Vesti i obaveštenja

Najnovija vest ovog dana ,u Srbiju se vec nekoliko godina uvozi radioaktivno djubrivo iz Rusije !!!!!!!!!!!!
Ova vest ima sigurno veze sa padom cena vestackog djubriva,ima na svim kanalima u vestima.
 
Evo, našao link:
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/1434289/Radioaktivno+%C4%91ubrivo+na+njivama%3F.html
Prevareni, hvala za vest, do sad sam mislio da sve to trajalo jako malo, kao što sam pustio link pre 2-3 dana.
Sada bih samo rekao da se osećam kao poslednji šljam u ovoj zemlji. Ja mamu mu **greška, jel može gore da te izda ova zemlja kad radi dila sa Rusom oni uvezu radioaktivno đubrivo, potom povećaju dozvoljeni nivo x3 a još i sve lepo zataškaju. Posle hoće država nataliteta, da nas je što više? Gde više kad nas trujete svesno majke vam ga holštaplerske bre? Koja su to đubrad bre, ne mogu da verujem ej. Još onaj krelac iz ministarstva energetike što prvi priča na snimku kaže nema opasnosti...pa ne ide on na njivi da se naguta te prašine, nego mi!

Mislim se sad, da su Švabama ovo uvaljali, cela država bi na nogama bila. Kod nas- neće ništa od ovoga da bude, sve će pod tepih da se gurne! Srbija baaato...
Evo još neki link, meni je već muka.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=11&dd=01&nav_category=206&nav_id=772244
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/416804/Izdavali-dozvole-za-radioaktivno-djubrivo
A sad idem da zapalim jednu da se smirim, i tako ću umreti od cigareta, jel..
Izvinite za psovke ali ovo nisam mogao drugačije da sročim.
 
Pre su nam ovi zutaci uvalili patku, odnosno sami sebi smo uvalili patku,prodali su sve sto ima pa na kraju i da nas potruju.Kakav smo mi narod i rodjenu bi majku prodali za pare!!!!!

- - - - - - - - - -

Inace deo teksta odbrane Dragina:

Svi akti, pa i pomenuti Pravilnik o kvalitetu sredstava za ishranu bilja doneti su u cilju usaglašavanja sa evropskim propisima. Vrednost dozvoljenog nivoa radioaktivnosti u Pravilniku "o uslovima za utvrđivanje kvaliteta sredstava za ishranu bilja identični su sa vrednostima određenim evropskom direktivom (propisom) br 96/29 EUROATOM. Ove vrednosti i danas su identične i važeće u Republici Srbiji.

Tako da nam nije uvalila Rusija vec smrdljiva EU
 
Ivane, nije nam ni Rusija ni EU uvalila ništa, koliko ja vidim, sami smo ga sebi uvalili. Da su nam uvalili bilo bi da smo prevareni, a ovo je sve bio dogovor, tipa kaže Rus imamo ali je maaaalo kontaminiran, ovaj naš kaže ma samo teraj, pomeramo granice, šta znaju seljaci... A primera radi, kad beše aflatoksin kod nas, na sva usta vičemo da nam je kukuruz bolestan, a ja ne videh Ruse da se hvalili da im je đubrivo radioaktivno, jer bi ga jedva prodali i koliko bi mu cena pala na tržištu onda, kao naš kukuruz- za 50, 60%. Zašto ih kriviti onda, kad su oni samo bili više pametni, ćutali su i gledali da ga uvale nekako u dogovoru.
A tu odbranu Draginovu... neću ni da je komentarišem.
 
Nama ne treba nikakav neprijatelj sa strane,mi smo sami sebi najveci neprijatelji.Kada konacno cujemo ovakve informacije,a to uvek bude vec kasno,mozemo samo da se pomolimo da sledeca afera ne bude strasnijih razmera.Nema genocidnijeg naroda po svom rodu od ovog naseg.Koliko nam mnogobrojni parametri za opstanak ne idu u prilog,toliko i mi sami zapinjemo da sto pre nestanemo sa lica zemlje.A GMO vec stigao pred vrata kuce,a po mnogima se vec i odomacio,u sta vise verujem.Cuveni sportski komentator jednom rece-"...ljudi moji,pa je li to moguce..."U zemlji Srbiji sve je moguce,ama bas sve cega se normalan svet kloni.
 
Kakav ministar ljudi pa taj se ne pita ni za šta, ovde prvi potpredsednik vlade vodi kolo, a svi ostali ga prate u stopu (njegovi ministri) ,ako ste ga pažljivo slušali pa taj za poljoprivredu ne mari ni malo,njega interesuje kome će pripasti državna bezbednost i da usreći arape eto to su njegovi planovi.
 
Nazad
Vrh