Vesti i obaveštenja

Sve je moguce, ali sve da je i tacno Monsanto nije racunao da ovde zive balkanci. Kasne i pale na guranje, ali kad upale (a palili su do sad kroz istoriju, ali su bili zaje...i od svojih) Monsanto ce ugasiti.
Nicija nije do zore gorela...
 
To je otprilike sve isto kao i pre...Do 100 hektara,samo sto je ukupna direktna subvencija po hektaru 6.000 dinara + 6.000 dinara u nafti po hektaru! Ukupno 12.000 Na ministru je da u zavisnosti od situacije i stanja u budzetu smanji povrsinu koja se subvencionise ali nisam procitao da moze i da je poveca da bude i za one sa preko 100 hektara!
 
Nema preko 100ha.
Suma po hektaru može biti i veća ako to ministar odredi ali ispod tog ne.
 
Za ratare je otprilike samo ovo

У 2013. години и даље, планира се регресирање у укупном износу од 12.000динара по хектару. Оно би у себи обухватило основно плаћање у износу од минимум 6.000динара по хектару обрадивог земљишта, као и право на регресирање цене дизел горива ито 120 l/ha на годишњем нивоу. У зависности од расположивих средстава опредељених​
буџетом, износ регреса за дизел гориво биће на нивоу до 6.000 динара по хектару.


 
Koliko sam ja načuo biće izmena u sistemu potsticaja po jedinici površine,i ona će iznositi i do 17.000 RSD po hektaru,i da će biti u zavisnosti od PIO
 
Tako sam i ja načuo da će ipak biti razdvojeni PIO poljoprivredna gazdinstva i ostala poljoprivredna gazdinstva koja nisu u PIO.Ali niko sa sigurnošću ne zna u čemu će ta razlika biti.Eto Pali je izneo svoja saznanja i ja se nadam da će tako i biti.
 
Verujem da većina ljudi na ovom sajtu ima redovno prijavljenu imovinu i uredno plaćen porez.
Po meni je problem u tome što su verovatno smislili neke smicalice kako da nam "oderu kožu sa leđa", neku nove procedure i sl.
 
Nazad
Vrh