zemlja bi isla nasim seljacima,po sistemima udruzenja ili tako nesto...
Kako misliš, "bolje da arapi kupe zemlju" Zar treba u državi Srbiji praviti drzavu , zanči država u državi. Kada jednom prodaš deo svoje teritorije, to više nije tvoje
 
danijel pobogu covece nece oni kupiti kombinat i ograditi zicom i nabiti zastave Arabije i reci ovo je nasa zemlja,kraljevina Arapa...tu da nasele arape i prave zgrade i skole...sta je sa tobom...kakva drzava u drzavi...znaci ja moju njivu ogradim i postavim granicu i to je knezevina...cccc...to ti je biznis u kome nazalost MI SELJACI izvlacimo deblji kraj...tako je i sa zemljom koja se proda da naprave Svabe fabrike,itd,tu su na gubitku nasi poduzetnici..
 
Kad razmislim malo ako treba da biram između Šarića i šeika naravno biram šeika.
Razlog bar ima novaca da upumpa u Srbiju a Šarić je imao mozga samo da ispumpa.
 
talianu upravo na to sam mislio,ljudi ce imati posao,savremene masine,nesto ce se raditi u zemlji Srbiji,seici ce placati porez na to...a ovi krimi bosovi samo duguju ljudima plate i kradu,varaju,iznose novac iz drzave.a zemlja korovi...
 
Zar mislite da su seici imuni na kriminalne i spekulativne aktivnosti .Kriminal belih okovratnika je mnogo destruktivniji i podliji od ovih nabedjenih novokomponovanih bogarasa.
 
Pavle. kum mi je bio letos u Dubaiju,nije mi rekao da je video da se narod u tim zemljama nesto zali da nemaju posao,novac,ili sta da jedu...ali bice kako bude...ja sam uvek da to ostane u vlasnistvu ljudi iz Srbije da to napreduje i da se radi...ali eto videcemo svi kako ce ovo ispasti..
 
Konfiskovana zemlja koja je oduzeta mom dedi od strane komunistickih pic.. 52 god. bez ikakve potrebe, ( rec o 11 kj a imao je manje onda od 17 kj), ni dan danas ne mugu prevesti u vlasnistvo jer doticna pic.. Kostunica dr Vojislav je 2005 promenio neke stvari u zakonu i sad ovi nece to da sprovode u vlasnistvo jer to navodno ide za restituciju. Neke parcele su mi dali da obradim a neke jos uvek idu na licitaciji jer je drzavno vlasnistvo.
Nek mi neko objasni zasto trebaju dati arapima za 250 e ha a ne nama? A ista zemlja je bila licitirana od strane nasih drzavljana cak i za 900e ha
http://www.dnevnik.rs/ekonomija/%E2%80%9Ednevnik%E2%80%9D-saznaje-seik-kupuje-%E2%80%9Evojvodinu%E2%80%9D-%E2%80%9Edolovo%E2%80%9D-%E2%80%9Emladi-borac%E2%80%9D-%E2%80%9Eomoljicu%E2%80%9D
 
Pavle. kum mi je bio letos u Dubaiju,nije mi rekao da je video da se narod u tim zemljama nesto zali da nemaju posao,novac,ili sta da jedu...ali bice kako bude...ja sam uvek da to ostane u vlasnistvu ljudi iz Srbije da to napreduje i da se radi...ali eto videcemo svi kako ce ovo ispasti..
Jedno je kako se oni ponasaju tamo kod kuce a drugo je kako ce ovde da se ponasaju.Da bi jedan Amerikanac ziveo solidno i da bi imao benzin po povoljnoj ceni u svetu mora da se pati i tlaci minimum 500 obicnih smrtnika .
 
Šarića je koliko-toliko moguće zaustaviti ako već ne može da se uhapsi ali šeika no-no.
Uostalom, retko ko ide u šumu da sadi drveće već da ih seče onoliko koliko je moguće. Kada panjevi ostanu, u drugu se seliš.

Naša deca će imati sigurnu budućnost - znaće od trenutka svog rođenja da će služiti stranim gazdama na zemlji za koju su njihovi preci vekovima borili da zadrže za njih, svoje naslednike.
Hvala ti Care Lazare ali nisi trebao da okupljaš teritorije, mogao si odmah prodati i dobiti mesto u službi novog gospodara.
 
Ljudi ako vec pominjete odredjena imena, onda bar uradite to u ispravnom kontekstu.
Spominjete Sarica kao najvece zlo, a to ni priblizno nije tako. Svi imate u svojoj makar daljoj blizini etablirane bizMismene koji su zemlju dzabe dobili, a neki je vec i preprodali. Pa imate coveka koji otvoreno kupuje za komsije. Pa onda drugi za tamo neke ostrvljane. Pa imate lokalne koji su radnike doveli na ivicu gladi, a firmu ili rasturili, ili je vec 12 puta otplatili. Da ne pricamo kakav je karambol sve napravljen u privatizaciji. itd.

Sto se tice arapa, logicno je da ce oni barem u pocetku raditi korektno. Ali od toliko modela, mi izaberemo robovski. Ovde u Surcinu verovatno vise nece biti drzavne zemlje za iznajmljivanje, osim sitnih parcela, oko kojih je i sad tuca, al za dzabe. Tako da svako sirenje zaboravi. Da nepricamo sto ce sada ti arapi sve izvoziti, i profit zadrzavati, a mi vec to radimo.

Sto se tice demonstracija ovde, od toga nema vajda. Nesto je probano pre jedno mesec-dva dana kada se za to culo, ali je pasivnost zaprepascujuca. Ili to mozda nije pasivnost, ko zna.
 
Problem je što vlast nema model ili kako moderno nazivaju " platformu" da nama običnim ppoljoprivrednicima podeli višak te državne zemlje (što ostane posle restitucije ako je bude i bilo ).
Imaju nameru sa tih 100 + miliona da namire rupu u budžetu za 2013 to je jedini i osnovni cilj ove prodaje .A znate koliko ih briga šta će biti već 2014 ili 2024 godine.
Verujem da bi i poljopribrednici koji bi pristali da uzmu zemlju po tim "abu dabi uslovima" isto dobro gazdovali njome možda čak i bolje.
Ostaje nam još jedino da pozoveme čelnike i predložimo da i nama daju državnu zemlju pod istim uslovima.
 
Neće oni više da plate , sve su proračunali, mogu i u pustinji da proizvedu hranu za veće pare kao na ovom videu : (svi računaju na dalju budućnost osim ovih naših kretena koji samo gledaju kako da popune budžet dok je njihov mandat )

[video=youtube_share;4A104SRrMNM]http://youtu.be/4A104SRrMNM[/video]
 
Nazad
Vrh