Vesti i obaveštenja

Zeolit ili Min-a-zel?Ovde je 160 dinara kilogram za tonu hrane a na veće pakovanje 144.00 dinara kilogram.
 
Po kojoj ceni imas ako nije tajna? Moze i pp.
Ја узимам за људску упротребу микронизован и стреилизован без додатака. Цена је задњи пут била 350 Дун, за 800 гр.
Онај за биљке и животиње, у џаковима, је знатно јефтинији ал' нисам питао колико је.
Све ми се чини да је такав начин употребе као да свиње храниш дињама уместо тиквама. Има да се купи увозни где 115 гр. кошта 50€, додуше разбијен у нано честице неким трибо механичким поступком.
Овај који се користи за људску употребу је 20 пута ефикаснији од нај квалитетнијег активног угља на свету који се прави од коре кокосовг ораха.
Изгледа да наши "бизнисмени" још нису нањушили ово богатство. Негде сам наишао на податак да је такође један од најквалитетнијих код базе Бондстил.::namigivanje::
 
Koliko sam se raspitivao, vec je dosta firmi u tom poslu, a neke su i kupile ili zakupile te rudnike. Prodaja ide, ali ocigledno zbog one afere dosta oprezno. Ranije kad sam zvao institut i kad su mi rekli cene, odustao sam, pa sam zato i pitao za cene misleci da se nesto mozda promenilo. Zvacu ponovo tokom zime, pa mozda na prolece i primenim nesto malo.
 
Zeolit ili Min-a-zel?Ovde je 160 dinara kilogram za tonu hrane a na veće pakovanje 144.00 dinara kilogram.
Nasa Srbija. A evo kako je u komsiluku i u svetu: Inače tona sirovog zeolita košta od 200 do 250 KM, a kada se izuzmu troškovi iskopa i prevoza, čista zarada Davidovića po jednoj toni bila oko 100 KM. Cena čistog zeolita na svetskim berzama kreće se oko 400 dolara po jednoj toni.

Tona kod nas dodje skoro 2000 $. Pa mi ko da ga iz Japana uvozimo, i to preko Montevidea.

Iz teksta http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=12&dd=11&nav_category=167&nav_id=667952

 
Cena čistog zeolita na svetskim berzama kreće se oko 400 dolara po jednoj toni.
Tona kod nas dodje skoro 2000 $. Pa mi ko da ga iz Japana uvozimo, i to preko Montevidea.
То зависи од обраде. Погледај на Алибаби, цене су од 80 -3000 $/т. А иначе паре од зеолита се узимају овако: 125 гр.-32 бода (читај €) што је 256.000 €/т (да не рекламирам дотичну фирму која шиша овце).
 
Zaražen kukuruz i u Mađarskoj

Mađarska je pooštrila kontrolu kukuruza namenjenog ishrani mlečnih krava, nakon što je otkriveno da je deo ovogodišnjeg roda zaražen varijantom M1 aflatoksina.

news_40325.jpg

Kako je objavila Uprava za bezbednost lanca ishrane te zemlje reč je o potencijalno kancerogenom proizvodu gljivice "aspergillus" kojim, kako je saopšteno, zasad nije zaražen nijedan stanovnik, niti je pronađen ijedan kontaminirani uzorak mleka, prenosi Rojters.
 
То зависи од обраде. Погледај на Алибаби, цене су од 80 -3000 $/т. А иначе паре од зеолита се узимају овако: 125 гр.-32 бода (читај €) што је 256.000 €/т (да не рекламирам дотичну фирму која шиша овце).
Da, gledao sam takodje malo. Raznih cena, sto znaci da ceo svet ne oskudeva u prevarantima, sto smo i znali.
Neke ozbiljne firme prodaju u dzakovima i na paletama, jasan cenovnik sa popustima na kolicine, i na periode, i cena negde oko tih 400 $/t.
Moracu ponovo da zovem ove nase da vidim sta se nudi.
 
Konacno lepe vesti sa one strane okeana.
Лепа вест би била да се нације договоре да размонтирају "светског џандара бр.1" и да учесници добију део колача (читај територије). Ми би смо могли са нашим скромним потенцијалима да учествујемо и рецимо узмемо Чикаго (замисли главни град Србије - Чикаго; или да га прекрстимо).::spreman na sve::Индијанци би наравно добили предност да бирају државу. Ипак је то њихова дедовина коју смо им отели. Неки дан гледам емисију у којој се каже да је 10% Американаца потомство првих 50 белих насељеника.:sta: Мало ми личи на пропаганду ал' нек им буде.
 
Kad bude doslo do razmontiravanja, prvo nastradaju ovi mali. Ajd, srece im, nek nas zaobidju makar jednom, a nek se razmontiravaju na pola puta izemdju Filipina i Cilea.

Tako je bilo i ranije, npr Nemacka prvo busila po Africi, pa kad nije moglo dalje, onda Ceskoj, Poljskoj, Francuskoj, nas namestili Englezi i Rusi. U prvom svetskom isto, crno zuta monarhija prvo po Bosni, pa podrzavaj raspalu otomansku Tursku, pa stvaraj Albaniju, drzi Rumuniju i Bugarsku, pa onda opet mi, i opsti krkljus. Danas, Irak, Iran, mi, arapsko prolece, Pakistan, Sirija. Sve u svemu, uvek ista prica. . Valjda ce ove nase blentave komsije da zauzmu isti stav pa da se malo sklonimo. Ili ce da se slusa Nemacka i Turska, i da bude nikad gore.
 
Evo, dajte im podršku http://www.texasnationalist.com/
Bela kuća, po zakonu, mora da da zvaničan odgovor na peticije koje imaju više od 25.000 potpisa. Inače Teksas je 1836. dobio nezavisnost od Meksika pa do 1846. god.
Tvrde da bi po odvajanju bili 15. ekonomija na svetu.
 
Bolje da mi podrzimo Portoriko, nego da se pravimo pametni.
Portoriko na referendumu odlucio da se pripoji US, i da postane 51 zvezdica.
 
Nazad
Vrh