Vesti i obaveštenja

Ovde nije mesto politici, ali stvarno Pajtić nije mogao izabarati gori momenat za takvo nešto. Ako je već i ugrožena autonomija, to je moglo da sačeka malo, a ne raditi tako nešto u najtežem momentu za zemlju nakon 1999. godine. Nije to baš veleizdaja kao što kaže Kovačević, ali uraditi tako nešto u takvom momentu svojoj državi je vrlo ozbiljna stvar, a bojim se da je na takav čin bilo uticaja iz raznih centara moći.
 
E moj druže to je zato što se preko Kosova i na Kosovu peru milijarde dolara kako kriminalnih tako i državnih.Dižu se duple plate ,a niko nigde ne radi.Plaćena im je struja,voda pa čak i mobilni.A mi u Vojvodini ne platimo jedan račun za struju i odmah evo ekipe na banderi.Aršini su dvostruki i muka mi je od same pomene Kosova.Jako je teško detetu(Srbiji) oduzeti sisu(Vojvodinu),a da dete pritom ne pati,plače i pravi probleme.Vreme će uraditi svoje kad shvatimo kako živimo a kako bi mogli živeti,šta imamo a šta bi mogli imati....i opet sve to u sastavu Srbije samo na malo drugačiji način.
 
Pa ne vidim u cemu je problem, ovo sto pajtic i canak pokusavaju jeste separatizam.Koliko volim Sumadiju gde sam rodjen toliko volim i Vojvodinu i ostale krajeve i zao mi je sto se ovakve stvari desavaju i sto non-stop politicari prave mrznju medju nama. Nego necemo o politici. Pozdrav
 
Јесте нећемо о политици .. боље о пецању :riba: .. Ја мислио да се на "држте лопова" више ни терпан немож упецати кад оно ... :osmeh:
 
To kad se kaže nećemo o politici je samo izgovor za zaobilaženje problema,bežanje od stvarnosti i pokušaja da se kaže,vidi i sasluša svaka strana.Da je ovo sad malo politički i u nezgodnom trenutku jeste.Ali kad god se pokrene pitanje autonomije Vojvodine u okviru Srbije uvek je nezgodan momenat.Pa koliko godina života mene i moje dece treba proći da bi se reklo da je pravi momenat.
 
Ево бићу најдиректнији што могу, волим Србију, волим Срем, волим Банат, волим Бачку, волим Шумадију, волим Косово, волим цео југ Србије, волим Р. Српску, а само спомињање те комунистичке творевине Војводине не могу да смислим.
 
I u Srbiji(Grocka)ti isecu struju i telefon,ja sam sedam godina ziveo u Pancevu i tu zavrsio skolu.U Pancevu i okolini imam dosta prijatelja i rodbine i nebi voleo da se odvoji bar zbog tih ljudi sa kojima se druzim.
 
Ево бићу најдиректнији што могу, волим Србију, волим Срем, волим Банат, волим Бачку, волим Шумадију, волим Косово, волим цео југ Србије, волим Р. Српску, а само спомињање те комунистичке творевине Војводине не могу да смислим.
Komunisticka tvorevina?
O cemu ti truckas...
 
Kakva bre autonomija!!! To je kao da pustite zenu da radi sta hoce u vasoj kuci.Kad-tad docice do sr.nja.Jedna drzava,jedna vlada,jedna kasa,jedan predsednik.Kome nevalja prtina.Blizu su i Madjarska,i Rumunija,i Austrija,pa kud je kome volja.Jooj sto se nepitam bar dva dana...
 
Ево бићу најдиректнији што могу, волим Србију, волим Срем, волим Банат, волим Бачку, волим Шумадију, волим Косово, волим цео југ Србије, волим Р. Српску, а само спомињање те комунистичке творевине Војводине не могу да смислим.
A možeš li da smisliš desetine hiljada naseljenih kolonista i oduzete desetine hiljada hektara i kuća kako Vojvođanskim Švabama tako i starosedeocima Vojvodine?Pa i to je komunistička tvorevina i niko ni ne spominje da nije trebalo tako.
 
Komunisticka tvorevina?
O cemu ti truckas...
Па изволи и изнеси твоје историјско виђење, а моје трицкање заобиђи. Ако мислиш да ћеш заменом теза као горе о љубави, и оваквим провокацијама некога импресионирати, онда се вараш. Напиши молим те твоје виђење историје па да причамо.

- - - - - - - - - -

A možeš li da smisliš desetine hiljada naseljenih kolonista i oduzete desetine hiljada hektara i kuća kako Vojvođanskim Švabama tako i starosedeocima Vojvodine?Pa i to je komunistička tvorevina i niko ni ne spominje da nije trebalo tako.
И о томе можемо да дискутујемо, али је то сложићеш се друга тема од ове коју смо започели.
Али чисто питање, откуд немци ту? Знаш ли можда како су прошли Немци у Пољској и Мађарској?
 
Kakva bre autonomija!!! To je kao da pustite zenu da radi sta hoce u vasoj kuci.Kad-tad docice do sr.nja.Jedna drzava,jedna vlada,jedna kasa,jedan predsednik.Kome nevalja prtina.Blizu su i Madjarska,i Rumunija,i Austrija,pa kud je kome volja.Jooj sto se nepitam bar dva dana...
Potpisujem ovo kome se nesvidja neka pakuje prnje i nek ide gde mu vise odgovara,a nas neka ostave vise na miru mi mozemo i hocemo da zivimo u Srbiji kakva god da je!
 
E moj druže to je zato što se preko Kosova i na Kosovu peru milijarde dolara kako kriminalnih tako i državnih.Dižu se duple plate ,a niko nigde ne radi.Plaćena im je struja,voda pa čak i mobilni.A mi u Vojvodini ne platimo jedan račun za struju i odmah evo ekipe na banderi.Aršini su dvostruki i muka mi je od same pomene Kosova.Jako je teško detetu(Srbiji) oduzeti sisu(Vojvodinu),a da dete pritom ne pati,plače i pravi probleme.Vreme će uraditi svoje kad shvatimo kako živimo a kako bi mogli živeti,šta imamo a šta bi mogli imati....i opet sve to u sastavu Srbije samo na malo drugačiji način.
Druže nije Kosovo krivo što smo imali i imamo lošu vlast,teško onom narodu što je ostao tamo,ne verujem da bi se iko menjao sa njima pa da ima i gorivo besplatno....
što se tiče struje i ovde ko ne plaća isključuju,kao verovatno i u celoj Srbiji
Za ovako malu zemlju dve skupštine,dve vlade i sva administracija dupla je neviđena glupost i propast,postaviti Novi Sad za glavni grad...jedna skupština i sve što ide uz to je najbolje rešenje za sve...
 
Kakva bre autonomija!!! To je kao da pustite zenu da radi sta hoce u vasoj kuci.Kad-tad docice do sr.nja.Jedna drzava,jedna vlada,jedna kasa,jedan predsednik.Kome nevalja prtina.Blizu su i Madjarska,i Rumunija,i Austrija,pa kud je kome volja.Jooj sto se nepitam bar dva dana...
Ovo ne vodi ni cemu,ali cu vam postaviti jedno pitanje.
Kada se vec toliko busate u grudi,pa zasto to kosovo ste tako olako predali,a ista je bila autonomija?
 
Montoya naravno u tu vlast da udju SVI narodi koji zive u Srbiji,i madjari i Slovaci i ostale manjine...Sto se tice Kosova...Imam samo jedno pitanje za ove ljude sto pisu to sto pisu....Sta bi bilo recimo da vama dodje neki albanac i kaze daj mi 1/4 tvoje zemlje,dedovine od koje zivis...ako ne das pocnu da te tuku i jos im pomogne neki evropljanin i amer da te biju,3 na 1..jos ti nekako to i sacuvas i dodje evropljanin da te natera da pregovaras a albanac vec zauzeo tvoju zemlju i obradjuje a ti gledas svoju dedovinu...Sta bi vi tu uradili,pitam Diklofena a i ostale..da li bi dao to ili bi se borio da sacuvas.msm da svi razumeju na sta mislim...
Za KR ako je predato,sto ga ne uzmu,ako nije nase sto se toliko trude da ga otmu...gledaj malo siru sliku...svako vreme donosi nesto novo,nekad se stvari okrenu za 180 stepeni..
 
Nazad
Vrh