Vesti i obaveštenja

Imamo i mi zapalive strele, kao indijanci, koje prelecu i poljocuvare a i tenkove. a i studente iz "salas u malom ritu", izvezbane za palenje zita. Salu na stranu, ako sad zube ne pokazemo, mi smo "pokojni". Ovoj nasoj deci po selima ne preostaje nista drugo nego da beze u grad, pa makar i bili podstanari u NS ili BG.U selima nece imati vise sta da traze.
 
Kako sam nezvanično čuo ovo se krčka još odavno. Na vestima po emiratima se odavno govori o izmirenju nekog duga koji naša država ima prema njima. Pošto je država skoro bankrotirala ne preostaje ništa drugo sem da daju ovakvu ponudu. Na žalost taj dug ko zna koliki je i od kad je al sad je došlo vreme na naplatu
 
Pa u Srbiju su ga i doveli, tacnije u Surcin, a nas niko nije ni pitao. Do duse, mi se bar malo pobunismo, za razliku od vecine ovih mirnih i finih.
A tu oko tebe nema mesta, posto su tu ranije doveli bizMismene sa pedigreom.

nisi me shvatio nema kod mene vojvodina ovo ono ja zivim u srbiji
hteo sam da kazem posto nam tupe o uzgajanju cveca pa lekovitog bilja pa seoski turizam itd nka arapin uzgaja lepo sve to posto se ljudi iselise ima dosta prostora po brdima pa da nasele i ta podrucja ruralna
a mesta ce oni napreaviti rade kako oce i sta oce
 
Kako sam nezvanično čuo ovo se krčka još odavno. Na vestima po emiratima se odavno govori o izmirenju nekog duga koji naša država ima prema njima. Pošto je država skoro bankrotirala ne preostaje ništa drugo sem da daju ovakvu ponudu. Na žalost taj dug ko zna koliki je i od kad je al sad je došlo vreme na naplatu
Pa da sve su to zakuvali oni bivši a mi na vlasti zdravi pravi i pošteni
 
Imamo i mi zapalive strele, kao indijanci, koje prelecu i poljocuvare a i tenkove. a i studente iz "salas u malom ritu", izvezbane za palenje zita. Salu na stranu, ako sad zube ne pokazemo, mi smo "pokojni". Ovoj nasoj deci po selima ne preostaje nista drugo nego da beze u grad, pa makar i bili podstanari u NS ili BG.U selima nece imati vise sta da traze.
zube je trebalo pokazati još pre 12 god. kad su nemilice poklanjani kombinati i hiljade hektara... a dal je u pitanju domaći "kontravezni" biznismen ili šeik tako je svejedno...mada možda od ovoga drugog će i biti neke koristi u odnosu na ove domaće
 
Kako se prodaje zemlja strancu ako je na snazi zabrana prodaje zemlje strancima? Da li je to po zakonu?
 
Kosovo, svidelo se to nekome ili ne, je izgubljeno. Srbiju, rasparčavaju, rasprodaju deo po deo, hektar po hektar. Vrlo brzo ćemo se pitati da lićemo moći da se svedemo samo na Beogradski pašaluk ili ne. Nekada smo imali autooznaku YU pa SCG pa SRB e sad se bojim da će biti BG. Ljudi ovo je Srbija i tako mora i da ostane
 
Poslednja izmena:
nisi me shvatio nema kod mene vojvodina ovo ono ja zivim u srbiji
hteo sam da kazem posto nam tupe o uzgajanju cveca pa lekovitog bilja pa seoski turizam itd nka arapin uzgaja lepo sve to posto se ljudi iselise ima dosta prostora po brdima pa da nasele i ta podrucja ruralna
a mesta ce oni napreaviti rade kako oce i sta oce
Izvinjavam se.

Tesko da ce bilo ko ozbiljan ma odakle da je, da se bakce po tim cukama gde puno toga nije reseno. Pa mi sami ih prvi napustamo. Nasa drzava nije u stanju ni da zastiti nase resurse, a kamoli da ih primeti il ne daj Boze unapredi. U Surcinu, a kako stoje stvari i Obrenovcu, a i Zemunu, svu drzavnu zemlju ce izdati arapima, tj ove vece parcele. E sad vidite koliki je Beograd i koliko se tu ljudi bavi poljoprivredom, a sada ce svi da duvamo. Cinjenica je da ce arapi koji su puni para tu da naprave posao. Ali, tako se ne gospodari resursima i misli na svoju buducnost. Postoji mnogo poslovno-politickih modela po kojima mozemo ziveti od svojih resursa. Ovaj model je cisto robovski, gde mi nas resurs stavljamo u tudje ruke, i pojavljujemo se kao prosta radna snaga.
 
Nemogu da verujem da par ljudi imaju takva prava u Srbiji da prodaju deo njene teritorije. Kao da nismo imali dovoljno iskustva sa kosovom
 
Bilo bi lepo od Šekija da za uzvrat daje par bušotina ovim našima.Možda je i dao,ali samo njima.:osmeh:
 
Izvinjavam se.

Tesko da ce bilo ko ozbiljan ma odakle da je, da se bakce po tim cukama gde puno toga nije reseno. Pa mi sami ih prvi napustamo. Nasa drzava nije u stanju ni da zastiti nase resurse, a kamoli da ih primeti il ne daj Boze unapredi. U Surcinu, a kako stoje stvari i Obrenovcu, a i Zemunu, svu drzavnu zemlju ce izdati arapima, tj ove vece parcele. E sad vidite koliki je Beograd i koliko se tu ljudi bavi poljoprivredom, a sada ce svi da duvamo. Cinjenica je da ce arapi koji su puni para tu da naprave posao. Ali, tako se ne gospodari resursima i misli na svoju buducnost. Postoji mnogo poslovno-politickih modela po kojima mozemo ziveti od svojih resursa. Ovaj model je cisto robovski, gde mi nas resurs stavljamo u tudje ruke, i pojavljujemo se kao prosta radna snaga.


Ma ajde sto ce izdati ,uzgred izlazi ih 250 evra po hektaru godisnje sto je smesna cena za arape . Nego i prodaju 2400 hektara zemlje gazdinstva 7 juli ,i to je na papiru a tu ima daleko vise . A arapi se nezaustavljaju na tome kupuju 6 gazdinstava nisam sluso pazljivo tacno kojih ako neko zna molio bih da podeli sa nama kojih . Ja znam da je delegacija pre 2-3 nedelje gledala nasu zemlju ,Obrenovacku,Dobanovacku ,13 Maj i jos neke . Treba da nakupe 25 000 ha minimum ,a dalje ce da prosiruju na ko zna koliko . Kod nas su nakupiili 5 000 ,obrenovac cini mi se da ima sigurno oko 3-4 000 Dobanovci 700 , 13 Maj oko 1500 mozda manje mozda vise neznam tacne podatke ali nek je to 10 000 gde ce onda jos 15 000 uzeti ????
 
Treba da nakupe 25 000 ha minimum ,a dalje ce da prosiruju na ko zna koliko . Kod nas su nakupiili 5 000 ,obrenovac cini mi se da ima sigurno oko 3-4 000 Dobanovci 700 , 13 Maj oko 1500 mozda manje mozda vise neznam tacne podatke ali nek je to 10 000 gde ce onda jos 15 000 uzeti ????
Tih 15 000ha ce im dati Dacic,on je jos ostao,posto su ovo dali Vucic i Dinkic.
To je njihova dedovina,imaju pravo da prodaju kome god hoce.
Prodaju drzavu...
Tuzno...
Da li vredi da se postavi pitanje DOKLE ili KAKO SE OVO SPRECITI DALJE?
 
Nazad
Vrh