Vesti i obaveštenja

Sto se tice policije mi smo kod nas dosad super prolazili ,malo nas neki motorista ometa ,inace sigurno trecina traktora nije ni registrovana a o ostalom da nepricam .
 
Nisam protiv uopšte jer i mene dotiče.Problem se jednostavno rešava ali nema volje za to.
Pokradeno je poprilično kukuruza ove jeseni ( i ovde sam ja oštećen) i ta ista policija nije ništa preduzela-ode ha kukuruza ( pojela maca) i nikom ništa.Lakše je stati na ćošak i čekati da Dragan,Zoran i ostali izađu iz dvorišta sa presom i lepo im uzmeš pare.
Nije jednostavno jer treba da se menja zakon. Peticija koja se potpisuje je samo potpora. Zvanicno ide zahtev preko udruzenja Banatska lenija u pokrajinsku skupstinu koja ce naj verovatnije izglasati to da se zatrazi u skupstini Srbije promena zakona o bezbednosti saobracaja. Tako ili blokade puteva, a to vec teze ide. Za ostalo se apsolutno slazem sa tobom. Jos ovo. Nasa pss Kikinda je medju prvima oglasila nov nacin oporezivanja u poljoprivredi pa su mnogi ovde vrteli glavom i pisali kako izmisljamo, a videli ste kako je i to daleko otislo.

- - - - - - - - - -

:cool:...elem....problem je to što problema nema...a???...:haha:.....:cool:
O cemu ti pricas?
 
:cool:....sada ću i ja da poverujem da je u pitanju politika....čemu potreba za pokrajinskom skupštinom...šta uduženje sprečava da se obrati ravno nadležnoj skupštini tj. republici???....zašto sami sebe getoizirate???...

...dalje neću komentarisiti...ne želim učestvovati u pol. raspravama....idem da obiđem porodilju i Radoja....:cool:
 
:cool:....sada ću i ja da poverujem da je u pitanju politika....čemu potreba za pokrajinskom skupštinom...šta uduženje sprečava da se obrati ravno nadležnoj skupštini tj. republici???....zašto sami sebe getoizirate???...

...dalje neću komentarisiti...ne želim učestvovati u pol. raspravama....idem da obiđem porodilju i Radoja....:cool:

Pa bolje i nemoj ako ces na svakom koraku da nam podmeces nogu.
 
Ne bih se složio sa tim da treba registrovati prese,berače,kemperice...Kao što znamo moraju se onda rešavati kočiioni sistemi istih mašina i to je itekako dodatni trošak.
Ne sviđa mi se pozadina (politička) kao i mnogo puta do sada jer kao što znamo ovaj zakon nije od juče i niko sem nas na forumu nije ni spominjao ovo kao problem a sada se opet po ko zna koji put kupuju poeni i to baš isti oni koji brzo i lako mogu da reše ovaj problem bukvalnog tumačenja zakona.
do 3,5t ne trebaju kocnice

- - - - - - - - - -

Pa nasa je policija poznata po agilnosti. Oni te masine tretiraju kao poljoprivredna prikljucna vozila posto imaju osovinu i tockove. Sa komandirom je razgovarano, ali on kaze da mora da sprovodi zakon i da nisu toliko ni strogi jer je dosad podneto svega 4 do 5 prijava. Treba uzeti u obzir da prese, tanjiracei beraci nisu u upotrebi vise od dva meseca. Sta ce biti posle 1maja kad se prese razmile? Problem ce biti i naj veca dozvoljena sirina vozila na putu koja iznosi ako se ne varam 3,2m .Nasi kombajni su siri od toga.
3m tacno za poljoprivredna vozila
 
Boban71 da li si bio na sastancima?
nisam ali sam upoznat sa problemima

- - - - - - - - - -

Druze da se nisi malo zeznuo?
Pa na prikolicama od 2.5t mora da ima naletna ruda, a vec od 3t vazdusni kocioni sisitem. :ppozdrav:
mislim da nisam procitaj zakon

- - - - - - - - - -

Član 14.


Vrsta S1 - jeste izmenjiva vučena mašina namenjena za poljoprivredu ili šumarstvo čija
najveća dozvoljena masa ne prelazi 3,5 t.

Vrsta S2 - jeste izmenjiva vučena mašina namenjena za poljoprivredu ili šumarstvo čija
najveća dozvoljena masa prelazi 3,5 t.

Svaka vrsta izmenjive vučene mašine može imati dodatnu oznaku „a” ili „b”, prema
najvećoj konstruktivnoj brzini, s tim što oznaka „a” ide uz izmenjivu vučenu mašinu čija je
najveća konstruktivna brzina manja ili jednaka 40 km/h, a oznaka „b” ide uz izmenjivu
vučenu mašinu čija je najveća konstruktivna brzina iznad 40 km/h.

- - - - - - - - - -

Za vrste vozila iz ovog člana ne primenjuju se odredbe ovog pravilnika koji se odnose na
tehničke uslove uređaja, sklopova i opreme i tehničke normative.

- - - - - - - - - -

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Član 13.


Vrsta R1 - jeste priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa ne prelazi 1,5 t.

R2 - jeste priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa prelazi 1,5 t ali ne prelazi 3,5 t.

Vrsta R3 - jeste priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa prelazi 3,5 t ali ne prelazi 21
t.

Vrsta R4 - jeste priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa prelazi 21 t.

Svaka vrsta priključnih vozila traktora može imati dodatnu oznaku „a” ili „b”, prema
najvećoj konstruktivnoj brzini, s tim što oznaka „a” ide uz priključno vozilo koje je
konstruisano za brzinu od najviše 40 km/h, a oznaka „b” ide uz priključno vozilo koje je
konstruisano za brzinu iznad 40 km/h.
 
prikolice su R1 R2 R3 R4 izmenljiva vucena masina S1 S2

Ipak si trebao doci na sastanak jer je zamenik nacelnika policije sve to citao i obrazlagao, takodje procitana je i presuda suda. To sto ti tvrdis je i tamo sto puta receno to tvrdi i advokat koji je bio prisutan, ali na kraju sud daje zadnju rec. Vidis i sam da je prikolica jednom izmenljiva vucena masina, a drugi put prikljucno vozilo. Nedoreceno do kraja. Ali sta sa presama, tanjiracama....
 
Ipak si trebao doci na sastanak jer je zamenik nacelnika policije sve to citao i obrazlagao, takodje procitana je i presuda suda. To sto ti tvrdis je i tamo sto puta receno to tvrdi i advokat koji je bio prisutan, ali na kraju sud daje zadnju rec. Vidis i sam da je prikolica jednom izmenljiva vucena masina, a drugi put prikljucno vozilo. Nedoreceno do kraja. Ali sta sa presama, tanjiracama....
prikolice su prikljucna vozila,a prese,beraci ,vucene tanjirace,vucene prskalice... su izmenljive vucene masine za poljoprivredu
 
Boki da li samo zbog Kikinde treba drmati celu državu.
Da li je normalna izjava da je kažnjeno samo njih 4,5.
Da li oni uopšte što su bili na sastanku da drže predavanje znaju šta je vozilo (vozilo se voza) a šta mašina (mašina radi-presa,kemperica,berač...).
Zar nije dovoljno da načelnik iki ko već naredi da se ljudi ne terete za registraciju priključnih mašina sem prikolica ili možda treba da zovemo Obamu da on izda naređenje.
U pravu je Ca blues datu problema nema ali se pravi.
Po Užoj Srbiji de teraju i neregistrovani traktori pa ništa a kod nas.Da li je zakon zasrupljen samo na teritoriji Kikinde ili cele Države.Ko je onda krivac u svemu ovome.to je nagradno pitanje-ko želi neka odgovori:sta:
 
ne prikolice su teretna vozila
prikolice su prikljucna vozila

- - - - - - - - - -

Boki da li samo zbog Kikinde treba drmati celu državu.
Da li je normalna izjava da je kažnjeno samo njih 4,5.
Da li oni uopšte što su bili na sastanku da drže predavanje znaju šta je vozilo (vozilo se voza) a šta mašina (mašina radi-presa,kemperica,berač...).
Zar nije dovoljno da načelnik iki ko već naredi da se ljudi ne terete za registraciju priključnih mašina sem prikolica ili možda treba da zovemo Obamu da on izda naređenje.
U pravu je Ca blues datu problema nema ali se pravi.
Po Užoj Srbiji de teraju i neregistrovani traktori pa ništa a kod nas.Da li je zakon zasrupljen samo na teritoriji Kikinde ili cele Države.Ko je onda krivac u svemu ovome.to je nagradno pitanje-ko želi neka odgovori:sta:
ja mislim da ne znaju kako su razvrstana vozila
 
znam ja vrlo dobro da su prikolice priključna vozila ali je u poređenju sa plugom ili prskalicom je teretno vozilo koje ima nosivost ,dve osovine na koima fabrički postoje kočnice bilo vazdušne ili inercione
 
druže obzirom da radim na tehničkom pregledu već 15 godina smatram da sam dovoljno kompetentan da mogu komentarisati šta je prikolica a šta plug :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh