Vesti i obaveštenja

Pa 7 juli radi oko 4 hiljade, dace im jos kod nas 1,5 do 2 hilajde. Dragan Markovic, verovatno 3-4 hiljade, Pik Zemun 2-3 hiljade, 13.maj oko 2 hiljade, verovatno ima jos drzavne. Pretpostavljam da je to to. Drzavne ima mozda do 25 hiljada, ali mislim da sve to nece njima biti zanimljivo. Sve u svemu, mi odpadamo zanavek. Ko zna mozda sad i uzdrmani Djilas pristane da ode ceo PKB, jer to je arapima prava korist, jer je ta zemlja sa one strane uglavnom bolja, tako barem kazu izvestaji i visegodisnjim prinosima iz PKB-a.
 
A asocijacija poljoprivrednika ćuti, gde su sada da organizuju proteste vec ih organizuju samo kada treba da izvuku koji dinar:off_topic:
Bilo bi JAKO DOBRO i KORISNO da se smisli neki plan,neki protest...bilo sta,kako bismo pokazali ovoj nasoj vlasti da nismo odusevljeni ovim potezom.
Oni hvale ovaj "poslovni poduhvat" na sva usta,pa bismo mogli da im pokazemo nekako nase nezadovoljstvo i razocarenje.
Nadam se da se svi tako osecamo,da nema nekih koji su odusevljeni ovim potezom vlade,jer prosto ne mozemo biti odusevljeni posto cemo postati (ako vec nismo) robovi na sopstvenoj zemlji.
 
Radi 7 juli vise oko 4500 sigurno ali kazem ima vise zato sto ima parcela koje su privatne a prilikom povracaja niko se nije pojavio ,znam za par takvih slucajeva ,pa zatim racunaj na 4500 hektara uzorano svugde do samog kanala i puta koje su to duzine po 5-6 metara sa svake strane .pa u Surcinu pored auto puta je prodato nekih 55-70 ha i bilo odcepljeno ali je vlasnik bio uhapsen pa je stajalo u parlogu a mi svake godine odoremo odande ,malo odavde i tako na 4500 ha pa ti gledaj a to nece sigurno niko platiti.A sto se tice tog izvestaja to je laz za javnost smanjuju hektare i tako povecaju prinos zato i ispada da potrose semena po hektaru ko zna koliko i goriva za pripremu itd a ustvari smanjuju hektare dabi imali vece prinose .Imaju vise hektara pod zalivnim sistemima tu malo imaju prednost inace nije nesto bolja zemlja nego ovde ima parcela ali u globalu tu smo negde.

- - - - - - - - - -

Mi smoo pokusavali ,nas stotinak koliko nas ima zaposlenih u 7 julu ,da trazimo objasnjenja isli smo tamo vamo .Nase rukovodstvo nas farba kao neznaju jos nista nije to tako nego je ovako .Sindikalci takodje ,generalni Rajko Mandic isto itd. dok nas nije primio Djilas i covek je najrealnije i otvoreno rekao to je reseno u samom drzavnom vrhu bez icijeg znanja ja sam pokusavao ali uzalud to je visoka politika ja neverujem da cu ostati na ovoj funkciji do kraja marta ruke su mi vezane nemogu nista da preduzmem.
 
Može li ovde strana investicija da bude išta drugo osim davanja prirodnih i drugih ekenomskih resursa.
. Pa to nije u-laganje nego iz-laganje .
 
Pa kupio je Todoric na hiljade hektara, a vi se niste bunili.
Ne smeta mi arapin, kao nit bilo koji drugi.
On zemlju nece natovariti na kamione i odvuci u svoju zemlju.
Uvoze povrce iz inostranstva svi cute, uvoze stoku svi cute.
Neka covek ulozi pare i neka radi.

Niko nece da napise kako kubure ovi iz Dragana Markovica iz Obrenovca, kako su zapustili vocnjake na Uscu.
Nece drzava da finansira vecito te kombinate.
 
Ko kaze Dragan Markovic se izvuko povratili su dobar deo vocnjaka na noge i kupili nesto mehanizacije itd . A koje pare drzava ulaze mi smo SAMOFINANSIRAJUCE preduzece nijedan dug nije otpisan sve je placeno ili se vodi kao dug!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

A da se proda jos 50-100 hektara pored auto puta ili nekoj dobroj lokaciji ,mogli bi se vratiti ama bas svi dugovi i jos bi ostalo kesa da se ulozi .
 
Ko kaze Dragan Markovic se izvuko povratili su dobar deo vocnjaka na noge i kupili nesto mehanizacije itd . A koje pare drzava ulaze mi smo SAMOFINANSIRAJUCE preduzece nijedan dug nije otpisan sve je placeno ili se vodi kao dug!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

A da se proda jos 50-100 hektara pored auto puta ili nekoj dobroj lokaciji ,mogli bi se vratiti ama bas svi dugovi i jos bi ostalo kesa da se ulozi .

Vidim ja kako ste se izvukli, prolazim cesto kroz mesto Usce i gledam one zarasle vocnjake. Ono je da covek stane i place.
Ako nisu na 100 - 200 ha (ne znam tacno ) mogli da naprave novac vec pustili da godinama propada, onda sta reci.
Mehanizaciju moze svako kupiti na kredit i uvuci se u dugoveanje. Lako je prodati zemlju i vracati dugove.

Oni su najbolje radili kada su vozili rakovice 65 i one gole zmejevke sa jabukama. Davnih dana, na zalost.
 
Pa lako prodati 50 i nastaviti sa radom i praviti i robne rezerve i izvoziti i napraviti neki finalni proizvod a ne ovako kad jednom prodas nema vise .Sta oni misle da ce oni stalno da ulazu ili sta da ce da im tutkaju stalno pare u dzep i da ih biju ako nece da uzmu .
 
Par ljudi se dogovorilo, ajd da prodamo drzavnu zemlju, zar to nije KRIMINAL. Drzavna zemlja je vlasništvo Srbije i Srpskog naroda a ne pojedinaca trenutno na vlasti. Iskreno se nadam da će neko debelo da za ovo odgovara. Zbog čega se nije raspisao referendum i čulo mišljenje naroda. Gospodina Miškovića i ostale smatram sitnim kriminalcima, kakvih sve ima.
 
Pitanje je samo koliko je realno da budu blokade,ali stvarno bi bilo dobro.
Sada bi se u te blokade mogla ukljuciti i "gradska deca" ,jer je u pitanju NASA zemlja.
 
Rasprodaje se ono sto su trebala da obradjuju nasa deca ! Da ostaju na selu i porodice stvaraju a ne da idu "trbuhom za kruhom" i budu potstanari u NS ili BG, ili da budu neciji birosi. Po ceni od 250 e/ha i ovde bih nasli kupce. Prednost dati mladim ljudima zeljnih rada i stvaralastva pa ih tako motivisati kako sela nebih izumrla. Po meni, ovo je pocetak kraja.
 
Rasprodaje se ono sto su trebala da obradjuju nasa deca ! Da ostaju na selu i porodice stvaraju a ne da idu "trbuhom za kruhom" i budu potstanari u NS ili BG, ili da budu neciji birosi. Po ceni od 250 e/ha i ovde bih nasli kupce. Prednost dati mladim ljudima zeljnih rada i stvaralastva pa ih tako motivisati kako sela nebih izumrla. Po meni, ovo je pocetak kraja.
O tome se i radi nazalost...
 
Nazad
Vrh