Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
lanate 90 400 gr po ha sa 400 l vode plus okvašivač obavezno najbolje silvet 150 ml po ha.
 
Jingis Taj napag je prošao, takvo oštećenje se desilo dok je paprika bila mala tj, još je bila obavijena laticama ,zaključujem po tome što ostale nisu pretrpele napad ,zato pregledaj ponovo na raznim delovima njive cvetove na paprici dobro bi bilo lupom jer je trips jako sitan oko 1,5 mm i ko ne vidi baš najbolje ni ne primeti da ga ima na paprici dok ona malo ne poraste(mislim plod)
 
Nije to nista proslo jbg! Toga ima i na malim odmtcima velicine klikera i manjih a ima ih i u cvetovima. Nikad nije bilo tako zadnjih par godina iako je bilo tripsa. Mislim da je ovo ozbiljan problem i treba mi neko dobro resenje? Koliko sam slusao i cuo da dobrog resenja nema ali da moze da se smanji. Ne znam. Po vama, npr. sta kazete na konfidor ili laser? Ili imate neki drugi, bolji predlog?

---------- Poruka napisana u 00:09 ---------- Prethodna poruka je at 00:07 ----------

lanate 90 400 gr po ha sa 400 l vode plus okvašivač obavezno najbolje silvet 150 ml po ha.

Za ovaj preparat jos nisam cuo. Ali cu se raspitati, tj probati da ga nadjem.

---------- Poruka napisana u 00:10 ---------- Prethodna poruka je at 00:09 ----------

Pricao sam i sa nekim duvandzijama ali kazu mi da ih je jako tesko istrebiti.
 
Probaj abastate od galenike meni je pomagao u paprici i krastavcima...
http://www.fitofarmacija.rs/Proizvo...ID/555/Language/en-SG/CatID/138/Abastate.aspx

Sa njim sam prskao pre 2 nedelje ali izgleda nije nista uradio. A koliko sam mogao da procitam na bocici on je samo za grinju.

---------- Poruka napisana u 10:50 ---------- Prethodna poruka je at 10:49 ----------

lanate je otrov prve kategorije,nije se zajebavati sa njim.ako je pred berbu vidi dobro sta ces

Za 3 dana cu prci celu njivu, tj. obrati prvo kolo pa sam mislio posle toga odmah da je prskam.
 
uradio je grinje i crvenog pauka a trips nista.moja preporuka je da ides sa tonusom ili sa wizardom i sl. i to u duploj dozi.ali mislim da neces imati znacajnije stete i da ne prskas.
 
Abastate nije registrovan ali deluje samo ga treba dobro ga odraditi...Po mogustvu dodati malo tecnosti za sudove,zbog boljeg prijajanja i ako je moguce uraditi tretman sa ledjnim atomizerima....
 
ma jok topalovicu,on deluje na grinje,i to uz dodatak mineralnog ulja deluje jace a ne uz okvasivac,to je vrlo bitno da se doda ulje ....samo ulje
 
Ljudi da vam kazem. Ja imam jedno jutro paprike a da ga prskam atomizerom ne pada mi na pamet pa makar mi sva paprika otisla, a mogao bi da uzmem atomizer. Samim tim zbog trovanja tim hemikalijama. Poslednji put sam prskao sa abastate 50 ml na 200l vode, tu sam jos stavio 2 decisa od po 50 ml i tri armade. Prskam sa traktorskom prskalicom sa 200- 300l voda zavisi sa cim prskam. Tonusom sam prskao pre odprilike 25 dana.
 
Kod mene protiv tripsa je najpopularni laser i apače, ali bilo koji da se koristi obavezna su dva prskanja u roku od 4-5 dana. Kako je trips veoma nezgodan najbolje ga je prskati atomizerima, mora kompletna biljka biti okupana.
 
Cime bi mogla paprika da se isprska posle pljuska koji je pogodio u cetvrtak? Za sada je sve ok, list modar nema vasi prskana je jos 18.06 mankogalom, imam na raspolaganju antrakol, mankogal, bordovsku corbu, ekuejzan i ridomil gold a razmisljam se da probam plavi kamen nekada se samo on koristio ali posto u najvece cveta ne znam dal smem time da prskam
 
Nazad
Vrh