Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
pozdrav ljudi. Prva berba mi je bila 20. maja,ali samo u jednom plasteniku oko (500) biljaka,i ubrao sam 320kg. To su biljke koje sam posadio 2. aprila,a u ostalim plastenicima sam počeo brati 12 dana kasnije,jer sam i presadio kasnije zbog mrazeva.
aua tom prvom sam odradio još jednu berbu,ali u ovim drugim plast. ima plodova,ali ne baš koliko bi trebalo...kao da je otišla u bujnost....bujna je,dobra,ali slabo plodova,a sve isto je tretirano...ko će ga znati
 
Jingis na koliko je zalivas dana i po koliko vremenski kroz kpk?

Jbg, sta znam, sve zavisi od vremena. Ovih zadnjih par dana sam zalivao svaki drugi dan. Kad su bile one kise nisam pustao sistem 15ak dana. Posle toga sam pustio kad je trebalo da se zaliva i hteo sam da pustim djubre . Ali kad sam pustio imao sam i sta da vidim. Vrane su mi izbusile creva. Dok smo burazer i ja pokrpili creva proslo je sat vremena pa sam onda pustio djubre isto sat vremena i onda sam isprao creva nekih pola sata malo jace. Skoro tri sata zalivanja. Nista joj nije falilo, ujutru se bas videla razlika. Posle toga sam zalivo odma drugi dan i tu sam zaliva dva sata. Kazem ti pipnem malo kod struka, gledam dali je suvo, nema pravila.

Danas sam video neku bubu u paprici koju sam prvi put video. Dali neko mozda zna koja je ovo buba? Inace paprika je puna lisnih vasi i bubamara. Cekam da se vreme stabilizuje pa da prskam. sa cim bi je bilo dobro tretirati? Na desnom listu se vidi rupica mozda je to od ove bube?
130620121212.jpg
 
Poslednja izmena:
pozdrav ljudi. Prva berba mi je bila 20. maja,ali samo u jednom plasteniku oko (500) biljaka,i ubrao sam 320kg. To su biljke koje sam posadio 2. aprila,a u ostalim plastenicima sam počeo brati 12 dana kasnije,jer sam i presadio kasnije zbog mrazeva.
aua tom prvom sam odradio još jednu berbu,ali u ovim drugim plast. ima plodova,ali ne baš koliko bi trebalo...kao da je otišla u bujnost....bujna je,dobra,ali slabo plodova,a sve isto je tretirano...ko će ga znati
ssseva nije mi jasno kako si uspio tako rano brati, sve operacije si radio posle mene a ja sam tek naki dan počeo brati prvu berbu.
 
koju papriku sadiš? ja sadim vedranu oko 1-3 aprila. uvijek sam brao oko 20.-og maja,samo ne prošle godine...znaš već zbog čega.
Rasad mi je bio star oko 40 dana.

---------- Poruka napisana u 18:32 ---------- Prethodna poruka je at 14:30 ----------

0vo je slika od 26.05.2009.
a2w77r.jpg
 
I kod mene je Vedrana i Bagolj, a sadio sam 25. 04. a prva berba je 12. 06, rasada je stara oko 60 dana, šta ti radiš sa te paprike da stigne tako rano. Ja je nisam pikirao bila je direktna sjetva u kotajnere 60 rupa a kidao sam ove godine i zaperke.
 
I kod mene je Vedrana i Bagolj, a sadio sam 25. 04. a prva berba je 12. 06, rasada je stara oko 60 dana, šta ti radiš sa te paprike da stigne tako rano. Ja je nisam pikirao bila je direktna sjetva u kotajnere 60 rupa a kidao sam ove godine i zaperke.
Ti si sadio 25.04. ,a ja 1-3. 04. To ti je to. ne radim joj ništa,samo je čuvam od mrazeva kad je presadim...noću kad bi mogao biti mraz ,nosam bocu i brener po plasteniku,pa tako malo grijem dok ne svane. Obavezno je pikiram u saksije devetka,iz kontejnera 104 rupe i to u fazi kotiledona,tj. čim počnu izbijati pravi listovi.Rasada nikad nije bila starija od 45 dana.Ali kad je posijem i pikiram držim temperaturu u optimumu ...danju 25-28,a noću 18-25 stepeni. okačiću sliku da vidiš kako sam napravio klijalište i čime grijem plastenik za rasad od 40 kvadrata.
 
Ti si sadio 25.04. ,a ja 1-3. 04. To ti je to. ne radim joj ništa,samo je čuvam od mrazeva kad je presadim...noću kad bi mogao biti mraz ,nosam bocu i brener po plasteniku,pa tako malo grijem dok ne svane. Obavezno je pikiram u saksije devetka,iz kontejnera 104 rupe i to u fazi kotiledona,tj. čim počnu izbijati pravi listovi.Rasada nikad nije bila starija od 45 dana.Ali kad je posijem i pikiram držim temperaturu u optimumu ...danju 25-28,a noću 18-25 stepeni. okačiću sliku da vidiš kako sam napravio klijalište i čime grijem plastenik za rasad od 40 kvadrata.
Greška u pisanju, sadio sam je 25. 03.
 
Rasadio sam papriku pre 10-tak dana. Listovi, a i po neko stablo, dobija neku modru boju. Šta bi to moglo biti?

fotografija-0085.jpg
 
I mislio sam da je fosfor. Znam da je to simptom kod paradajza, ali bolje da pitam. Dobiće prihranu kroz sistem i malo Fosfika preko lista...
 
narode imam jedno pitanje , posadio sam silju kameleon F1 i pocela mi se javlja trulez pri vrhu sad me interesuje kolko je zalivate sati i na kolko dana i koja kolicina kalcijuma ide nedeljno, stavio sam mrezu pre par dana
 
Pozdrav paprikari! Opet problem sa paprikom!? Sta se sad desava, jel ovo bakterioza?

220620121219.jpg


Dali je ovo sto se meni dogadja na paprici isto sto i ovo sa dole linka?

http://www.kanjiza.co.rs/sh/poljoprivreda/saopstenje2005_2.htm

---------- Poruka napisana u 19:21 ---------- Prethodna poruka je at 19:18 ----------

Da napomenem. Ovo se desava u jednom cosku njive. Pocelo je sa jednim strukom i bas sam pratio i video da je pocelo da se siri.
 
Jeste prskaj da zaštitiš ostalo Bakar +neki insekticid najverovatnije je bela leptirasta vaš,ona opasno radi po ovoj vrućini:ppozdrav:
 
Može mada ja nisam pristalica toga da koristim nešto što kod nas nije dozvoljeno ( ono nije ni zabranjeno) Ja hemiju koristim u krajnjoj nuždi
 
Nazad
Vrh