Vesti i obaveštenja

Na toj temperaturi ostalo bi mozda 10 hilljada zivih, ostalo bi palo u zaobrav, jer niti imamo kuce opremljene za tako niske temperature, niti prevoz, mnogi bi umrli gladni.... A zivotinje ne bi prezivele! Srecom te Kina uskace umesto amerike sto se vodece ekonomske sile tice, pa se nadam da ce se za 7-8 godina mnogo toga na bolje okrenuti :) Inace, ako je ta vest tacna, ako nije jos jedna u nisu birokratsih provala novinara tog lista, oni ce tu gresku otkloniti,i mozda nas ceka ili pakleno leto ili ekstremno hladna zima!!
 
Citiraću zanimljiv pogled pisca ovog teksta koji odmah u startu ceo tekst karakteriše kao budalaštinu "Радници који и даље имају имовину на селу и одлуче да се баве повртарством или воћарством, подигну стакленике или гаје телетину, могли би да живе неупоредиво боље на селу него у граду чекајући плату у пропалој фирми."
 
ala ga ovaj profa izracunao matematicki,sve je lepo rekao i objasnio,samo jos da nam i trziste nadje pa svi idemo u milionere
 
Treba gajiti TELETINU, a ko nema 300ha nek se ne bavi ratarstvom - znači 99,99% foruma odmah da odustane od ratarstva:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:473611-Selo-donosi-spas-od-krize

5b83063836282e3c66d9a329.jpg
 
Ovaj Ševarlić je popio svu pamet sveta, al u teoriji... Dao bi ja svima njima maksim zemlje pa da vidim kako će da zive i stvore od nakupaca i prekupaca... A ne ovako da nose skupa odela i dobijaju pare od ko zna koga...
 
Данас 800 хиљадита порука на форуму,да ми је то неко рекао 2008 год.:sta:
Напредујемо сваког дана у сваком погледу све више и више.!

Честитам!
 
Prof Sevarlic je jedan od najvecih strucnjaka na Poljoprivrednom fakultetu u oblasti agroekonomije,i ove godine ide u penziju. Obisao je Srbiju i zemlje u okruzenju uzduz i popreko,nesto ne verujem da bas ne zna o cemu se radi.. A taskodje i sami znate kako novinari mogu da okrecu reci, ne sudite i ne lecite frustracije na njemu! Izmedju ostalog on je najglasniji pobornik zabrane GMO hrane,barem sto se tice Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu!
 
@Stanke

Ako se tvoj post odnosio na mene, prvo da ti kažem da je nelečim nikakve fustracije ni na kome, zato što ih ni nemam. Što se tiče Ševarlića a i ostale gospode profesora, svi su oni pametni kad se radi o nekom drugom, a niko od njih nije ništa uradio za nas. Stalno slušam kako mora da se sluša struga i nauka, kako se mi ubeđujemo u nešto 20 godina itd isl., ali ja nevidim da običan narod bolje živi... To da su oni stručni, u to ne ulazim, ali ko god se bavi malo duže poljoprivredom, zna manje više kao i oni... O njihovom naučnom radu neću da komentarišem, jer mislim da pomažu koliko im uslovi u ovoj našoj pokradenoj Srbiji dozvoljavaju...

A još nešto, sad kad ode u penziju može da gaji tu blitvu , pa da zarađuje i obrće kapital, pa nek nam dokaže da mi svi ostali nemamo pojma da radimo. Al pitaću ga jekad mu neki hiper/super market neplati 60 ili 120 dana šta će onda da radi. Mada nebojim se ja za njega imaće on veću penziju neg što je platu imao...

E moja Srbijo, svi pametni, al niko da te pokrene napred i kad nema onda udri po narodu...
 
Prof Sevarlic je jedan od najvecih strucnjaka na Poljoprivrednom fakultetu u oblasti agroekonomije,i ove godine ide u penziju. Obisao je Srbiju i zemlje u okruzenju uzduz i popreko,nesto ne verujem da bas ne zna o cemu se radi.. A taskodje i sami znate kako novinari mogu da okrecu reci, ne sudite i ne lecite frustracije na njemu! Izmedju ostalog on je najglasniji pobornik zabrane GMO hrane,barem sto se tice Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu!

Zato nam poljoprivreda i stoji tako kako stoji.Kad su najveci profesori ovakvi, pa kakvi su oni manji,pa njihovi ucenici....:udri:
 
U Kikindi u cetvrtak odrzan drugi sastanak paora povodom kaznjavanja nasih kolega od strane suda. Jednog sa balirkom, a drugog sa kempericom. U oba slucaja podneta je prijava od strane policije zato sto navedeni prikljucci nisu bili registrovani. Svoje stavove obrazlagali su zamenik nacelnika policije, direktor AMS pa i sami paori. Svako je izneo svoj stav. Policija da su to prikljucna vozila i da moraju biti registrovana, direktor AMS da nepostoji nacin da se to registruje, a paori da su to prikljucne masine i da nema zakonskog,a ni moralnog prava za kaznjavanjem . Da podsetim nasi su kaznjeni sa 15000din, oduzimanjem dozvole na 3 meseca, i sedam ili osam kaznenih bodova. Jos da kazem da policija tvrdi da po zakonu balirke, tanjirace, beraci, rasturivaci vestaka, vucne prskalice moraju biti registrovane. Vec 10 dana gradom, a i okolnim selima kruzi peticija kojom se trazi od skupstine AP Vojvodina da pokrene inicijativu u vladi Srbije i ministarstvu saobracaja da ovaj zakon promene odnosno usklade sa situacijom na terenu. Peticija je pokrenuta jos u nekim gradovima i selima. Problem je ozbiljan i malo je nas koga ne dotice. Ne bi bilo lose da se preko svojih udruzenja i na druge nacine informisete o svemu zauzmete stav i dignete glas protiv ovog diskriminatorskog zakona. Sutra ste mozda vi na redu za odstrel na drumu.
 
Nazad
Vrh