Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Nije to bakterioza,a sta je neznam.Moguce nedostatak necega u zemljistu

Cega moze biti nedostatak kad sam na njivu bacio 16 prikolica stajnjaka i skoro tonu vestaka sto ana sto mesavine?!

Mislio sam da je poprskam bakrom, dal bi valjalo?

---------- Poruka napisana u 20:41 ---------- Prethodna poruka je at 20:32 ----------

Jingis nisam mogao da kopiram pa pogledaj sam.


http://www.syngenta.com/country/hr/SiteCollectionDocuments/BROŠURE/2012/BR_HR_povrce_2012.pdf

N
a 21 stranici ima slika paprike kao da si ju sam slikao možda ti pomogne.

Hvala siki na pomoci! Ne znam dali si mislio na onu sliku gde je papriku napao trips? Tu sam jedino video slicnu sliku.

---------- Poruka napisana 29-05-12 u 19:40 ---------- Prethodna poruka je 28-05-12 at 20:41 ----------

Pogledajte kako izgleda paprika kod mog burazera u plasteniku.

270520121112.jpg

270520121113.jpg


A ovo je od njegovog caleta, imaju po dva plastenika.
270520121114.jpg


Brali su dva puta do sada.
 
agrotehnika je uobicajena nista posebno oprasivanje pajalicom,do ove godine stalno sam kupovao bumbare ali ove godine ja sam ih zamenio i prezadovoljan sam brojem plodova.Inace od rasada pa do branja i prodaje sve sam odradjujem.
Ja namjeravam slijedeće godine nabaviti bumbare, reci kakva ti je bila oplodnja sa njima, naročito mislim na višim etažama. Daj napiši malo više o tome, koliko dugo žive itd ...pozdrav!
 
Ja sam bumbare koristio 5 godina i do prosle godine bio sam zadovoljan,ali prosle godine nesto nisu bili aktivni pa sam se zalio prodavcu i on mi je poslao drugu kosnicu ali i sa dve kosnice u jednom plasteniku nesto ih nisam primecivao na cvetovima.Zbog toga sam ove godine odlucio da ja budem bumbar i prezadovoljan sam oplodnjom.A zivot bumbara je oko 40 dana u kosnici ima vise generacija oni izlaze iz plastenika ali se vracaju jer u kosnici imaju hranu zbog koje se vracaju tako da nema opasnosti da ce pobeci.Toliko za sada ako vas jos nesto interesuje pitajte pozdrav svim forumasima
 
Ja sam bumbare koristio 5 godina i do prosle godine bio sam zadovoljan,ali prosle godine nesto nisu bili aktivni pa sam se zalio prodavcu i on mi je poslao drugu kosnicu ali i sa dve kosnice u jednom plasteniku nesto ih nisam primecivao na cvetovima.Zbog toga sam ove godine odlucio da ja budem bumbar i prezadovoljan sam oplodnjom.A zivot bumbara je oko 40 dana u kosnici ima vise generacija oni izlaze iz plastenika ali se vracaju jer u kosnici imaju hranu zbog koje se vracaju tako da nema opasnosti da ce pobeci.Toliko za sada ako vas jos nesto interesuje pitajte pozdrav svim forumasima

Samo 40 dana, hm to je baš kratko, 40 dana je za oplodnju 4-5 klastera. Vidjet ću šta ću uraditi slijedeće godine. Hvala na info. Pozdrav!
 
Ljudi rasadio sam oko 2 hiljade struka paprike pod foliju kpk je instaliran Evo sta mi se desava! svakog dana nadjem po neki struk koji je prekinut pregrizen iznad zemlje 1 cm na zelenom delu, sta bi to moglo biti rovac ili popic(onaj skakavac) bacao sam pre sadnje krec i izfrezirao sam a ima dosta i stajnjaka da li mi preporucujete neki insekticid da pustim kroz kpk ili sta vec.
 
totije skakacac i kod mene se to godinama tako dešava i na paradajzu i na paprici pa sad kad rasadim odma prskam perfektionom ili aktarom jedno dva puta dok malo neojača i nestvrdne jato tako rešavam mada ove god nisam jer nije ih nešto bilo pasam rizikovo
 
Juce rasadjeno oko 3000 struka paprike, skupljao po komsiluku, zalio sam je koprivom, cime bih mogao da prskam da bi se koliko toliko ujednacila posto je jedna visoka i debela, druga niska i tanka, treca niska a cvrsta?
 
sve će se to izravnati samo u početku koristi neki starter(ja koristim 15-30-15)da se dobro ukoreni.Ja sam rasadio 18.05 pa tek sada se oporavlja
 
Da li bi neko mogao da mi slikovno pojasni kako se to paprika veze za jednu granu ili dve ..

zaperke i pinciranje sam skontala ali ove grane me poubijase :sta:
 
To sam gledala .Ima prikaz vec povezane paprike u cijelom plasteniku ali ne i pojedinacan prikaz ...probacu jos negdje traziti

hvala
 
Da li bi neko mogao da mi slikovno pojasni kako se to paprika veze za jednu granu ili dve ..

zaperke i pinciranje sam skontala ali ove grane me poubijase :sta:

Ako si skontala zaperke i pinciranje nema šta da ti bude nejasno ali ajde pitaj točno što te zanima. Grane što te ubijaju ima jedna, dve, ili tri izabereš sama koliko hoćeš grana i svaki tjedan skidaš zaperke.
 
Dali to znaci da ako ostane jedna ostale se zalamaju ,pa paprika ide kao krastavac na jednu ili se mogu ostaviti sve tri ,cetiri .Gdje zalomiti tu ili te grane ...
Probacu staviti sliku pa recite je li to ..to..
 
Pozdrav drustvo. Zanima me zasto se pojedini plodovi paprike, sorta Kameleon, krive? Nesto sam razmisljao da je to usled nedostatka nekog mikroelementa, e sad... Kalcijum nitrat sam isao 4-5 puta folijarno, ne i kroz sistem kpk. Vode i hrane ima dovoljno. Sta vi mislite?
 
Ljudi rasadio sam oko 2 hiljade struka paprike pod foliju kpk je instaliran Evo sta mi se desava! svakog dana nadjem po neki struk koji je prekinut pregrizen iznad zemlje 1 cm na zelenom delu, sta bi to moglo biti rovac ili popic(onaj skakavac) bacao sam pre sadnje krec i izfrezirao sam a ima dosta i stajnjaka da li mi preporucujete neki insekticid da pustim kroz kpk ili sta vec.
Ja sam to imao u basti kod mene pa sam galamio na decu i zenu.Male crne zabice :sta: zavuku se ispod folije i samo isisaji struk paprike i on se prelomi.Od 400 struka paprike koliko je bilo prvo posadjeno dokupio sam jos oko 200 (narednih 15-tak dana) tako da sam poslednju kupovinu obavio oko 80 struka.Ka je cvetalo ukapirao sam da su mi prodali malu zutu faferonu.Pola sela me zezalo.iscepao sam foliju i posuo nekim insekticidom i nije vise bilo problema.
 
postovanje svima na forumu imam jedno pitanje za sve pa kozna neka mi napise nesto o tome a to je ako mi je led potukao pola njive u periodu 29.06 dali mogu podsaditi papriku ponovo tojest dali ce biti nekog efekta od te paprike sobzirom na visok datum za rasadjivanje a u pitanju je sorta slonovo uvo unapred hvala svima i veliki pozdrav
 
Pozdrav paprikari, paprika je dobro krenula i zadnjih dve nedelje...evo malo slicica

120620121204.jpg


Sad jedno pitanje. Sta se ovo desava? Po struku seta gomila mravi, dali nije mozda lisna vas, buvac ali tako neke bubice?

080620121202.jpg
 
Nazad
Vrh