Vesti i obaveštenja

pa vozila ne svrstavam ja nego zakonodavac a ja sam do sada bar tri puta postavljao link gde se to može pročitati :ppozdrav:
 
Nemojte se sekirati posle izbora sve sto se krece ili puzi ce morati da ima registracionu tablu, tako da vise nece postojati dilema sta je vucno vozilo a sta izmenljivo vucno vozilo.
Posle izbora, imacemo mi jos mnogo dodatnih novih zakona kojim cemo drzavi puniti budzet.
 
Jos malo minastarskih nebuloza ,svi moraju da vode knjige polja
Пољопривредници аплаузом поздравили политику Министарства- Moрaмo дa рaздвojимo људe кojи ћe сe бaвити пoљoприврeдoм oд oних кojи су из нeких других дeлaтнoсти. Нaцрт oвoг зaкoнa прeдвиђa дa сви влaсници, oднoснo кoрисници пoљoприврeднoг зeмљиштa, мoрajу дa вoдe књигe пoљa, a свe рaди зaштитe зeмљиштa. Moрaћe сe пoштoвaти плoдoрeд. Нeћe мoћи влaсници свих живoтињa дa oствaрe прaвo прeчeг зaкупa држaвнoг зeмљиштa, нeгo сaмo влaсници гoвeдa, свињa, oвaцa и кoзa. Taкoђe ћeмo oгрaничити пoвршинe кoje мoгу дa зaкупe влaсници живoтињa, дa сe нe би дeсилo дa нajвeћa имaњa узму нajвeћи дeo зeмљиштa. Sa sajta min.poljoprivrede.
 
Knjigu polja vodim od jeseni 2012 i mogu ti reci da nije nista strasno cak je i dobra stvar. Ogranicenje povrsina na osnovu stoke za velika imanja tipa Miskovic, Matijevic je isto po meni dobra stvar. Po meni ministarstvo bi trebalo da uredbom ogranici maksimalan broj ha koje jedno gazdinstvo moze da uzme za cisto ratarstvo, a velicina da bude proporcionalna broju ha koji je na licitaciji.
 
Ma problem je kontradiktornost informacija, sad pricaju jedno za mesec dana drugo, da postoji sistem koji se ne menja stalno, da znas unapred recimo za 3 godine bice toliki i toliki podsticaji ili ih nece biti ali da znas da bi mogao da se upustis u kredit,licitacije itd.
 
Kod nas nista nema kontinuitet. Ko garantuje da ce posle najavljenih izbora ovaj ministar ostati na svom mestu?
 
Sad mnoge izjave čelnika ministarstva treba baciti u vodu.Sad počinje utakmica-ko će više da slaže-
kada bi postojao lažomer.verujem da bi osigurači iskakali na banderu.
Izbori će biti pre završetka registracije PG i verujte da nisu slučajno izbori tad raspisani a ne u aprilu ili maju.
 
Neka oni prvo rese ove neobradjene povrsine sto vlasnici neobradjuju a drugome nedaju ni u zakup niti kako a prosto neznaju ni gde su im medje jer zive po vecim gradovima. Valjda su postali zastitnici ciste prirode pa njive i livade stvarno prepustili majci prirodi sipurku i divljem kupinjaku
 
Neka oni prvo rese ove neobradjene povrsine sto vlasnici neobradjuju a drugome nedaju ni u zakup niti kako a prosto neznaju ni gde su im medje jer zive po vecim gradovima. Valjda su postali zastitnici ciste prirode pa njive i livade stvarno prepustili majci prirodi sipurku i divljem kupinjaku
Koliko dugo stoji to tamo neobradjeno?
 
Nazad
Vrh