Vesti i obaveštenja

Tuzna vest, moj komsija je danas poginuo u nesreci sa trakotrom, jos ne znam tacno kako, mislim da ga je traktor prignjecio dok je kacio prskalicu.
 
Neka mu je laka zemlja.Nema godine da negde neko ne izgubi zivot za nekom poljoprivrednom masinom.Opreza nikad dosta,a opet nesto krene po zlu.
 

Ovo je odlična šansa za Srbiju ali samo ako ostane van unije. Mogli bismo da postanemo travarski raj i u opšte oaza alternativne medicine sa našim banjama, lekovitim blatom, lekovitim vodama, rakijama, šumskim plodovima, medovima, kozjim mlekom, golupčijom supicom, božićnom šljivom, valjanjem u slami protiv bolova u leđima itd.
Gojaznim i alergičnim na sve i svašta i obolelim Evropljanima otuđenim od prirode biće potrebno da posežu i za alternativnim rešenjima mimo onih koja nude farmaceutske korporacije jer farmaceutskoj mašineriji nije cilj da te izleče već da te učine zavisnim na njihove proizvode.
Kada im zabrane(ili učine finansijski nedostupnim) da u svojoj zemlji nabavljaju i konzumiraju prirodne lekove, oni će početi da traže destinacije gde je to legalno. Lako će oni pronaći te destinacije, e sad da li u Bangladešu, Vijetnamu, Tajlandu ili Srbiji, zavisi malo i od nas. Ako na vreme prekinemo proces pridruživanja posrnulom carstvu, kao njihov prvi sused imaćemo šanse da se obogatimo od zdravstvenog turizma.
Umesto da kao oni ruiniramo prirodnu sredinu i uništavamo sopstveno zdravlje zbog profita koji ćemo kasnije trošiti na lečenje, hajde da ih samo čekamo ovde sa morčijom supicom da taj novac za koji su oni prodali svoje zdravlje ovde potroše na ponovnu kupovinu zdravlja. Pazite, tajland i Vijetnam su nam opasna konkurencija sa rakijom od žen šena sa dodatkom zmijskog otrova.
 
Poslednja izmena:

"ističe Mihailović i naglašava da su naši hibridi semena toliko kvalitetni da iz jednog kilograma osnovnog semena kukuruza može da se dobije 100 tona kukuruza."

Al je ovaj neki strucnjak u institutu.A mi se cudimo da nasi instituti propadaju.
A ja budala posio 25kg semena po ha, i bicu srecan ako ostvarim 10 t/ha.
Ne znam dal ima na srpskom ova izreka koja na madjarskom glasi: Gazdagok a lelki szegények.
Nekako da prevedem(ispravite me ako gresim): Bogati su umno siromasni.
 
Pre nego sto pocnete da se podsmevate necijoj izjavi malo se upoznajte sa materijom.Iz osnovnog semena se prvo proizvodi komercijalno seme,svima poznato kao semenski kukuruz,setvom komercijalnog semena kukuruza dobijate merkantilni kukuruz,tako da je izjava sasvim ispravna.

ps
Na neciju zalost nasi Instituti nisu propali,naprotiv.
 
A ja proizvodim 500 tona kukuruza na jednom hektaru.Ako prezivim jos 100 godina i za 100 godina jos mogu da obradjujem zemlju....:haha:, ali to necu da kazem nikome.U clanku se govori o zaradi jedne godine.A da ostvarim 100 tona kukuruza ne treba mi ni zrno semenskog kukuruza(narocito ne nasih slavnih instituta), ostvaricu ga i sa 2 zrna iz cardaka, samo je pitanje kada.:haha:
 
Nazad
Vrh