Vesti i obaveštenja

Ма из ове државе је највише Срба отишло, и то нема никакве везе ни са чијом аутономијом и осталим. Колико сам дана као студент штрајковао ни сам не знам, вероватно као ови Тибетанци, целог свог тог дела живота. И тако све до 5.10. после тога разочарење за разочарењем. И шта гледам данас, јављају се разни политичари огрезли у криминалу да ме још једном санкају. Ма како да не баш ћу да верујем у велику угроженост Чанка и Пајтића. Њима треба прћија као и осталима да могу као Раде да у дим пошаљу све. Толике године су сви они имали да покажу шта змају и могу, и показали су, све сам лопов до лопова, и килостер до килостера, ни да краду не умеју.

- - - - - - - - - -

Kada se vec toliko busate u grudi,pa zasto to kosovo ste tako olako predali,a ista je bila autonomija?
Уопште није исто, и не видим поенту оваквих банализација. Ако оћеш право, кад се видело шта нас чека, није ни требало бранити, и то су многи говорили, и сам сам улазио у то време у свађе због таквог става. Али, Слоба је морао да понови своје патерн понашање.
 
msm na rizik od albanskih separatista,civila,budala,koja kamenuju autobuse i napadaju ljude,obicne bande...Nismo imali nikakvu pratnju ni sfora ni icega a islo nas je 52..i isao bih opet,nikakav problem,kao sto bi otisao u rat,jer sam odgojen tako da ima nesto prece od novca i ostalih materijalnih stvari...otisao bih i pomirio se pre nego krenem da se necu vratiti kuci,a ako se vratim dobro je....ja sam 4 generacija u mojoj porodici,3 su bile u ratovima,a u kakvom okruzenju zivimo nije iskuljuceno da nece zahvatiti i mene.ipak je ovo jebeni balkan,a bolje nemamo.
 
Pa bre bez rizika nemozes ni ulicu da predjes.O'ladi Roberte,svi znamo na sta ciljas.Ovo su nasi stavovi,vi imate vase,i ciji lopovi budu na vlasti tako ce nam biti.
 
Interes politike je da dodje do podele i svadje u narodu sto im polako i uspeva,takva je atmosfera u narodu.

Jedan moj komsija stariji covek dok pricamo o politici kaze meni "sinko kad pogledam sta se danas radi vidim da su nas Turci 500 godina cuvali da se ne poubijamo medjusobno" ...

Posto ne moze da se lovi u bistrom nego mora u mutnom, pocele su mutljavine kako od republicke tako i od pokrajinske vlade.
Iskreno najvise sam se juce smejao kad sam video ko je sve otisao da brani Vojvodinu od separatizna a brane je isti oni koji joj zemlju rasprodaju Arapima. Da nije tuzno bilo bi smesno!
 
Jedan moj komsija stariji covek dok pricamo o politici kaze meni "sinko kad pogledam sta se danas radi vidim da su nas Turci 500 godina cuvali da se ne poubijamo medjusobno" !
А реци ми дали сам у праву ако кажем за твог комшију да је 100% припадник комунистичке партије и са гарантовано државном платом целог живота, типа неко социјално, нешто по општини. Јер ова његова реченица је класична комунистичка подметачина, пошто сви знамо да су унутрашњи сукоби кренули са њима, и та глупост са турцима је увек њима била преко потребна.
 
Treba Legiju pustiti iz zatvora da okupi svoju jedinicu i da se vrati u Kulu na Stolc i od ovih separatista(canak,pajtic itd,...)nebi se vise ni glasa culo ko picke bi nestale u crnu Vojvodjansku zemlju i opet bi se mir vratio u Srpsku ravnicu!
 
Ovde se ne radi o separatizmu ili nekim glupostima vec o pravdi i pravicnosti. Iz Vojvodine se isisave sve sto moze da se uzme i to mora da stane. Zasto na silu bilo sta raditi ako ne ide i uporedjivati sa brakom. Istorija Vojvodine ne pocinje od kako je ona okupirana od strane Srbije. Hteli vi to ili ne da priznate, ali na isti nacin kako je Kosovo palo u Siptarske ruke na isti nacin je to uradjeno sa Vojvodinom. Nisam za otcepljenje od bilo koga vec za jedinstvo ali ne na ovaj nacin gde Beograd postaje mesto gde se odlucuje ko ce raditi VOJVODJANSKU zemlju i da je prodaju. Jogurt nije nista dobro doneo pa nece ni ovo cvece.
 
А реци ми дали сам у праву ако кажем за твог комшију да је 100% припадник комунистичке партије и са гарантовано државном платом целог живота, типа неко социјално, нешто по општини. Јер ова његова реченица је класична комунистичка подметачина, пошто сви знамо да су унутрашњи сукоби кренули са њима, и та глупост са турцима је увек њима била преко потребна.

To covek kaze iz ogorcenja sta se danas radi. Ali si ti to ocigledno pogresno shvatio.
 
Situacija u celoj drzavi je teška, ne samo u Vojvodini. Najveći krivac je Beograd, kao centar moći i on jednako loše utiče kako na VOjvodinu, tako i na ostale delove Srbije. Nama je neophodna prava decentralizacija i dekoncentracija vlasti, odnosno moći, jer samo na taj način će se cela država pokrenuti.
Takođe veliku krivicu za situaciju u Vojvodini snose upravo ovi koji pišu nekakvu deklaraciju, samo da bi sakrili svoj kriminal, nerad, javašluk. Više od pola stranih investicija je došlo u VOjvodinu, a ekonomsko stanje je loše. Propala RBV, koju su hteli da dokapitalizuju sa 150 miliona evra, naših para.
Takođe mislim da Vučić treba da hapsi sve od reda, pa tako i one iz svojih redova. Selektivna pravda je najgora.
 
Ma ljudi sve ovo da nije zalosno bilo bi smesno.
Demokrate se sad setile problema Vojvodine , pa sto ih nisu resavali prethodnih 12 godina.Valjda nasa stara bolest "zakasnela pamet".
A opet naprednjaci sad brane Vojvodinu samo ne znam od koga je brane , i zaboravili da sve sto su branili to sad nije nase.
Tesko nama sa njima svima .
 
Kakva bre autonomija!!! To je kao da pustite zenu da radi sta hoce u vasoj kuci.Kad-tad docice do sr.nja.Jedna drzava,jedna vlada,jedna kasa,jedan predsednik.Kome nevalja prtina.Blizu su i Madjarska,i Rumunija,i Austrija,pa kud je kome volja.Jooj sto se nepitam bar dva dana...

uhhh,koliko teske reči...! Prvo sto bi trebalo da shvatiš je da : Vojvodina NIJE zena Srbiji pa sad dal ćeš je pustiti ili ne da radi sta hoće ,već bi trebalo da budu kao braća pa da medjusobnu poštuju misljenja i potrebe čak i ako jedan odluči da ode...
Drugo,iako sam Rumun ne razmisljam da odem da zivim u Rumuniji zato sto su rumuni jedni od starosedeoca ovog prostora(crkva u selu je obelezila 300g. od kako je izgradjena) i neću da idem nigde jer se osecam u svojoj domovini (ako i odem ,onda to nek bude iz ekonomskih razloga) . Čak i na rečima,vrlo je ružno i tužno terati ljude odavde...i dobro je da Kraljevo nije mi tako blizu i nemam posla s ljudima kao sto si ti...a i bas zbog takvih kao sto si ti voleo bih da se ova pokrajina i dalje zove Vojvodina a ne Srbija! E,moj brate,srbine...
 
Vidite kakav oni odnos imaju prema nama, smatraju nas gotovo za roblje. Oni ce nama(zeni) komandovati, a mi treba samo da slusamo i da radimo.
E pa juzni prijatelji debelo ste pogresili.
 
Ne komanduju ''Juzni prijatelji'' nego Beograd.
po meni podjednako kradu i NovoSadjani i Beogradjani, sami smo videli koliko prevare je pajticeva vlast pokrala, i tesko nama Vojvodjanima ako nam ove ''demokrate'' sami kroje kapu, to ce biti naj gori scenario za nas!!!
kako se nisu setili za deklaraciju kad im ''Tata'' Tadic bio predsednik?
nego svaki 3meseca nova destabilizacija iz vojvodine krece, te Aflatoksini od Jesica, sad Pajtic sa deklaracijom, nemogu da se pomire sa tim da ih narod odjebao i da nemogu vise da kradu, a sto je najgore sto izlazi na povrsinu sve sto su radili, sramota za DS, pokojni Djindjuc kad bi viveo ovo odrekao biih se svih njih!
 
Ako bih neko od clanova iz Vojvodine koji stalno govore da im nesto uzimaju mogo konkretno da navede sta licno njemu uzimaju pa onda to nekom juznije daju .Da li mozda neko daje meni da kupujem mehanizaciju,da kupujem zemlju ,da gradim, klasicna borba za fotelje a glupi narod neka se kolje medjusobno .
 
Ništa se ne bi promenulo odvajanjem sem glavnog grada.A zaboravite te nebuloze.Pogledajte ponašanje Palme prema njegovoj opštini i građanima u njoj.Odakle stvori novac ne znam ali isto tako znam da domaćinski mogu da se ponašaju svi opštinski čelnici samo kada bi malo manje trpali u svoje džepove i narod bi bio zadovoljniji.To je autonomija koja je potrebna nama u Srbiji.
 
Nazad
Vrh