Vesti i obaveštenja

Dva nagradna pitanja za sve:

1. Da li je ovaj čovek ikada u svojoj političkoj karijeri uradio nešto što je zaista dobro za Srbiju? Ili treba da podsetim na redosled poteza od 2000 naovamo...
2. Da li stvarno verujete da će predstavnici "krupnog kapitala" posle ovog poteza početi uredno da plaćaju porez do poslednjeg dinara? Ili treba da podsetim da već postoji javna lista najvećih poreskih dužnika koji se samo smeškaju i nesmetano posluju i dalje...

Ovo će biti potez da se dodatno optereti sredni sloj (ako ga uopšte i ima), oni koji su za malo prešli zadatu granicu i nisu imali političke ili druge veze da izbegnu nove namete. Živi bili pa videli.
 
Opet ponavljam o ovome ne odlučuje Dinkić nego neko drugi,da ne ponavljam,
a drugo koji crni srednji sloj pa on odavno ne postoji u Srbiji.
 
nije da nepostoji srednji nego je sveden na manji broj,a vecina nas ovde na forumu je u toj grupi
 
I za vreme Jugoslavije trebao si biti clan partije ako ti je bilo do zaposlenja ili neceg drugog sto se tice drzavnog sektora. Kasnije je to preslo u uclanjene u politicke partije. Ako si bio clan vladajuce stranke imao si mnogo privilegija u vidu svega.
Zasto mislite da ce se nesto promeniti sad?
Takodje sam za to da se napravi red u svakom pogledu u drzavi. Mada neverujem da ce sve to ostvariti.
 
Pa zar pojedine stranke ne pričaju javno o tome da se ograniči broj hektara koje ukupno može obrađivati jedno gazdinstvo tj. porodica?Pod tim su jasno precizirali da se smatra i vlasništvo i uzeto u zakup.Mislim da je cifra koja se spominje bila oko 200-220ha.
O tome je bilo i pre par dana pisano na Agroservisu ako se ne varam.
 
Realno gledano to je sasvim dovoljno zemlje da jedna porodica lepo zivi i napreduje,cak i sa dosta manje od 200ha,ali cisto sumnjam da ti veliki nece da se dosete sta da rade.
 
Ne bih stvarno nikog da prozivam i vredjam ne mislim ni na Mindjusara koji ovde proziva pohlepne ni ja ih ne volim,samo je jedno cinjenica kad covek radi npr 10kj pa za par godina 200kj onda sebe naziva sposobnim,a kad neko drugi nagura na mnogo vise onda je taj drugi pohlepan,tako npr i komsija koji je pre par godina radio 10kj a sad radi 20 gleda tog sto radi 200kj i psuje mu majku pohlepnu....
 
Dva nagradna pitanja za sve:

1. Da li je ovaj čovek ikada u svojoj političkoj karijeri uradio nešto što je zaista dobro za Srbiju? Ili treba da podsetim na redosled poteza od 2000 naovamo...
2. Da li stvarno verujete da će predstavnici "krupnog kapitala" posle ovog poteza početi uredno da plaćaju porez do poslednjeg dinara? Ili treba da podsetim da već postoji javna lista najvećih poreskih dužnika koji se samo smeškaju i nesmetano posluju i dalje...

Ovo će biti potez da se dodatno optereti sredni sloj (ako ga uopšte i ima), oni koji su za malo prešli zadatu granicu i nisu imali političke ili druge veze da izbegnu nove namete. Živi bili pa videli.

I te kako verujem da će i krupni kapital konačno da shvati da je državi podređen. Najveći među najvećim velikanima je iza rešetaka. Ako on nije mogao da izvuče bulju, tek neće ni manji od njega. Državni budžet je šupalj sve zvoni i sada državni vrh mora da se dovija kako god zna i ume kako bi odnekud izvukla novac za penzije, socijalu i budžetske rashode(u šta spadaju i podsticajne mere) ne birajući sredstva. I pacova kada sateraš u ćošak on će te napasti ne prezajući od tvoje očigledne fizičke i intelektualne nadmoći. To su očajnički potezi onoga ko više nema šta da izgubi.
Jedan od tih očajničkih poteza je i trenutna hajka na bogataše. Primorani su da žrtvuju one koji su do juče bili dragoceni finansijeri njihovih, odnosno svih uticajnijih političkih stranaka. Ponestalo nam je drva pa ložimo nameštaj.
Ova hajka na bogate bi trebalo upravo da pruži šansu za širenje srednjeg staleža, a nikako nije uperena protiv njega. Srednji stalež je taj koji puni budžet. Sirotinja ga prazni dok bogataši troše novac van granica naše zemlje.

Onaj ko poseduje išta što vredi preko 300000 evra neka sebe ne ubraja u srednju klasu. Ako neko ima stan u gradu koji vredi 200000 i nov auto koji vredi 50000, svi bismo za njega rekli da je bogat, a on ipak ne premašuje Dinkićev limit. Šta li tek sve treba da poseduje čovek na selu do tog limita ako uzmemo da jedna dobra kuća u ruralnom okruženju ne košta ni u kom slučaju više od 40000 + nov Belarus(oko 20000) + 30 jutari svoje zemlje(120000) + jutro bašte, pola jutra voćnjaka i četvrtina jutra vinograda(oko 10000) i jedan pristojan auto od(15000)? Ako to nije puna kapa da bi se nazvalo srednjom klasom, ja sam onda još pre dvanaest godina umro od gladi i sahranjen sam o državnom trošku.
 
Poslednja izmena:
Sto se samo uhvatili za Miska, kad je vec sad jasno da ako mu ne budu nasli nesto novo, za ovo ce jos on njih da tuzi. Covek ima gomilu neregularnosti, a oni ce da ga privode za kutiju sibica. I u cemu je poenta hapsenja jednog ako ih ima vec toliko. Pa zar ne uhapsise tj neproterase svojevremeno najveceg tj Karica, a ono posle jos gore. Citava privatizacija, i posle toga poslovanje u Srbiji, je pravo leglo kriminala. To je toliko uzelo maha, da cak i gomila poznatih zapadnih firmi, ovde je usla u privredne prestupe, sto u svojim zemljama ne bi smeli ni da pomisle. I kakav kredibilitet mozes da imas ako sudis jednom, a njih stotine jos gorih. Kako mozes da sudis nekom, kad ni poreklo svoje imovine ne mozes da opravdas. Pa masa neopreznih politicara, kad krene da se pozdravi, slucajno lansira sat koji vredi vise od njihovih visegodisnjih primanja. Jedan ga je toliko nevesto krio da je danima bio predmet podsmeha. Na kraju krajeva, zar nije njihova krilatica na pitanje od cega zivite, odgovaraju "od nedostatka dokaza".
 
@ Krlemrle - ti komšija kao da živimo u Švedskoj?! Ovde postoji jedna pojava koja će tvoje i naše plemenite nade po ovom pitanju baciti niz vetar, možda si čuo za nju, zove se KORUPCIJA. Kada vidim da su svi naši tajkuni platili pun porez u Srbiji za svu svoju imovinu i preduzeća, kada su kriminalci iza rešetaka na dugo godina, pravosnažno osuđeni, bez imovine koju su opljačkali, onda će to biti znak da se nešto promenilo ovde. Ovako je sve rekla-kazala, tandra broć ili kako već da nazovem.
Iskreno, ne očekujem velike promene u narednom periodu, daj bože da grešim...
 
To je otprilike sve isto kao i pre...Do 100 hektara,samo sto je ukupna direktna subvencija po hektaru 6.000 dinara + 6.000 dinara u nafti po hektaru! Ukupno 12.000 Na ministru je da u zavisnosti od situacije i stanja u budzetu smanji povrsinu koja se subvencionise ali nisam procitao da moze i da je poveca da bude i za one sa preko 100 hektara!

Za gorivo se moze naslutiti da ce ili biti preko bonova ili puna cena pa povracaj. Bonovi su bolji.
A za ovih 6000 din da li ih treba pravdati racunima od djubriva, semena? Sta ako neko kupi sad repromaterijal, a racuni da ne vaze?
 
Па зависи како га ко зове :osmeh: тај део анатомије има најразличитије називе .. хватили се за Мишка .. :haha:
 
ja mislim dzaba zatvor
oduzimaj sve pa da vidimo kako mali vozi mercedes
ako je drpio 20 uzmi 30 mliona evra
pa onda ove korumpirane politicare njima i decije gace i mars u p.m. ds i sranja tadiceva a svi bili posteni
crkni stoko i svge naseliti na kosovo ma piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pi piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pi pi piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
izvinjavam se na ruznim recima mnogo me bole zuljevi
 
Nazad
Vrh