Vesti i obaveštenja

Svako od nas može imati mišljenje o tome, ali jedino što se računa je ono što misli najveći broj ljudi, a najviše ljudi misli da su Srbi, Hrvati i Bošnjaci tri različite nacije. To je fakat koji se jednostavnim brojanjem utvrdi.
Slobodno smo mi da mislimo da većina nije u pravu, možda i nije, ali nema mehanizma, osim diktature, koji će sprovoditi volju manjine, ma kako ta manjina možda bila u pravu.
A diktatura ipak nije dobro rešenje.


Druže,ipak mislim da se u ovom slučaju ne radi o mišljenju.To su samo činjenice koje okoreli tzv. nacionalisti ne žele da priznaju i to uglavnom zarad materijalnih interesa.Sva tri ova naroda su Srbi,hteli to neki da priznaju ili ne.Ne postoji ni jedan dokumenat ili video zapis koji ovo može da opovrgne.Čak i istim jezikom govore,pa i tu neki pokušavaju da nešto promene ne bi li se razlikovali.

 
Прецизније бивши Срби, а то ново стање је сада постала чињеница. Опет тешко им је шта и замерити са обзиром на то какве су све невоље пратиле Србе и Србију. У свим народима су постојале групе људи које су биле за компромисе и против жртвовања, па тако и код нас. Оно што замерам свим тим бившим, то је то даље улизиштво и стално стварање непријатељства са Србијом. Опет је чињеница да мера улизиштва и непријатељство према Србији постоји само кад Немачка има свој максимум. Надајмо се да ће и швапско проћи па да се смиримо мало. У тој њиховој експанзији увек се међу првима и на нас острве. Тако је и овај пут. Дали су лову и сваку другу помоћ при растурању Југославије. Црна Гора исто. И на Косову исто раде.
 
Svako od nas može imati mišljenje o tome, ali jedino što se računa je ono što misli najveći broj ljudi, a najviše ljudi misli da su Srbi, Hrvati i Bošnjaci tri različite nacije. To je fakat koji se jednostavnim brojanjem utvrdi.
Slobodno smo mi da mislimo da većina nije u pravu, možda i nije, ali nema mehanizma, osim diktature, koji će sprovoditi volju manjine, ma kako ta manjina možda bila u pravu.
A diktatura ipak nije dobro rešenje.


Druže,ipak mislim da se u ovom slučaju ne radi o mišljenju.To su samo činjenice koje okoreli tzv. nacionalisti ne žele da priznaju i to uglavnom zarad materijalnih interesa.Sva tri ova naroda su Srbi,hteli to neki da priznaju ili ne.Ne postoji ni jedan dokumenat ili video zapis koji ovo može da opovrgne.Čak i istim jezikom govore,pa i tu neki pokušavaju da nešto promene ne bi li se razlikovali.


Jedan narod samo razlicitih veroispovesti, ocigledno ne mozemo da zivimo zajedno bez diktature. Sistem diktature na ovim prostorima se pokazao kao najbolji i niko ne moze da tvrdi suprotno.

Ono sto je zanimljivo u svemu ovome je sto u Yugoslaviji nismo mogli da zivimo zajedno kada smo bili jaki na svim poljima a sada rasparcani i oslabljeni na svim poljima SVI hrlimo u EU gde cemo ziveti SVI zajedno samo nam se gazda promenio (diktatura iz drugog ugla)...
 
Poslednja izmena:
Pardon, Srbi i Hrvati su još prilikom dolaska na Balkan sa sobom doneli i svoja imena. Dakle Srbi i Hrvati su se tako nazivali i bili dva različita slovenska plemena i pre dolaska na današnje prostore dok se ostali konstitutivni narodi DFJ/FNRJ/SFRJ ne spominju. Druga stvar je što je prema nekim istorijskim izvorima izvestan broj Srba pohrvaćen. Nemojte sad da mešamo Deretićeve delirijume u ovo. Po njemu su valjda i američki Starosedeoci poreklom Srbi. Čujem da i Bošnjaci(po starom Muslimani) sad imaju neke njihove "Deretiće" po kojima su Bošnjaci odvajkada naseljavali prostor današnje BiH, pa sad i FYROM-ijanci tvrde da su oni kao poreklom od onih Makedonaca koji su osvojili pola Sveta pod vođstvom Aleksandra Velikog, samo što nemaju objašnjenje zašto su, eto tako, prestali da govore grčkim jezikom kao što je Aleksandar Veliki govorio, pa naprasno pripali slovenskom govornom području.
 
Upravo sam to čitao na jednom hrvatskom portalu http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrva...j-zabranjuje-autohtone-i-stare-sorte-sjemenja A mi nezadrživo "srljamo" u lepšu budućnost.:osmeh:Krlemrle To je "istina" koju smo učili,a šta je prava istina možemo znati samo ako izmisle vremeplov pa da se vratimo nazad u sedmi vek i utvrdimo dali su onda došli ili su autohtoni narod na ovim prostorima još od Vinče.Nego mene čudi zašto se istoričari iz SAN ne odazovu pozivu Deretića na javni duel i suprotstave se njegovim dokazima ,dali zato što nemaju prave argumente ili se boje da su njegove tvrdnje tačne pa da ih ne obruka. Hvala bogu što postoji ova kutija pa nam ostavlja mogućnost da sami izvučemo zaključke o nekim stvarima.:ppozdrav:
 
Upravo sam to čitao na jednom hrvatskom portalu http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrva...j-zabranjuje-autohtone-i-stare-sorte-sjemenja A mi nezadrživo "srljamo" u lepšu budućnost.

Eto! I onda nek mi još jednom neki naš kolega poljoprivrednik kaže da eventualno pristupanje EU može da ima i korisnih efekata za srpskog Seljaka! Po ovome sudeći Evropska unija je neprijatelj biodiverziteta, a sluga korporativne hegemonije. Nemojte da se ovakve vesti zaborave kad dođe vreme za referendum ako do eventualnog pristupanja toj korumpiranoj bulumenti u opšte ikada i dođe.
Ne smeš da pečeš rakiju kod kuće, ne smeš da kolješ kod kuće, ne smeš da teraš stoku ulicom, ne smeš da seješ svoje seme npr. žutog paradajza ili crvene salate... Pa šta smeš? Smeš valjda samo da guraš kolica u mega marketu.
Ako ovo nekome šune da zavodi kod nas onda motike, vile i budže u ruke, traktore na ulice i udri!
Uđemo li ikada u tu prokletinju ja ću prvi da se namažem ratničkim bojama! Nismo se još ni ujedinili, a ja bih već silom da se otcepljujem.
 
Poslednja izmena:
Eto! I onda nek mi još jednom neki naš kolega poljoprivrednik kaže da eventualno pristupanje EU može da ima i korisnih efekata za srpskog Seljaka! Po ovome sudeći Evropska unija je neprijatelj biodiverziteta, a sluga korporativne hegemonije. Nemojte da se ovakve vesti zaborave kad dođe vreme za referendum ako do eventualnog pristupanja toj korumpiranoj bulumenti u opšte ikada i dođe.
Ne smeš da pečeš rakiju kod kuće, ne smeš da kolješ kod kuće, ne smeš da teraš stoku ulicom, ne smeš da seješ svoje seme npr. žutog paradajza ili crvene salate... Pa šta smeš? Smeš valjda samo da guraš kolica u mega marketu.
Ako ovo nekome šune da zavodi kod nas onda motike, vile i budže u ruke, traktore na ulice i udri!
Uđemo li ikada u tu prokletinju ja ću prvi da se namažem ratničkim bojama! Nismo se još ni ujedinili, a ja bih već silom da se otcepljujem.

Vreme Seljaka (svastara) je proslost svuda u svetu pa i kod nas polako prolazi.
"Seljak" nije istinski i pravi poljoprivrednik, seljak je "svastar" koji u poljoprivredi radi sve po malo(ratarstva,vocastva,vinogradarstva,stocarstva) od svastarenja je nekada moglo da se zivi danas moze samo da se prezivi i samo svastarenje nije profitabilno.

Iskreno meni licno ne bi smetalo da se u ovoj raspaloj drzavi zavede malo neki red i da se zna ko je Ratar, ko je Stocar, ko je Vocar, Ko je povrtar itd itd itd.
Da se zna ko sta radi, ovako se nezna ni ko pije ni ko placa...
 
Vreme Seljaka (svastara) je proslost svuda u svetu pa i kod nas polako prolazi.
"Seljak" nije istinski i pravi poljoprivrednik, seljak je "svastar" koji u poljoprivredi radi sve po malo(ratarstva,vocastva,vinogradarstva,stocarstva) od svastarenja je nekada moglo da se zivi danas moze samo da se prezivi i samo svastarenje nije profitabilno.

Iskreno meni licno ne bi smetalo da se u ovoj raspaloj drzavi zavede malo neki red i da se zna ko je Ratar, ko je Stocar, ko je Vocar, Ko je povrtar itd itd itd.
Da se zna ko sta radi, ovako se nezna ni ko pije ni ko placa...


Opet kasniš tridesetak godina u praćenju trendova. Ta priča koju ti potenciraš nam je sipana u uši pred kraj devedesetih i to da mi kao kasnimo sa tim konceptom, a sad je hit po belom svetu koncept prehrambene nezavisnosti domaćinstva. Američka srednja klasa preuređuje svoje traktorčiće-kosilice za vučenje malih plugića i prčkaju koješta po bekjardu, gaje voće i povrće, piliće i kuniće što nisu radili pola veka.

 
Vreme Seljaka (svastara) je proslost svuda u svetu pa i kod nas polako prolazi.
"Seljak" nije istinski i pravi poljoprivrednik, seljak je "svastar" koji u poljoprivredi radi sve po malo(ratarstva,vocastva,vinogradarstva,stocarstva) od svastarenja je nekada moglo da se zivi danas moze samo da se prezivi i samo svastarenje nije profitabilno.

Iskreno meni licno ne bi smetalo da se u ovoj raspaloj drzavi zavede malo neki red i da se zna ko je Ratar, ko je Stocar, ko je Vocar, Ko je povrtar itd itd itd.
Da se zna ko sta radi, ovako se nezna ni ko pije ni ko placa...
Dok je bilo Seljaka (svaštara) koji su pored obrade zemlje,držali po koju kravu, po koje svinče... Srbija je imala relativno dobrostojećeg seljaka. Skoro svaka druga-treća kuća se pored poljoprivrede bavila i stočarsvom. Srbija je imala domaću proizvodnju mleka, mesa, jaja sada uglavnom to uvozimo.
 
drzava treba da povede racuna da sta god radis adekvatno budes placen, A ti radi sta god hoces,da sezna ko je ko a jedni bez drugih smo neodrzivi .EU hoce da sve sto radis ugradis pdv pa cak i na paradajz koji ces pojesti iz svoje baste a koji je prilagodjen nekom dancu koji je poreklom kinez i ima ukus mnogo drugaciji od nas,A verovatno je i GMO.
Jer se boje autothonih sorti dali vam je poznat primer Kubanskog povrca koji je hit u Engleskoj? e oni se toga boje jer ce svoje visoko rodno bezukusno povrce moci da bace kada se ovo pojavi na trzistu. a seme proizvodis sam i netrebaju ti oni da ti odvuku pare iz drzave i prodaju povrce koje ima svuda isti ukus ili bezukus.
 
Seljak svaštar ti i jeste pravi poljprivredni prizvođač,sad u kojoj meri to je stvar mogućnosti
setite se samo pređašnih kombinata i oni su bili svaštari ili po novom "zaokružena proizvodnja"
takođe neki novi kombinati koje drži čestita delta takođe su "svaštari"
svaštar seljak je u neko normalno vreme bio firma,nezavisna i profitabilna
sad je se izmodilo da neki neće da smrde na štalu i svinje pa im je malo i 100 i 200 i 500 ....hektara
 
Dok je bilo Seljaka (svaštara) koji su pored obrade zemlje,držali po koju kravu, po koje svinče... Srbija je imala relativno dobrostojećeg seljaka. Skoro svaka druga-treća kuća se pored poljoprivrede bavila i stočarsvom. Srbija je imala domaću proizvodnju mleka, mesa, jaja sada uglavnom to uvozimo.

Dok je bilo, bilo je. Vreme se menja proizvodnja modernizuje to Seljak ne moze sve da isprati.
Tada u to vreme seljak je vise od godinu dana tovio svinju za prodaju, danas to profi stocar koji gaji svinje odradi za 6 meseci i to stotine komada. Seljak ne moze sa svinjom na trziste kad stocar to radi profesionalno i kolicinom i cenom je pristupacniji na trzistu.
Seljak ne moze sa tom jednom kravom da bude konkurent nekom ko se profesionalno bavi mlecnim govedarstvom sa velikim brojem grla i modernizovanom proizvodnjom.
Seljak ne moze sa jednim plastenikom da bude konkurent nekome ko ima hiljade kvadrata pod plastenicima i ko se time profesionalno bavi.

Nemam nista protiv seljaka i sam sam Seljak ali ljudi nesto mora da se menja da se modernizuje nije ovo vise 19ti vek, kasnimo za svetom 100 godina i jos mislimo da smo u pravu.
Izraelci su napravili poljoprivredu u pustinjama, sistemima za navodnjavanje kap po kap, nas je prosle godine unistila susa. Mislite malo o tome.
 
e moj napredni seljaku, da mi navodnjavamo sve povrsine odakle bi vuli vodu korito dunava bi bilo prazno kao i svih reka a odakle bi onda kupovali struju?mozda bi deo obezbedili iz termo centrala ali bi onda rezerve uglja uglja zduvali za 20 godina a trajale bi 200 .pa bi nas Evropljani kaznili za prekomerno izbacivanje stetnih materija u vazduh, pa zatim hiper produkcija i jos kojesta .
Ja znam da su seljaci koji su ispravno radili od zalucenja prasadi do isporuke trebalo im je 4 meseca i svinja je imala od 100-120 kg to je bilo 90 godina , a unistilo ih je to sto su neki prodavali mu.. za bubrege uzme 100 pa sledeci turnus 200 zatim sve to ulozis i uzmes 300 i onda neki veliki preradjivac mesa (nazovimo ga tako mada od mesa ima samo M) uveze crkotine meso koje nije za upotrebu i samesa sa brasnom ,sojom i aromama normalno mnogoooo konzervansa i zaradi milijarde a ovi sto su silne pare ulozili u uzgoj zdravih svina ostanu na cedilu(ako su slucajno digli kredit onda su stvarno nadrljali ,jer su im to oni punih usta predlagali)
 
Opet kasniš tridesetak godina u praćenju trendova. Ta priča koju ti potenciraš nam je sipana u uši pred kraj devedesetih i to da mi kao kasnimo sa tim konceptom, a sad je hit po belom svetu koncept prehrambene nezavisnosti domaćinstva. Američka srednja klasa preuređuje svoje traktorčiće-kosilice za vučenje malih plugića i prčkaju koješta po bekjardu, gaje voće i povrće, piliće i kuniće što nisu radili pola veka.


Ovo je hobi proizvodnja, ona postoji svuda u svetu.
 
Dok je bilo, bilo je. Vreme se menja proizvodnja modernizuje to Seljak ne moze sve da isprati.
Tada u to vreme seljak je vise od godinu dana tovio svinju za prodaju, danas to profi stocar koji gaji svinje odradi za 6 meseci i to stotine komada. Seljak ne moze sa svinjom na trziste kad stocar to radi profesionalno i kolicinom i cenom je pristupacniji na trzistu.
Seljak ne moze sa tom jednom kravom da bude konkurent nekom ko se profesionalno bavi mlecnim govedarstvom sa velikim brojem grla i modernizovanom proizvodnjom.
Seljak ne moze sa jednim plastenikom da bude konkurent nekome ko ima hiljade kvadrata pod plastenicima i ko se time profesionalno bavi.

Nemam nista protiv seljaka i sam sam Seljak ali ljudi nesto mora da se menja da se modernizuje nije ovo vise 19ti vek, kasnimo za svetom 100 godina i jos mislimo da smo u pravu.
Izraelci su napravili poljoprivredu u pustinjama, sistemima za navodnjavanje kap po kap, nas je prosle godine unistila susa. Mislite malo o tome.
Neznam, ali neverujem da ono svinče razlikuje Seljaka od profi stočara. Pa sad kod seljaka raste godinu dana a kod profi stočara 6 meseci. Što se tiče, više, seljaka koji imaju po dve- tri krave gubitak na njima mogu lakše da prebole nego onaj, jedan, na farmi koji se isključivo bavi sa njima. A što se tiče evrope i nas ta razlika od 100 godina i nije velika, samo da nebude i veća. Neće vodeće članice EU dozvoliti da Srbija i ostale države poput Srbije napreduju.
http://www.balkanmagazin.net/nauka/...produktivnost-poljoprivreda-u-srbiji-i-evropi
 
Poslednja izmena:
e moj napredni seljaku, da mi navodnjavamo sve povrsine odakle bi vuli vodu korito dunava bi bilo prazno kao i svih reka a odakle bi onda kupovali struju?mozda bi deo obezbedili iz termo centrala ali bi onda rezerve uglja uglja zduvali za 20 godina a trajale bi 200 .pa bi nas Evropljani kaznili za prekomerno izbacivanje stetnih materija u vazduh, pa zatim hiper produkcija i jos kojesta .
Ja znam da su seljaci koji su ispravno radili od zalucenja prasadi do isporuke trebalo im je 4 meseca i svinja je imala od 100-120 kg to je bilo 90 godina , a unistilo ih je to sto su neki prodavali mu.. za bubrege uzme 100 pa sledeci turnus 200 zatim sve to ulozis i uzmes 300 i onda neki veliki preradjivac mesa (nazovimo ga tako mada od mesa ima samo M) uveze crkotine meso koje nije za upotrebu i samesa sa brasnom ,sojom i aromama normalno mnogoooo konzervansa i zaradi milijarde a ovi sto su silne pare ulozili u uzgoj zdravih svina ostanu na cedilu(ako su slucajno digli kredit onda su stvarno nadrljali ,jer su im to oni punih usta predlagali)

Dunav je medjunarodna reka ciju vodu ne smemo da koristimo za navodnjavanje. Kao i iz bilo koje druge medjunarodne reke.
Srbija ima veliki vodni potencijal moze da se navonjava uzduz i popreko.
Vreme sitne seljacke proizvodnje je prohujalo s vihorom.
 
Da se nadovežem na prijepodnevnu raspravu..Krlemrle je u pravu...Ajde da više ne izvrćemo povijest, previše je toga izvrnuto poslijednjih godina. Poznato je da povijest pišu pobjednici, a kad se sabere jedna i druga strana, istina je uvijek negdje u sredini. Smiješne su mi ove teorije, Srbi Arijevci, a Hrvati su prije nekog vremena tvrdili da su porijeklom iz Irana...sve mi se čini da se nastoji opet stvoriti što veća razlika između jednih i drugih. A zapravo se radi o dva vrlo slična naroda, iako različita i vjerujem različitog porijekla. Tvrditi da su Hrvati srpskog porijekla slično mi je tvrdnjama ovdašnjih pojedinaca da su Srbi u Hrvatskoj zapravo pravoslavni Hrvati...to može tvrditi samo onaj tko nema pojma tko smo i odakle smo došli...Imam jednu odličnu knjigu o naseljavanju Srba na ove prostore...prve crkve, prva plemena, prva naselja...većina mojih susjeda nema pojma o tome. Velika većina prezimena tih prvih plemena egzistira i danas, dok su neka pokatoličena raznim procesima kroz povijest.Ima tu svega...no, bez obzira na porijeklo, vjeru ili naciju, svi smo na ovim prostorima bezuvjetno povezani jer bili mi u EU ili bilo kojoj drugoj asocijaciji, i dalje ćemo živjeti tu gdje jesmo, biti susjedi jedni drugima..a samim tim i ovisiti jedni o drugima, sviđalo se to nekom ili ne.

- - - - - - - - - -

Što se tiče svaštarenja, mislim da je to jedini način da opstanemo. I kod nas su prije desetak i više godina uvjeravali da je svaštarenje stvar prošlosti...oni koji su povjerovali, da bi krenuli u organiziranu proizvodnju morali su imati veliki kapital, da bi ga imali, morali su se zadužiti...a svi znamo da je dug loš drug...danas koliko mogu vidjeti, svi ti veliki, bilo ratari ili stočari, su na koljenima, u dugovima do grla, blokiranih računa, oduzimaju im imanja koja su gradile generacije...dok oni manji, svaštare i opstaju. Uvijek sam za modernizaciju, ali pametno i u okvirima mogućnosti.
 
Nazad
Vrh