Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Akcija od pre neki dan
sojakukuruz-2012-137.jpg
[/IMG]
sojakukuruz-2012-134.jpg
[/IMG]
 
Kod mene paprika ne mrda. Stoji kako je i posadjena samo menja boju sa vremena na vreme :)

220520121104.jpg


Sta je ovo, sarena paprika? Pola zuta pola zelena! Dali je to od hladnoce nemam pojma!?

220520121096.jpg
 
Kod mene misterija resena izgleda da je stajnjak zeznuo stvari moguce da sam uzeo od gomile gde je izmesano svinjsko, kravlje i ljudsko djubre :), posejao otac u drugoj leji sa istim djubretom luk i papriku nizaru i nece ni trava da nikne samo nice tamo gde nema djubreta.
 
da li rasađivanje paprike na dubinu iznad kotiledonih listića utiče na smanjenje prinosa,molim odgovor
 
paradajz je dobro posaditi sto dublje ali papriku ne, najbolje je posaditi dokle je bila u rasadu a kad pocne da cveta nagrnuti je zemljom
 
Kod mene u selu nerasadjena paprika po komsiluku pocela da truli od vode a nekima prerasla a jos nekoliko dana nece moci da se udje u njivama i rasadi. Vidim da ce biti vesela cena paprike ove godine
 
evo kako izgleda moj paradajz i paprika slikano 27.05 2012
papriku sam vec brao pre nedelju dana
---------- Poruka napisana u 17:20 ---------- Prethodna poruka je at 17:16 ----------

jb44g4.jpg


---------- Poruka napisana u 17:22 ---------- Prethodna poruka je at 17:20 ----------

2lxcple.jpg
 
agrotehnika je uobicajena nista posebno oprasivanje pajalicom,do ove godine stalno sam kupovao bumbare ali ove godine ja sam ih zamenio i prezadovoljan sam brojem plodova.Inace od rasada pa do branja i prodaje sve sam odradjujem.
 
Nazad
Vrh