Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Za koji dan bi trebalo paprika da dobije drugo i finalno kopanje i ciscenje od trave planiram da joj bacim mesavinu Yara comlexa i nitra bora(prvi put ga koristim ) izmesao sam po 2,5kg i dodacu kana jos 1kg posle toga ide navodnjavanje ima negde oko 2500 do 3000 struka, planiram ili tog dana ili neki dan kasnije da isprskam insekticidom kupio sam tonus kazu u apoteci ima istu aktivnu materiju kao aktara. Posle koliko vremena bih mogao da je isprskam prihranom recimo kopriva plus wuxal ili plavim djubrivom 3x20, jel plavo djubrivo ide do 5% posto drug koji mi kupovao on uzeo za kukuruz i njemu rekli kg ide na 100l vode ali paprika i paradajz su osetljiviji od kukuruza pa ga ja cenim da ce 50 d0 60 gr na 10l biti dovoljni?
 
Pozdrav paprikari! Opet problem sa paprikom!? Sta se sad desava, jel ovo bakterioza?

220620121219.jpg


Dali je ovo sto se meni dogadja na paprici isto sto i ovo sa dole linka?

http://www.kanjiza.co.rs/sh/poljoprivreda/saopstenje2005_2.htm

---------- Poruka napisana u 19:21 ---------- Prethodna poruka je at 19:18 ----------

Da napomenem. Ovo se desava u jednom cosku njive. Pocelo je sa jednim strukom i bas sam pratio i video da je pocelo da se siri.

jesi uspio to rješit i kod mene se počelo javljti nitko nezna s čim da špricam
 
ako je ne izleci ovA vruina nista drugo nece.daj joj hrane i vode i sta bude bice.Sto se tice prskanja tesko da se moze nesto uraditi pogotovo ako zalivas od goe...
 
Ja sam problem resio tj zaustavio. Stavio sam 150grama fungurana i 150 grama streptomicina na 100l vode i to je to. Zalivam kpk.
 
Pozdrav svima, imam mali problem sa svojom paprikom. Nedavno je rasađena, prihranio sam je mešavinom vode i osoke (3:1) i super je kako odreagovala na to. Međutim, primetio sam da joj se lišće malo kovrdža, a pogledavši naličje lista, uočio sam jajašca zelene boje. Znam da su lisne vaši u pitanju,hoću reći odrasle jedinke su bile prisutne tu, položile jaja, ali ih trenutno ne primećujem. Da li da poprskam moj usev aktarom npr ili nečim sličnim sada ili da sačekam da se eventualno izlegu mlade larvice, pa onda da ih opajam? Cilj mi je samo da imam zdrav list koji je će moći maksimalno da vrši proces fotosinteze, tj da nabori nestanu.


Moje paprike





Ne vidi se baš najbolje, ali na naličju se nalaze zelena jajašca


Naborano lišće na vrhu biljke.


Molim za dobar i kvalitetan komentar. Hvala
 
Ja sam problem resio tj zaustavio. Stavio sam 150grama fungurana i 150 grama streptomicina na 100l vode i to je to. Zalivam kpk.
jel ti neotpadaju cvjetovi zbog bakra kodmene je stanje katastrofa proširilo se na plodove neznam više šta da radim koliko često navodnjavaš sa time svakih 7 dana ili kako hvala
 
jel ti neotpadaju cvjetovi zbog bakra kodmene je stanje katastrofa proširilo se na plodove neznam više šta da radim koliko često navodnjavaš sa time svakih 7 dana ili kako hvala

Prskom po mraku skoro. Oko pola 9, 9 uvece. Ne navodnjava sa tim samo cista voda i skoro svaki drugi dan zalivam. A poprskao sam samo jednom cim sam primetio da se to pojavljuje. Ako moze probaj da nadjes kasumin on je jos bolji.
 
nažalost teško kasumin ti je u europskoj uniji zabranjen kod nas ga nema već dosta dugo dali ima još neko ime za streptomicin jer išao sam kupiti niko nema nezna
 
nažalost teško kasumin ti je u europskoj uniji zabranjen kod nas ga nema već dosta dugo dali ima još neko ime za streptomicin jer išao sam kupiti niko nema nezna

Streptomicin ti je skoro isto kao pencilin. Probaj da ga nadjes u veterinarski stanicama tamo bi trebalo da ga ima. Jer to je lek za stoku.
 
probaj aliete flash 2 vezana tretmana sa po 35 gr na 10 l vode u razmaku od 5-6 dana.mora da stane.
 
@nane10 probaj sa folio goldom, poprskaj jednom i za sedam dana ponovi tako je moj komsio prosle godine izleci papriku.
 
Sta me jos nece snaci! Sta je ovo, jel ovo tripsa? Ovoga ima bas dosta. Sutra idem prvi put da berem. Cena je katastrofa jos je niko ni nece, kako ce se prodati nemam pojma.

040720121229.jpg
 
. Sutra idem prvi put da berem. Cena je katastrofa jos je niko ni nece, kako ce se prodati nemam pojma.

Obavezno da slikaš ,,priku fazana " kako bere papriku da i mi vidimo dal on to zna kako se radi :haha:
 
Nazad
Vrh