Vesti i obaveštenja

Ko kome isisava pare i ko je kome rob...pričate gluposti,ja sigurno nemam nikakve koristi od novca zarađenog tuđom mukom u Vojvodini,jer i od nas se "isisavaju" pare.....
Pogledajte malo šire i dalje u čemu je problem,pa tek onda pričajte o ženam i razvodu
U bivšoj SFRJ 70 tih nije bilo nacionalnih i teritorijalnih razmirica zašto,zato što su svi solidno živeli od svog rada...kad je došlo do krize i besparice najlakše je turiti narodu ugarak pa mu onda nevalja dojučerašnji komšija,nevalja mu susedna republika jer mu isisavaju njegov novac itd.
E sad je svima dobro....pa i toj Sloveniji koja je prva tražila svoje pravo...
Da zaključim da je prava vlast u Srbiji,da se rukovodi domaćinski ta autonomija ništa ne bi ni značila do čiste figurative...
Nije samo kriva vlast u Beogradu nego i u Novom Sadu svi oni rade za sebe a ne za narod,turaju ugarak i nemilosrdno uništavaju ovu lepu zemlju
Najgore je što ne vidim,na sceni pravu osobu koja bi dovela red u zemlji
 
Naravno da niko nema korist od mojih novaca osim vlasti!
GDE SU NASI NOVCI, to je parola Autonomasa.
pogotovo mi se nesvidja da se vlast prenese na lokalne samouprave, jel smo svedoci kako lokalna samouprava raspolaze drzavnom zemljom!
 
pa kad su svi krivi,vlasti i sa leve i desne strane Dunava sta ste toliko napali na taj Beograd ko mutavi...citam u drugoj temi pisu ljudi da je otimao zemlju za ovog PaorPaora a sad mu vlast kriva..to sto mozda nije dopustila da otme jos vise...ja zivim u drzavi sa 3 vlasti,nemate pojma koliko je opterecenje za budzet finasirati tolike budzovane...prebacite NS za glavni grad i zavrsite vise sa tim..
Autonomasi pa autonomasi,pa gde su novci ljudi u Leskovcu,Krusevcu,Vranju...to oni nisu ljudi...j*** vas Canak i Pajtic, lopovcine obicne..
 
Ja sam iz Severne Srbije(Vojvodine) i bas nesto neznam da je Beograd kosticu prodao tri secerane za 9DM vec mu je to dao njegov kum canak koji je u to doba vedrio i oblacio Novim Sadom i skidao Srpsku zastavu i kacio neku samoprozvane drzave vojvodine,a u zadnjih 12 godina dok je pajtic i ds bio glavni mnogi su dosli do tolikog bogatstva da bi sada da prave novu drzavu i prikriju njine mutne radnje preko kojih su se obogatili i opustosili drzavu Srbiju pa im sada vise netreba e pa lakat gospodo nego sve te novopecene kulake na reviziju pooduzimati sto je steceno pljackom i podeliti nazad narodu i da vidite kako bi bilo mira i nikome nebi palo na pamet otcepljenje!I pojedinima koji ovde zastupaju hortijevsku i ndh politiku nak znaju da mi Srbi nismo zaboravili Sajmiste,Tisu i ostala Srpska stratista po Vojvodini i bolje necackajte mecku!!!
 
!I pojedinima koji ovde zastupaju hortijevsku i ndh politiku nak znaju da mi Srbi nismo zaboravili Sajmiste,Tisu i ostala Srpska stratista po Vojvodini i bolje necackajte mecku!!!

Ovde bi moderatori imali posla! Nebi smeli da se vredjaju nase nacionalne manjine u globalu, koji su vredni clanovi drustva,i lojalni gradjani Srbije.
 
uhhh,koliko teske reči...! Prvo sto bi trebalo da shvatiš je da : Vojvodina NIJE zena Srbiji pa sad dal ćeš je pustiti ili ne da radi sta hoće ,već bi trebalo da budu kao braća pa da medjusobnu poštuju misljenja i potrebe čak i ako jedan odluči da ode...
Drugo,iako sam Rumun ne razmisljam da odem da zivim u Rumuniji zato sto su rumuni jedni od starosedeoca ovog prostora(crkva u selu je obelezila 300g. od kako je izgradjena) i neću da idem nigde jer se osecam u svojoj domovini (ako i odem ,onda to nek bude iz ekonomskih razloga) . Čak i na rečima,vrlo je ružno i tužno terati ljude odavde...i dobro je da Kraljevo nije mi tako blizu i nemam posla s ljudima kao sto si ti...a i bas zbog takvih kao sto si ti voleo bih da se ova pokrajina i dalje zove Vojvodina a ne Srbija! E,moj brate,srbine...
Ako si se nasao prozvanim-tvoj problem.Ovo se odnosi na sve one kojima je lose u Srbiji a jos su tu-i na Madjare,Hrvate,slovence,Slovake,Ruse,Rusine,Bugare,Kurtu-Murtu,pa i na SRBE kojima ovde nevalja.Ja nikog neteram,nemam pravo niti razlog,ali nevidim zasto ostaje neko ako mu nevalja.A za zenu-mozda je los primer,mozda sam trebao napisati muza,jer je sad moderno biti gej.
 
Vidite kakav oni odnos imaju prema nama, smatraju nas gotovo za roblje. Oni ce nama(zeni) komandovati, a mi treba samo da slusamo i da radimo.
E pa juzni prijatelji debelo ste pogresili.

Vidim ti najvise pljujes pa rekoh da te pitam: Da li je neko od nas iz Centralne Srbije dosao kod tebe u Severnu Srbiju (Vojvodinu) da ti nesto otme ili ukrade?
Ako ti je kriva vlast pljuj vlast, zasto pljujes narod koji nema veze sa bilo kakvom pljackom?

Onog koga trebate da pljujete su Viktorija Grupa,Miodrgag Kostic,Canak,Pajtic i ostala bratija, koliko ce jos teze biti kad pocnu Arapi da rade.Umesto da pljujes njih ti raspalio po narodu juzno od Save i Dunava, kao da je neki seljak iz Sumadije dosao kod tebe da ga ti hranis. Seljaci iz Sumadije nisu gladovali ni za vreme Turaka, ni pod sankcijama 90tih ne gladuju ni sada pod ovom Beogradizacijom.
Niti nas ti hranis niti bilo ko iz Vojvodine i sve nas zajedno pojede Beograd.

Da je situacija teska jeste teska, ali ne ide da se narod medjusobno pljuje i posvadja jer oni to i hoce to im je i cilj da se narod omrzne tako im je lakse da manipulisu zavadjenim narodnim masama.
Sto se mene tice raspisite referendum i ako imate vecinu otcepite se slobodno nemam nista protiv i Srecno :ppozdrav:.
 
Poslednja izmena:
U ovakvoj malecnoj Srbiji svako bi,izgleda,sa pozicije koje-kakve vlasti hteo da se otcepi i napravi sebi banovinu,drzavicu...ma bilo kakvo parce priznate zemlje samo da caruje neometano u svom lopovluku.Tako sada i ovi propali politikanti iz propalog DS-a,vide sansu u nekakvom separatizmu da zadrze svoje klimave pozicije i ujedno sve svoje lopovluke zadrze pod tepihom srpskog zaborava.A kod nas je najlakse podici raju na kakvu bunu.Nezadovoljan narod,bez pravog idejnog vodje,stalno trazeci kakvog krivca u drugom,iz prve se dize protiv brata,komsije,juznog suseda,severnog suseda,manjina...Pa tako i mi ovde razglabamo o onima nesto iznad Beograda i onima nesto ispod Beograda.Imao bih i ja da pljunem koju pa da se ekran zacrveni od prostakluka,ali nema vajde.Meni je najvise kriva za ovakvu nasu situaciju upravu ovakva nasa vlast.I to ne samo sadasnja,vec citave garniture idiota unazad.Jug ove zemlje oduvek je vazio za bedniji deo divne nam drzave pa je valjda zato i prepusten nemilu i nedragu.A nemamo,izgleda kome da se zalimo niti cepamo,vec uglavnom cutimo i trpimo.I to je najveca tragedija,da ovako mala zemlja ima ovolike socijalne,ekonomske razlike,pa nas je onda lako svadjati medjusobno a sve to za dobrobit lopova koji nas jasu decenijama.
 
Nama je centralizam u krvi eventualna šira autonomija severne pokrajine bi samo od Novog Sada načinila još jedan Beograd, a i ovako je prevelik i preblizu Beograda. Kad se zaputim u Valjevo pa krenem preko Novog Sada, imam utisak da je od Temerimna do izlaska iz Šapca to sve jedan veliki grad, a ist je slika i preko Beograda od Čente do Lazarevca.
 
Taj centralizam nas i unisti u najvecoj meri.Nikog ne zabole za obicno selo,a jos ako je negde na periferiji drage nam drzave,bolje i da ga nije,jer je vec u startu osudjeno na tiho gasenje i propast.Ovakvom logikom,bolje idioti sa vlasti da centralizuju celu srbiju u tri,eventualno cetiri veca centra,podrazumeva se sa centralnom vlascu u Beogradu,a sve ostalo u sto lepe p...e materine.Pa ce nas onda kinezi oblaciti,hraniti,italijani automobilizovati,ameri GMO-izovati,sto je u neku ruku vec sada realnost.Serem se na drzavu koja se samo zasekira kad je problem u nekom vecem centru,gradu,regionu...Da li to znaci da u drugim delovima zemlje zive ljudi trece kategorije,otpisani,sahranjeni...sta li?
 
Ja bih uveo zakon, za sve te na iole visim funkcijama u svakom centru, 4 godine( ili koliko vec) mandat u vlasti, naredne cetiri provodi u najzabacenijim krajevima srbije, da radi poljoprivredu i slicno, pa bi se onda drugacije odphodili prema tim oblastima i ljudima koji tu sad zive, ovako svako cuva samo prvog ispod njega koji mu .i.e du.e , a onaj na dnu "piramide" moze da se slika .
 
Poslednja izmena:
Е па ово почиње да личи на тему "умирање наших кућа" ..
госн Илићу одговори су ДА , ДА и ДА ...
Ништа ново под капом небеском - леба је био џаба само за клошаре у Риму ал је кориштен ко реклама да се влада и провинцијом :osmeh: уништи нас НЕПОСТОЈАЊЕ КАЗНЕ ЗА КРИМИНАЛ и НЕСПОСОБНОСТ ...

@Mil Нисам читао немам паметнија посла да читам њихове жврљке све је јасно - заврћу им финансијске токове да их макну с власти а они имају фиксне трошкове треба платити чувара на гробљу, овог ко јавља, ко копа, па сараднике да ћуте ... итд итд ...

Сви сте у праву и сви грешите ..
Идеја локалне самоуправе (теоретски) је добра јер се о утрошку средстава одлучује ближе проблему тј. опет теоретски боље се одређују приоритети и ефикасније ради .. али
Тренутно то значи само још један додатни ниво ЛОПОВЛУКА који је заинтересован само за властиту провизију .. дакле додатна рука која скида и оно мало беде што докапље до крајњег корисника ..

Дакле редослед је прво Робијашнице, полиција , судови па кад се буде судило по закону и без тога да тужиоци окрећу телефоне против кога да дигну оптужницу а против кога не... А овако док Вучић, Јанко Марко апси на конференцијама за новинаре понедељком нема леба ..

--------------- допуна
Госн Крематор .. јесте и ја сам за то .. ништа избори .. сви добију 4 године па онда суђење .. то је Спартански модел .. никаква демократија .. 2ца добију власт и постану краљеви ал им се на крају мандата суди .. па ако су нешто зае... онда добију по заслузи
 
Poslednja izmena:
A ko da krene da sprovodi zakone u partokratijskoj drzavi,gde i za radno mesto baba sere se potezu partijske,kumovske,rodbinske veze.I gde su svi koji imaju bilo kakvog kontakta sa bilo kakvom vlascu vec ogrezli,ili bar delimicno ogrezli u odredjeni vid kriminala,korupcije...Mozda da prvo postanemo neciji protektorat,pa da nam tek onda drugi zavrcu usi,ali prvo da krenu odozgo.A kako nas samo cimaju,ucenjuju,kako clanovi vlade dudlaju i najobicnijim stranim ataseima,vec smo na neki nacin tudja svojina.
 
Па ми већ јесмо постали протекторат .. мада ја више волим назив "специјална окупациона зона" мало је јаснији .. и Ово што видимо на делу је изричит захтев из Брисела .. људи су покуповали шта их је интересовало и сад бране своју инвестицију .. ако овде пређе у тотал анархију ништа од муже профита до судњег дана ... Нису џабе жути изменили закон о странкама који ови нови и не мисле да мењају 40к јевреја до регистрације чисто да се обезбеде да се црнци не досете и самоорганизују :osmeh:
 
Deo poslednjih postova koji se tiču autonomije, separatizma, organizovanja lokalnih vlasti je obrisan. U redu je da se iznose politički stavovi, ali ne na poljoinfo. Imaju forumi na B92 i sličnim sajtovima i tamo je poželjno pisanje o političkom organizovanju i sličnim stvarima. Ovde ćemo se zadržati na poljoprivredi i vestima vezanim za nju.
 
RAVNANJE ALEJA U KO BAVANISTE [video=youtube_share;yFSVxexmOck]http://youtu.be/yFSVxexmOck[/video] [video=youtube_share;88DdP-AcKxg]http://youtu.be/88DdP-AcKxg[/video][video=youtube_share;Jo_Bwm-Onps]http://youtu.be/Jo_Bwm-Onps[/video][video=youtube_share;EOj8N-vOqQg]http://youtu.be/EOj8N-vOqQg[/video][video=youtube_share;WKFLyrVbM58]http://youtu.be/WKFLyrVbM58[/video]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh