Vesti i obaveštenja

Plus što je 2010.proglašena elementarna nepogoda-i rečeno u svim medijima da se odvodnjavanje neplaća,oni se setili posle 2 godine da šalju opomene-strašno:zli:
 
Treba ovu tematiku postaviti na visi nivo pogotovo za zemlje gde je bila steta od vode makar i mala,a da nekazem gde je rod bio takoreci unisten 100 posto,da li su oni u drugoj drzavi i neznaju da je bila poplava na skoro svim njivama
 
Poslednja izmena:
A tad kad je bila poplava proglasena nepogoda, a rod oko 6 miliona tona. Sada 50% manji rod zbog suse, i nikom nista. Nema tu logike.
 
Има .. суштинске логике.. Мозак кловна ради по једноставном алгоритму

1. Ја сам ту јер ме је газда поставио а не бирачи дакле слушај газду.
2. Учини (кажи) све што ће помоћи да изгледаш примамљиво твојим жртвама а не кошта те суштински ништа.
3. Ако ниси сигуран шта да радиш погледај под 1 и 2.

Поплава по размерама је била много мања од ове суше и прошла је кроз модул 2. Суша ове године би суштински коштала кловнове тако да о проглашњу непогоде нема ни говора ..:ppozdrav:
 
Ne vredi raspravljati! Mi smo zadnje rupe na svirali u ovoj zemlji i nas su gazili i gazice uvek, zelimo mi to priznati ili ne! Bice nam i gore kako su poceli! Nema olaksica zbog poplava, nema sbog suse, subvencije najavljene kao usrane + daju i pravnim licima, kukuruz iz dana u dan jeftiniji i ne prate svetske berze kako su obecali tako da ne vidim u bliskoj buducnosti nikakav korak na bolje.
 
Napravljeno je do sada puno dobrih koraka, i ovo je jedan od tih, jer konstatacija stanja i spoznaja sistema dovodi do demontaze istog. Realno, ovaj sistem je na izdisaju, do duse i mi sa njim. Krajnje je vreme da se nesto preduzme. Sta, ko, kako??? Koliko vidim to se i ceka, jer nekako uvek malo treba da se nesto desi, a desavalo se.
 
@marko22
Meni stvarno nije jasno koji napredak ti vidis!!! I sta se to desilo na bolje za nas poljoprivrednike? Nemoj marko samo da pomesas neke sasvim trece stvari koje se desavaju u politici sa poljoprivredom!
Samo par stvari sam nabrajao koje su i te kako negativne po nas, sta se to po tebi isdesavalo?
 
Pa pozitivno je to sto su danas ljudi daleko vise upuceni u desavanja u samoj drzavi. Pozitivno je takodje sto su sami poljoprivrednici vise upuceni u samu oblast, vise traze informacije i kontakte. Pozitivno je i to sto se desilo dosta protesta, od kojih su neki bili i pravi. Pozitivno je i to sto se sada vide neke dimenzije lopovluka i kriminala, pa ce valjda nekad i da se desi neka akcija. Pozitivno je to sto poljoprivreda nije vise neko sramotno zanimanje, vec se o njoj prica kao o ravnopravnoj mnogim drugim granama. Pozitivno je i to sto poljopriveda ima sada bolji tretman u budzetu, i sto ce ubuduce taj sloj drustva uvek biti razmatran kao faktor, sto smo vec i vidjali. Pozitivno je i to sto se spominju neke strategije, komasacije, zakoni o zadrugama i poljoprivrednim zemljistima. Pozitivno je sto je zemljiste ponovo postalo resurs, koji je do par godina bio u korovu, i isao po 1000 eura/kj, a danas je ipak malo skuplje. Itd, mozda se neko jos necega seti.

Znam ja da ima i negativno. Ali ako hocemo napred kao grupa, moramo razmisljati afirmativno i pozitivno. I u licnom zivotu ako imas negativan stav, to nigde ne dovodi.
 
@marko
Tvoji postovi su uvek bili kvalitetna kritika i nikad ih nisam vezivao za neku političku opciju nego za kritiku sistema. Ali ovaj post je suviše optimističan za moj ukus:osmeh:.
Većina stvari je uopštena i može se vezati i za prethodni period kada se govorilo o mnogo čemu. Po meni jedino je tačno "Pozitivno je i to sto se sada vide neke dimenzije lopovluka i kriminala, pa ce valjda nekad i da se desi neka akcija" ali da sačekamo još malo pa da vidimo. Ne znam kako sada poljoprivreda ima bolji tretman u budžetu, ili bar značajno bolji, osim ako ne govorimo o organskoj poljoprivredi?

Slažem se sa ovom poslednjom rečenicom, ali mi se nekako ne uklapa u tvoj stil pisanja poslednjih godina....
:osmeh:
 
Ali ovaj post je suviše optimističan za moj ukus.:osmeh:
Pa i za moj takodje, al to je i valjda poenta uterivanja optimizma. :haha: Pa zamisli da su svi verovali u ono sto pricaju, pa nikad ne bi ni bilo ono " ajde braco ja za vama" i ono jso bolje " idemo u rat a neki cemo i da poginete". :haha:

No salu na stranu, stvarno sam uverenja da se stvari rkecu na bolje, ali uglavnom u nizim slojevima tj medju nama. A ovi gore se uvek bave nekim svojim interesima. Ima i tu poboljsanja jer i oni shvataju da je kritika velika, i ono cuveno da se narod primirio i da se sprema nesto. Svesni su oni takodje da ne rade posao dobro i da su snimljeni, i da vec malo pametniji nesto traze i ocekuju sa punim pravom. Shvataju da gube kredibilitet i legitimitet, a pocelo polako i po zatvorima. Ono sto jes, mnogi su shvatili da mislim da je ovaj ministar bolji od proslog, a moj stav je u pocetku jos bio da ovaj i ne bi smeo da bude ministar. kao i sto je bio da je onaj prethodni zasluzio zatvor sto se i desilo. No, i nije poenta u samom ministru, poenta je u nama. Mi treba da budemo ti koji traze, a ne da cekamo da nam se desi. Itd
 
Pa pozitivno je to sto su danas ljudi daleko vise upuceni u desavanja u samoj drzavi. Pozitivno je takodje sto su sami poljoprivrednici vise upuceni u samu oblast, vise traze informacije i kontakte. Pozitivno je i to sto se desilo dosta protesta, od kojih su neki bili i pravi. Pozitivno je i to sto se sada vide neke dimenzije lopovluka i kriminala, pa ce valjda nekad i da se desi neka akcija. Pozitivno je to sto poljoprivreda nije vise neko sramotno zanimanje, vec se o njoj prica kao o ravnopravnoj mnogim drugim granama. Pozitivno je i to sto poljopriveda ima sada bolji tretman u budzetu, i sto ce ubuduce taj sloj drustva uvek biti razmatran kao faktor, sto smo vec i vidjali. Pozitivno je i to sto se spominju neke strategije, komasacije, zakoni o zadrugama i poljoprivrednim zemljistima. Pozitivno je sto je zemljiste ponovo postalo resurs, koji je do par godina bio u korovu, i isao po 1000 eura/kj, a danas je ipak malo skuplje. Itd, mozda se neko jos necega seti.

Znam ja da ima i negativno. Ali ako hocemo napred kao grupa, moramo razmisljati afirmativno i pozitivno. I u licnom zivotu ako imas negativan stav, to nigde ne dovodi.
Ovo je tako korektno receno,da nema sta da se doda niti oduzme.I meni je vise muka od kukanja i pesimizma.Kada bi sve bilo tako crno,kako prikazuju pojedini moji sagovornici,onda se gubi smisao zivota,a kamoli rada.Hvala Bogu,da ne gledaju svi tako..../Moje skromno misljenje.:ppozdrav:
 
Pa pozitivno je to sto su danas ljudi daleko vise upuceni u desavanja u samoj drzavi. Pozitivno je takodje sto su sami poljoprivrednici vise upuceni u samu oblast, vise traze informacije i kontakte. Pozitivno je i to sto se desilo dosta protesta, od kojih su neki bili i pravi. Pozitivno je i to sto se sada vide neke dimenzije lopovluka i kriminala, pa ce valjda nekad i da se desi neka akcija. Pozitivno je to sto poljoprivreda nije vise neko sramotno zanimanje, vec se o njoj prica kao o ravnopravnoj mnogim drugim granama. Pozitivno je i to sto poljopriveda ima sada bolji tretman u budzetu, i sto ce ubuduce taj sloj drustva uvek biti razmatran kao faktor, sto smo vec i vidjali. Pozitivno je i to sto se spominju neke strategije, komasacije, zakoni o zadrugama i poljoprivrednim zemljistima. Pozitivno je sto je zemljiste ponovo postalo resurs, koji je do par godina bio u korovu, i isao po 1000 eura/kj, a danas je ipak malo skuplje. Itd, mozda se neko jos necega seti.

Znam ja da ima i negativno. Ali ako hocemo napred kao grupa, moramo razmisljati afirmativno i pozitivno. I u licnom zivotu ako imas negativan stav, to nigde ne dovodi.

U postu na prosloj strani upravo to sam napisao da mi ne nabrojis neka politicka desavanja jer me ne zanimaju vec upravo to sta se menjalo na bolje u poljoprivredi!
Po cemu smo mi ravnopravni sa ostalim resorima? Po tome sto nam je budjet manji od 3%
Za obradjivanje zemlje ljudi se kolju vec nekih 4- 5 godina a ne od dolaska na vlast ove vlade!
A sto se tice licnog stava i zelja u poljoprivredi, pa ja covece od pocetka svih sranja u ovoj drzavi nadam se boljem iz dana u dan a nevidim nikakav veci napredak.
U ostalom procitaj pa vidi dali ima svetinja kod nas:
http://onlinereporter.webnode.com/n...roslava-miskovića-i-srpsku-radikalnu-stranku/
 
@Peet,

Pa ako imas subvencije od skoro 300 miliona eura, i 4-4,5% u bedzetu, onda si svakako ravnopravniji od najveceg broja ministarstava. Cisto poredjenja radi, za penzije odlazi preko 50% budzeta, a ostalih 50% dobija 17-18 ministarstava. Mislim da samo vojska i policija imaju vise. No, necemo valjda sada da raspravljamo o onome sto je ocigledno. Opet da naglasim, nisam branilac nijednog ministra i Vlade, cak sta vise ako se pogledaju moji postovi, mislim da spadam u vrh od 10 najzescih kriticara. I ovaj budzet ne smatram da je rezultat rada ove vlade, vec da je samo posledica desavanja, a u Vladi je bilo malo pameti da to primeti, i da ne tera uz vetar. Pored to malo pameti, mislim da je i "sticaj okolnosti" kao i ranije ove godine, i po meni od toga mozemo imati samo benefit.

Pa to i kazem, da je u poslednjih par godina krenula tuca za zemlju, a i to je posledica pozitivnih desavanja, a ne pameti nekog ranijeg ministra. Moz misliti, uradili nesto pametno Milosavljevic i Dragin. :osmeh:

Ajde budi realan prema sebi, a i nama, da li imas sada vise nego recimo 2003? Da li si napredovao za to vreme. Necu reci da je to zahvaljujuci necem drugom osim tvog rada. Ali je taj tvoj rad i sam posao bio u pozitivnom trendu. A mogu ti navesti par privrednih oblasti gde su ljudi konstantno propadali zahvaljujuci raznim okolnostima, ma kako se trudili. Realno, u poslednje vreme se za poljoprivredu desilo dosta pozitivnih stvari, za razliku od mnogih oblasti. To zahvaljujuci uglavnom spoljnim faktorima, tj cenama, i jednim delom reorganizaciji trzista unutra. Onako samo po sebi.
 
Citam danas da nas amerikanci ucenjuju time da zakon o zabrani GMO stavimo ad akta jer uprotivnom ima da nas nema u STO i da ce da narusimo bilateralne odnose sa SAD.Sta kazete na ovu vest?
 
Мене и тебе ничим ... али кловнове који су на власти чиме све не ... улазак у СТО је свеједно штетан тако да ће кловнови и то да ураде ако не буде побуне не брини ...
 
Nazad
Vrh