Vesti i obaveštenja

:cool:...pa šta sad...ili može da se registruje ili ne može da se registruje....ako može, ima da se registruje i mirna bosna...ako ne može da se registruje, tovariš na prikolicu i teraš u livadu....

...sve što izlazi na džadu, mora biti registrovano to je kristalno jasno...ako ne može da se registruje, onda ne može na džadu i ende kapak šlus....

....možda tražiti od skupštine republike ili od ustavnog suda da daju autentično tumačenje zakona i da li AMSS i "udruženje tehničkih pregledača" brljavi kada odbija da izda potvrdu o tehničkoj ispravnosti priključka...:cool:


ps
mene ne dotiče, ja sam tražio i našao da kupim salaš::suncanje::
 
:cool:...pa šta sad...ili može da se registruje ili ne može da se registruje....ako može, ima da se registruje i mirna bosna...ako ne može da se registruje, tovariš na prikolicu i teraš u livadu....

...sve što izlazi na džadu, mora biti registrovano to je kristalno jasno...ako ne može da se registruje, onda ne može na džadu i ende kapak šlus....

....možda tražiti od skupštine republike ili od ustavnog suda da daju autentično tumačenje zakona i da li AMSS i "udruženje tehničkih pregledača" brljavi kada odbija da izda potvrdu o tehničkoj ispravnosti priključka...:cool:


ps
mene ne dotiče, ja sam tražio i našao da kupim salaš::suncanje::
Ako te ne dotice onda nemoj ni komentarisati. Berac , presa, tanjiraca sve na prikolicu. Voleo bi da vidim kako bi ti to izveo. Znaci nemoze da se registruju jer ne ispunjavaju potrebne uslove. To ne moze naknadno da se doradi. Znaci po miliciji moze po AMS ne moze, a sud smatra da je zakon jasan i kaznjava.
 
:cool:...sud je za nadležan za tumačenje zakona...šta sud kaže, zbog čega kažnjava??? Da li zato što nije registrovano ili zato što je u saobraćaju nešto što ne sme u saobraćaj???...

...ako je zato što nije registrovano, onda AMSS svira qur... i treba ih tužiti za naknadu štete...ako su kažnjeni zato što to ne sme u saobraćaj, onda tražiti zakonsku izmenu ili eventualno tumačenje zakonodavca i ustavnog suda....

...ne tražim naknadu za ovaj pravni savet....komentarišem zato što mi pravo struka...:cool:
 
:cool:...sud je za nadležan za tumačenje zakona...šta sud kaže, zbog čega kažnjava??? Da li zato što nije registrovano ili zato što je u saobraćaju nešto što ne sme u saobraćaj???...

...ako je zato što nije registrovano, onda AMSS svira qur... i treba ih tužiti za naknadu štete...ako su kažnjeni zato što to ne sme u saobraćaj, onda tražiti zakonsku izmenu ili eventualno tumačenje zakonodavca i ustavnog suda....

...ne tražim naknadu za ovaj pravni savet....komentarišem zato što mi pravo struka...:cool:
U pravu je sud,u pravu je policija,u pravu je i AMSS ali tu se nesto mora menjati i dozvoliti ljudima da
registruju vozila kao na primer sa legalizacijom bespravno podignutih objekata.
 
U pravu je sud,u pravu je policija,u pravu je i AMSS ali tu se nesto mora menjati i dozvoliti ljudima da
registruju vozila kao na primer sa legalizacijom bespravno podignutih objekata.

Ne bih se složio sa tim da treba registrovati prese,berače,kemperice...Kao što znamo moraju se onda rešavati kočiioni sistemi istih mašina i to je itekako dodatni trošak.
Ne sviđa mi se pozadina (politička) kao i mnogo puta do sada jer kao što znamo ovaj zakon nije od juče i niko sem nas na forumu nije ni spominjao ovo kao problem a sada se opet po ko zna koji put kupuju poeni i to baš isti oni koji brzo i lako mogu da reše ovaj problem bukvalnog tumačenja zakona.
 
Ne bih se složio sa tim da treba registrovati prese,berače,kemperice...Kao što znamo moraju se onda rešavati kočiioni sistemi istih mašina i to je itekako dodatni trošak.
Ne sviđa mi se pozadina (politička) kao i mnogo puta do sada jer kao što znamo ovaj zakon nije od juče i niko sem nas na forumu nije ni spominjao ovo kao problem a sada se opet po ko zna koji put kupuju poeni i to baš isti oni koji brzo i lako mogu da reše ovaj problem bukvalnog tumačenja zakona.
Zasto mislis da je politicka pozadina u pitanju?
 
Ne treba registrovati, ljudi gde je granica dokle se saginjati , presa je izmenjiva prikljucna masina i tacka ,neki ce reci lako je tebi kad nisi tamo i to je tacno .Neki predlog, ja bih pokusao doci do predsednika opstine pa da pokusa on sa komandirom policije naci resenje, pokusati u medijima recimo ima i ona emisija sat na rts ... Kod nas nisam cuo da je bilo ko zbog toga zapisan .
 
vidim da ovde ima i " pametnih " pa neka mi kažu kako će se izvršiti identifikacija pluga ,prskalice ili prese na tehničkom pregledu jer se identifikacija vozila vrši na osnovu vrste,marke,tipa vozila,br.šasije ,br.motora ,boje ,oblika i namene karoserije i broja registarskih tablica .lako je uraditi svetlosnu signalizaciju mada bi i to trebalo onda na atest jer to fabtički ne postoi tako da nemojte pametovati nego se naoružajte znanjem :ppozdrav:
 
Ne treba registrovati, ljudi gde je granica dokle se saginjati , presa je izmenjiva prikljucna masina i tacka ,neki ce reci lako je tebi kad nisi tamo i to je tacno .Neki predlog, ja bih pokusao doci do predsednika opstine pa da pokusa on sa komandirom policije naci resenje, pokusati u medijima recimo ima i ona emisija sat na rts ... Kod nas nisam cuo da je bilo ko zbog toga zapisan .
Pa nasa je policija poznata po agilnosti. Oni te masine tretiraju kao poljoprivredna prikljucna vozila posto imaju osovinu i tockove. Sa komandirom je razgovarano, ali on kaze da mora da sprovodi zakon i da nisu toliko ni strogi jer je dosad podneto svega 4 do 5 prijava. Treba uzeti u obzir da prese, tanjiracei beraci nisu u upotrebi vise od dva meseca. Sta ce biti posle 1maja kad se prese razmile? Problem ce biti i naj veca dozvoljena sirina vozila na putu koja iznosi ako se ne varam 3,2m .Nasi kombajni su siri od toga.
 
vidim da ovde ima i " pametnih " pa neka mi kažu kako će se izvršiti identifikacija pluga ,prskalice ili prese na tehničkom pregledu jer se identifikacija vozila vrši na osnovu vrste,marke,tipa vozila,br.šasije ,br.motora ,boje ,oblika i namene karoserije i broja registarskih tablica .lako je uraditi svetlosnu signalizaciju mada bi i to trebalo onda na atest jer to fabtički ne postoi tako da nemojte pametovati nego se naoružajte znanjem :ppozdrav:

Pa zar treba bolje objašnjenje od ovoga.
Sve je to tako ali ne i u Kikindi
 
U pravu je sud,u pravu je policija,u pravu je i AMSS ali tu se nesto mora menjati i dozvoliti ljudima da
registruju vozila kao na primer sa legalizacijom bespravno podignutih objekata.
Znam ja da je sud, policija, AMSS u pravu samo seljak nije. Seljak treba da cuti i da placa kako bi napunio budzet da gospoda cinovnici dobiju svoju platu.
 
vidim da ovde ima i " pametnih " pa neka mi kažu kako će se izvršiti identifikacija pluga ,prskalice ili prese na tehničkom pregledu jer se identifikacija vozila vrši na osnovu vrste,marke,tipa vozila,br.šasije ,br.motora ,boje ,oblika i namene karoserije i broja registarskih tablica .lako je uraditi svetlosnu signalizaciju mada bi i to trebalo onda na atest jer to fabtički ne postoi tako da nemojte pametovati nego se naoružajte znanjem :ppozdrav:
Objasni to pametni na koga se odnosi? Shvatite da ima pravosnaznih sudskih odluka i prvog i drugog stepena. Covek iz Subotice ima oslobadjajucu presudu, ali ce verovatno na drugostepenom izgubiti. Za plug nije problem, ali za vucnu prskalici jeste.
 
Moras da si protiv svega pa to ti je. Bitno je da je neko pokrenuo i treba mu dati podrsku.

Nisam protiv uopšte jer i mene dotiče.Problem se jednostavno rešava ali nema volje za to.
Pokradeno je poprilično kukuruza ove jeseni ( i ovde sam ja oštećen) i ta ista policija nije ništa preduzela-ode ha kukuruza ( pojela maca) i nikom ništa.Lakše je stati na ćošak i čekati da Dragan,Zoran i ostali izađu iz dvorišta sa presom i lepo im uzmeš pare.
 
Znam ja da je sud, policija, AMSS u pravu samo seljak nije. Seljak treba da cuti i da placa kako bi napunio budzet da gospoda cinovnici dobiju svoju platu. Ovo pitanje se verovatno nece razjasnjavati sve dok ne prodju izbori a posle toga ce traziti da se registruju i biciklovi koji ce morati dva puta godisnje na tehnicki pregled.
 
U ovim ovde državama sve je naopako , za sve obične ljude , a za seljaka posebno . Evo iznijeću svoje mišljenje , a ne lupam samo da se piše nego sam 100% siguran da sve ovo što nabrojim bi trebalo da pomogne seljaku , a u stvari bolje bi bilo da ga nema :

ministarstvo poljoprivrede
policija
stručni savjeti , analize i sl
vremenska prognoza
berza polj. proizvoda
banke
zabrana gm sorti i hibrida
koncesije na poljoprivredne površine (rep. srpska)
itd
 
Nazad
Vrh