Vesti i obaveštenja

To sto nema sta da se izveze kukuruza, to je zbog smanjenog roda, a ne zbog aflatoksina. Sakovic se kao po obicaju javlja sa naknadnom pamecu, a i onda lupa. Pa naravno da ce nam trebati godina za novi izvoz, taman koliko da stigne novi rod, posto starog nema. Kakvo poverenje, kakav brend, kakvi bakraci. Izvesti 200 hiljada tona manje, pa onda i racunica o gubitku :sta:. On ko da je pijan. A tek biser da smo imali vise, vise bi i izgubili. Pa genije da je bilo vise, tj da je rod bio bolji, ne bi ni bilo zarazenog kukuruza, pa bi extra zaradili na rodu, a ne gubili na istom. Sve u svemu kad se sagleda, covek je krenuo sa jednom pricom, i onda se upinje do kraja intervjua da je odbrani, a sve samo tesko lupetanje. No kad on prica nikad nije bitno sta kaze, vec nekako prokljuviti na sta cilja taj koga zastupa.
 
Zar stvarno tako mislis da nema izvoza samo zbog smanjenog roda a da lajanje o aflatoxinu ne utice na sve to?
Sami sebi su polomili noge a i nama isto! Naredne godine cak da bude rekordna po prinosu kukuruza bice smanjen izvoz i te kako, jer ce biti na takav nacin kontrolisan da ce nas j....i za najmanju sitnicu! Nacice dlaku u jajetu i nece uvoziti od nas!
 
Zar stvarno tako mislis da nema izvoza samo zbog smanjenog roda a da lajanje o aflatoxinu ne utice na sve to?
Sami sebi su polomili noge a i nama isto! Naredne godine cak da bude rekordna po prinosu kukuruza bice smanjen izvoz i te kako, jer ce biti na takav nacin kontrolisan da ce nas j....i za najmanju sitnicu! Nacice dlaku u jajetu i nece uvoziti od nas!

Tačno_Ovaj potez ima dugoročnu primenu i poslužio je svrsi.Kukuruza koliko god da ima i ako izvoz ide bez problema,nebitno je da li je on rodio,malo ili mnogo,on ima cenu i to je to.Ko ima da proda,taj će prodavati jer ga je zato i sejao a ko nema neće.
Uglavnom,imali su sigurno cilj:
-da uspore izvoz
-da mu obore cenu
-usporavanjem izvoza oni tačno znaju šta treba da postignu:
-da ostane više kukuruza za domaće tržište ali po nižim cenama
-da oni sami više zarade
Šza je od ovoga istina,pokazaće vreme.
 
Marko ti si definitivno ovde instaliran.
Nemoj da se ljutis, ali tvoje razmisljanje je suvise oplemenjeno i nakaleljeno anti paorskim iliti beogradskim shvatanjima.
 
Da li je neko sinoć gledao dnevnik ?? ( ne znam na kome programu , verovatno RTS )
komšija mi kaže da je gledao , i da su rekli ,da su produžili da primaju zahteve za subvenciju za stoku do kraja januara a ne do 31.12.
Ja nigde ne mogu da nađem tu informaciju , pa me zanima , da li je još neko čuo i da li je to tačno ??
 
сигурно је истина није ваљда да на дневнику лажу .. ма немош бит ..:p{
 
Da li je neko sinoć gledao dnevnik ?? ( ne znam na kome programu , verovatno RTS )
komšija mi kaže da je gledao , i da su rekli ,da su produžili da primaju zahteve za subvenciju za stoku do kraja januara a ne do 31.12.
Ja nigde ne mogu da nađem tu informaciju , pa me zanima , da li je još neko čuo i da li je to tačno ??
Pogrešno je razumeo jer su rekli da će zakon o subvencijama da usvoje do kraja januara a ne do 31.12 kao što je bilo najavljeno
 
Marko ti si definitivno ovde instaliran.
Nemoj da se ljutis, ali tvoje razmisljanje je suvise oplemenjeno i nakaleljeno anti paorskim iliti beogradskim shvatanjima.
Nemoj onda ni ti da se naljutis za sledece reci. Mislim da ti moje, i verovatno i svacije pisanje koje odstupa od tvog tebi potrebnog optimizma, smatras skoro kao neprijateljsko. Mislim da stvari posmatras povrsno, moguce usled nedovoljnog informisanja, a dobrim delom i zbog sopstvenih zelja o kukuruzu od 45 dinara. Na moje pisanje o cenama ti si imao isti argument, o mom instaliranju, pa ko me instalirao sada kada je cena psenice u svetu pala sa 900 na 770, mozda CIA? A kad sam pisao da ocekujem pad, onda sam bio istaliran verovatno od BIA. I sta sad ti ocekujes da cena u svetu padne 15% a kod nas da poraste 15%? Pa kome ce da izvezu po istoj ceni ako je cena u svetu pala? Kako mislis da izvezu u svet ako euro raste u odnosu na dolar? Jel si uopste i upucen u taj valutni svetski rat i kakave to reperkusije ima na trgovinu i izvoz? Nikako da prihvatis da smo mi mali igrac na svetskoj sceni po pitanju zitarica. Kad sam pisao da ako dostignemo proizvodnju 10 miliona tona, da je to dobro za nas, ti si i naravno tebi slicni to video kao dodatni argument da nam bizMismeni obore cenu. Odavde se vidi tvoje nerazumevanje poslovanja. Isto kao sto si ponovo skocio gore, na moju konstataciju da nema izvoza ako imas rod od manje od 4 miliona tona, i da to nema nikakve veze sa aflatoksinima. Kad sam prvi na forumu napisao da nema sanse da je 70% kukuruza zarazeno, i da je eventualno to 30%, a verujem i manje, i kad sam pisao da je to klasicno obmanjivanje i uzrujavanje javnosti i da neko mora krivicno da odgovara, onda se nisi bunio na moje instaliranje.

Imao bih jos sta da dodam, ali je i ovo dugacko. U buduce te molim, bez pausalnih ocena. Priznajem argumente, a onda mozemo da delimo ocene.
 
Mislis novci? Otisle kroz Razvojnu, i fondove, kroz Stan%^^%&je i Mil*&^*^, i tako sve do ... I tako, ode parce NIS-a.
 
Уф провалио си ме :osmeh: .. ево исправих .. све са тм и да се оградим да сву сви трејдмаркови власништво њихових власника :haha:
 
Наравно класика , Добар , Лош , З.А.О :haha: а вамо свирка :veseljak::против руса ...

(З.А.О - Закрытое акционерное общество )
 
Nazad
Vrh