Vesti i obaveštenja

Dzaba ste krecili.... sa svim ovim hapsenjima se debelo zakasnilo , i bice opet "tresla se gora rodio se mis".
 
hrvati su to najbolje uradili,kad su uhapsili sanadera odmah mu zaplenili svu imovinu, jer su unapred imali dokaze (papire), da je stečena kriminalnim radnjama.A ove naše će pustiti da sve pare iznesu van države.
 
Па зависи како га ко зове :osmeh: тај део анатомије има најразличитије називе .. хватили се за Мишка .. :haha:
Realno, grehota je ne iskoristiti nase jezicke mogucnosti. Jer stvorno se pruza visesmislena mogucnost.:osmeh:

Da, komsije su uhapsile premijera jer je bio dosta izlozen, a najmanje poslusan, pa je frau odlucila da je tako najbolje i da ostavi neokrnjen novostvoreni mit i da ostanu ucenjivacki kapacitet. Kako? Pa lepo, ostade najveci, pa Atlantic, pa Lukica ... Pa kad bude trebalo, i jare i pare.
 
@ Krlemrle - ti komšija kao da živimo u Švedskoj?! Ovde postoji jedna pojava koja će tvoje i naše plemenite nade po ovom pitanju baciti niz vetar, možda si čuo za nju, zove se KORUPCIJA. Kada vidim da su svi naši tajkuni platili pun porez u Srbiji za svu svoju imovinu i preduzeća, kada su kriminalci iza rešetaka na dugo godina, pravosnažno osuđeni, bez imovine koju su opljačkali, onda će to biti znak da se nešto promenilo ovde. Ovako je sve rekla-kazala, tandra broć ili kako već da nazovem.
Iskreno, ne očekujem velike promene u narednom periodu, daj bože da grešim...

Možda sam se samo naivno ponadao, a možda smo i stvarno preboleli dečije bolesti prelaska na kapitalističko društveno uređenje.
I u kapitalizmu postoje ultra-bogati, bogati, srednji, siromašni i šljam. Svaka od ovih klasa nosi i svoju težinu. Bogati i prebogati su izabrali da budu to i posrećilo im se, ali zato moraju da snose i obaveze koje sa sobom povlači takav status, a to su porezi na ekstra-profit, na luksuz, dobrovoljno donatorstvo(u fazonu nemoj slučajno neko da ne da) i slično.
Možda sam naivan, ali meni zvuči sasvim logično da je političkoj eliti došlo iz dupeta u glavu da šurovanje sa bogatašima u potkradanju države iako im trenutno služi na korist dugoročno donosi mnogo veću štetu. Šteti političkom ugledu, a i lično jer nije moguće biti srećan u nesrećnom okruženju. To je kao kad bismo se ti i ja udružili da potkradamo mog bábu i trljam ruke neko vreme jer dobijam svoj deo, a onda se ipak jednog dana dosetim da potkradanje mog bábe ipak ide meni na štetu.

Svako normalan bi radije bio pripadnik srednjeg staleža u Kanadi sa 50000 dolara godišnjeg prihoda nego sa istim tim parama bogataš u Boliviji. Neko bi rekao: Da, ali u Kanadi bi bio samo "neko iz masu" dok bi te u Boliviji gledali kao "Boga" a ja kažem ne daj Bože da se razboliš, onda nije sve jedno u Kanadi ili u Boliviji. Neko bi opet rekao, ali ako si bogat, možeš sebi da priuštiš i lečenje u inostranstvu, a ja kažem a ako ti u tvojoj raskošnoj hacijendi odjedared pozli, neće doći hitna pomoć iz inostranstva da ti spasava život nego iz zemlje u kojoj živiš i u čije si zdravstvo ulagao.
To je samo jedan primer. Generalno bolje je biti prosečan pojedinac u bogatom društvu nego bogataš u bedi. Dakle svima nam je u interesu da živimo u jakoj državi umesto da gledamo kako da eskiviramo svoje obaveze prema njoj zarad neke svoje prolazne lične koristi.
Ko po ovoj Dinkićevoj kategorizaciji spada u bogataše neka bude srećan što se ubraja u elitu, neka to shvati kao kompliment i neka ne žali pusta blaga. Kao što nije pametno zakidati(đubrivo) njivi koja te hrani, nije pametno ni zakidati državi koja te leči, gradi ti puteve i mostove i školuje ti decu. Ekstra profit nije greh niti kriminal. To je sreća koja sa sobom nosi i neke obaveze.
 
Poslednja izmena:
Aha, imaju opasan izliv morala u svoje telo. Takav da je ovih dana kampanja da se drzava odrekne drustvenog resursa u ime firme koja ima bilanse da te Bog sacuva, koja tesko da je ikad platila i zutu banku poreza, koja uzima kes a ne daje fiskalni, a pretrzu se od sponzorstva posto finansiraju ragbi tim u Srbiji. Ah, da, firme iz EU, a oni ne koriste usluge konsaltinga. Gresna mi dusa.
 
Ljudi danas na RTS -u cesto spominju severni banat,srednji banat,juzni banat,ovo je za mojih pedeset i kusur godina drugi put,blokade i sada smetovi.Zavejani smo ko da smo tunguzija.Porucite gosp.Mrki da pazi na Kopaonik da ne zaveje bar ovu preostalu elitu koja je jos sa ove strane.
 
Za zavejane regionalne puteve u Banatu krivo je preduzeće Vojvodinaput iz Zrenjanina kome je poveren zadatak da ih održavaju. Kikindski lokalni funkcioneri su se već žalili Putevima Srbije da je preduzeće Vojvodinaput nedoraslo zadatku. Snega do kolena, a njihove mašine stoje jer ova propala firma nema para za gorivo. U pravu su što se žale, ali ne laje kera sela radi nego sebe radi. Lokalni funkcioneri u Kikindi su "vlasništvo" jednog lokalnog tajkuna u pokušaju(doći će i taj na red kod čika Ace) koji između ostalih delatnosti ima i građevinsku mehanizaciju.
Juče je radio "S" javio da se savetuje vozačima bez preke potrebe da se ne upućuju ka Zrenjaninu i Kikindi.
 
Poslednja izmena:
E ovde je krivo Vojput iz Panceva,neprodno sa svih strana jedino u selu za pohvalu.Danas jedan zuti kamion prosao i to u poslepodnim satima.Pa dal je to normalno u ravnoj Vojvodini.
 
Za zavejane regionalne puteve u Banatu krivo je preduzeće Vojvodinaput iz Zrenjanina kome je poveren zadatak da ih održavaju. Kikindski lokalni funkcioneri su se već žalili Putevima Srbije da je preduzeće Vojvodinaput nedoraslo zadatku. Snega do kolena, a njihove mašine stoje jer ova propala firma nema para za gorivo. U pravu su što se žale, ali ne laje kera sela radi nego sebe radi. Lokalni funkcioneri u Kikindi su "vlasništvo" jednog lokalnog tajkuna u pokušaju(doći će i taj na red kod čika Ace) koji između ostalih delatnosti ima i građevinsku mehanizaciju.
Juče je radio "S" javio da se savetuje vozačima bez preke potrebe da se ne upućuju ka Zrenjaninu i Kikindi.

Ni ovi naši u lokalu nisu ništa bolje odradili posao.Čini mi se da je Graditelj to mnogo savesnije obavljao.
 
Dok je Graditelj radio lokalne puteve ja sam verovao da se lanci na gumama koriste samo na Zlatiboru, Kopaoniku i Crnom Vrhu. Sad su lokalni putevi povereni nekim Kurtama i Murtama nedoraslim zadatku koji opet angažuju sto kojekakvih podizvođača pa ja tek danas, pet dana od poslednjih snežnih padavina, skidam lance sa auta. Sinoć su tek očistili moju ulicu.
 
To apsolutno nije merilo ničega ,a kamoli finansijskog stanja.Tako se i u Transpetrolu vozili sve novi Volvoi i Scanie ,a kad je "đavo" došao po svoje ono nemaju ničega.Sve na lizing i pušing.
 
Kad je trebalp oni nisu trošili naftu-eno ih sad čiste krajeve raskrsnica a sneg još malo pa će se otopiti.
 
Da li je neko dobio da plati odvodnjavanje za 2010.godinu kada su vecina parcela bile pod vodom
 
Da li je neko dobio da plati odvodnjavanje za 2010.godinu kada su vecina parcela bile pod vodom
Ja sam juče dobio novogodišnju čestitku posle 2 godine,danas nazovem vode Vojvodine i najebem im se mame-prvo me vozali od telefona do telefona,pa onda kao to se mora eto platiti makar po malo u ratama.Ja im lepo kažem kao prvo kamatu su nagurali skoro veću od glavnice,zatim šalju opomenu posle 2 godine,zatim bilo je rečeno da se to neplaća i objavljeno u medijima i na kraju šta da im platim to što mi je voda ležala u njivi?Njihov komentar je sledeći-mi neznamo ništa,nisu nam opšrine ništa dostavile,ministarstva poljoprivrede takođe.Ja im opet sve po spisku i da prebacuju lopticu sa jednog kraja na drugi i ako nemože da se usaglase opštine,ministarstva i Vojvodina-pa gde mi to onda živimo ma.u vam j....m,jel to jedna država ili nije ako nije onda neznam šta je.A službenik ladno reče,pa i ja moram da platim grejanje i stan-e tu sam popizdio i svašta im rekao_Onda sam nazvao min.poljoprivrede,jevio se čovek i sve kaže da razume i da to nije u redu ali etoooooo da pošaljem žalbu ministarstvu pa eto aako neko pogleda pismo.....bla bla bla.Nazovem onda opštinu oni pojma nemaju,to je tako i to bi trebalo da se eto plati....bla bla bla.Znači niko ama baš niko nema ozira ni za nešto što je van van van svake pameti i zdravog razuma.NETREBA IM PLATITI POGOTOVO ŠTO SU SE SETILI DA POŠALJU OPOMENE POSLE 2 GODINE I TO ZA NEŠTO ŠTO JE REČENO DA JE ZA 2010OTPISANO.
Iz ove države i ovakvih lopova treba što pre se rešiti pa makar ići na privremeni rad u Niger-ovo više nije normalno dokle ide ljudska glupost,tačno priželjkujem da bude smak sveta
 
Nazad
Vrh