Vesti i obaveštenja

Sta lupeta ovaj Vucic majko bozija.Pa ko ce da zastiti svog proizvodjaca ako nece drzava.Ovde se radi o monopolistima,bagri,najgorem sljamu koji decenijama zaradjuju na seljackoj krvi i znoju.Ako nije u interesu drzave da ima rentabilnu poljoprivredu,gde ce svaki proizvodjac normalno ziveti od svog rada od kog ce i sama drzava imati koristi onda dzaba mlatimo praznu slamu.Jasno je da ne moze svaka godina biti bericetna i sa dobrim cenama,ali neka konstanta sa sto blazim varijacijama mora se uspostaviti.Cene se formiraju i diktiraju na svetskom nivou,jer smo postali jedno veliko svetsko selo,ali drzava mora da ima mehanizma da amortizuje sve varijacije cena i roda.Ako je poljoprivreda strateski vazna grana ove zemlje,a u stvari je i mnogo vise,onda se mora sve u vezi nje izdici na jedan mnogo visi nivo.Mora se napraviti strategija razvoja agrara u narednih recimo pet godina,s tendencijom da postanemo jedna od vodecih evropskih poljoprivreda.Sve uslove imamo za to,samo glavni kocioni faktor su dupelisci,korumpirani politikanti i njima slicna gospoda sa vlasti u saradnji sa tajkunskim i monopolistickim satelitima.
 
Drustvo neznam kako da saopstim,ali sam cuo iz dosta pouzdanih izvora da se sprema nova otimacina po pitanju poreza od 2014.god,pogotovu za one koji imaju prijavljeno gazdinstvo a zaposleni su,ako se ne varam bice otimacine od 20% od predate robe,a od onih koji placaju pio 15%, i jos kojekakvih nameta,navodno je sve usvojeno u skupstini...
 
Jbg nama su neke njive iz poljoprivrednog zemljista preveli u gradjevinsko sto neam veze s vezom niti je realno blizu neka gradjevina niti je pored druma,struje,vode...ali porez ode gore!!
 
Као што је већ дуго очекивано пре продаје ЕПС-а "тржишна цена"

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Za-dve-tri-godine-trzisna-cena-struje-u-Srbiji.sr.html#last_comments

П.С. подсетник за оне који су прошле године промашили линк који сам ставио на "студију" светске банке, срачунајте сами колко је одрађено и колко још процената треба да се одради и ко управља овом спец. окупационом зоном


19. jun 2012.

Studija Svetske banke, objavljena pre šest meseci, predviđa poskupljenje struje u Srbiji, tokom naredne tri do četiri godine, između 40 i 80 procenata.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:384858-Struju-meri-nova-vlada
 
Poslednja izmena:
Citat se odnosi na prethodni post:

"Oni su za sledeću nedelju najavili generalni štrajk u slučaju da u petak ne bude postignut dogovor, navedeno je u saopštenju."

Sta znaci generalni strajk paora? Nece taj dan ici na njivu, nece hraniti stoku.
:sta::osmeh:
 
Drustvo neznam kako da saopstim,ali sam cuo iz dosta pouzdanih izvora da se sprema nova otimacina po pitanju poreza od 2014.god,pogotovu za one koji imaju prijavljeno gazdinstvo a zaposleni su,ako se ne varam bice otimacine od 20% od predate robe,a od onih koji placaju pio 15%, i jos kojekakvih nameta,navodno je sve usvojeno u skupstini...

To je koliko se secam usvojeno jos negde u maju-junu a primena je odlozena do kraja 2013 godine.Mislim da je 10% od prometa na racunu za one koji imaju promet preko 1 miliona a nisu u sistemu pdv-a
 
To je koliko se secam usvojeno jos negde u maju-junu a primena je odlozena do kraja 2013 godine.Mislim da je 10% od prometa na racunu za one koji imaju promet preko 1 miliona a nisu u sistemu pdv-a


Jeste usvojeno je je negde u junu,ali kako sam ja obavesten od jednog kolege na polozaju,naprimer ako neko ima prijavljeno gazdinstvo a zaposlen je u firmi,automatski se smatra poljoprivreda kao dopunsak zarada i naprimer ta osoba izveze 10 tona suncokreta ili kukuruza ili bilo sta,otkupljivac je duzan da utvrdi dali gazdinstvo placa neke dazbine (socijalno ili penziono dovoljno je samo jedno)ako ne placa,automatski mu na racun placa samo 8 tona,a ostale dve placa na racun,dal opstine il republike, nema da vam uplate sve pa onda vi kad hocete uplatite.... za one koji placaju pio nisam siguran sta je rekao jer mi je prekipelo,ali pitacu ga opet pa javljam...i samo sam zapamtio da je limit za pdv 8 miliona,ali ce ici na godisnjem nivou umesto tromesecnom,ako vam se desi da npr predate kukuruz 10,10 2014,a sledece godine isto kukuruz samo 28.09.2015 i eto vam belaj...i pdv
 
Ovo ukoliko je tacno a neverujem da je tacno to bi bio harac ko za vreme Turaka,predas 10 tona drzava uzme dve,da li je neko video da je to objavljeno u sluzbenom glasniku ili bar u nekim medijima pa da postavi ovde tu vest.
 
Slika i prilika stanja u drzavi.Dok se raznorazni sektori za ovakve i onakve situacije opremaju po svetskim standardima,(a ucinak im daleko ispod prelazne ocene),dotle srpski agrar pliva u mulju i blatu jer,pobogu,sta ce nam protivgradne rakete,a i cemu sluze?Gradobitne pojave nisu vanredne situacije u Srbiji,to je pre normalno stanje na terenu da grad pokosi letinu i ko te j..e,trebao si da razvuces protivgradnu mrezu na kukuruz.Hoce li relevantni organi preispitati ovakvo trosenje budzetskog novca u situaciji u kakvoj jesmo?Hoce li utvrditi prioritete kada je rec o trosenju naseg novca?Hoce li neko odgovarati ako se utvrdi da je bilo neregularnosti i propusta u ovakvoj nabavci?Pa nece,nece nikad niko odgovarati zbog cinjenja ili necinjenja za ovakvo stanje u ovoj zemlji.I izaso jadan narod na proteste i blokade sve racunajuci da ce se i njegova cuti i pokrenuti stanje ka boljem.Nece,niti ce ikada,jer sa druge strane stola sede manipulatori,politikantski lopovi,berzanski mesetari,skorojevici...jednom recju bagra.
 
Pa ljudi porez na dobit placa svako ko ostvaruje dobit u ovoj drzavi (trebalo bi ).
Do sada smo placali samo katastarski porez na prihod od poljoprivrede, ako se neko seca jer je cifra bila smesno mala. Onaj ko nije u sistemu PDV, sabrace mu se sve prodaje sa svih racuna u bankama, i ukoliko dobit prelazi minimalni neoporezovani iznos ( koji je preko milion dinara) na taj iznos ce biti u obavezi da uplati na racun drzave. Nema nacina da otkupljivac direktno uplacuje drzavi procenat od prodaje jer nema podatke o vasim ostalim racunima, niti moze da ih zna jer nema pristupa tim podacima (zakon o zastiti privatnih podataka)
 
Nazad
Vrh