Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ljudi nemojte puno da brinete o paprici ona je dobra sve dok bog tako hoće a posle:haha:?? Juče od 18-18,30 kod nas bila berba svega sve smo obrali i sad nemamo brige ali ni novaca. Upišite na tražilicu Nevreme u Virovitici.
 
Možeš i da spakuješ u friz. Ja obavezno sve one lošije koje ne mogu u ajvar ili pečenje za salatu naseckam propržim u šerpenji i trpam u kese za friz.
To je njam njam za zimu, bećarac, imambaljdi ili sl.
 
siki2 tesko mi kad vidim ovakvo prokletstvo. cele god radis isad na kraju sta nema nista . koju papriku obicno radis, ajde tamo kad ostavljam za seme da nesto ostavim iza tebe. ovo sto ova moja braca srbi pricaju mi se pomazemo , to su pokupila sa pinka. ovi novi pevaci se kao pomazu i vole medjusobno. ma ajde bre da te ne vide na pijacu, jos ako imas dobru ikolicinu robe, ,,svi te obozavaju,, kazi samo u kojoj meri da ti pmognem . pozdrav iz juzne srbije...
 
siki2 tesko mi kad vidim ovakvo prokletstvo. cele god radis isad na kraju sta nema nista . koju papriku obicno radis, ajde tamo kad ostavljam za seme da nesto ostavim iza tebe. ovo sto ova moja braca srbi pricaju mi se pomazemo , to su pokupila sa pinka. ovi novi pevaci se kao pomazu i vole medjusobno. ma ajde bre da te ne vide na pijacu, jos ako imas dobru ikolicinu robe, ,,svi te obozavaju,, kazi samo u kojoj meri da ti pmognem . pozdrav iz juzne srbije...

Vojkane hvala ti ko bratu što želiš pomoć toga kod mene nema ni u kojoj meri ovde su svi sretni kad propadneš ali idemo dalje mora da se živi. Ovo nije prvi led koji mi je uništio cjeli usjev pa evo mene opet tako će da bude i ubuduće.
Vojkane još jednom hvala ko svom bratu.
 
Jedino mogu da ti ponudim seme koje ja sejem, a koje nije deklarisano, već je domaća selekcija. Slike si delimično video, o kom tipu paprika se radi, a vrlo su slične tvojoj. Ako i nas nešto tako ne daj Bože ne snađe, to kao pomoć imaš od mene, samo reci koliko. Mene je tako nešto zadesilo 7-og avgusta 2000-e godine, i dobro znam da sam se godinama oporavljao, što finansijski, što psihički. Glavu gore, brate Siki.
 
Imam 54 godine svašta je prešlo preko mene ovo me sigurno neće ubiti žilav smo mi narod evo malo podsjetnika na bilžu prošlost.

Ovo je bilo još gore nego sad.


Uploaded with ImageShack.us

Ovo mi je bilo za sretnu novu godinu.

Uploaded with ImageShack.us

A ovo sad valjda treba da me dotuče ali malo sutra.
 
Nema gore bede od leda,ja sam jednom otisao na odmor25.07. 2003 godine i morao da prekinem odmor jer je led izlupao svu proizvodnju,vratio se i sedeo par sati i verovali ili ne plakao sto se to meni desilo.Ali "ko kuka on iskuka" oporavio sam biljke sa SLAVOLOM i SCKOT djubrivom i prinos je najesen bio pristojan a i cena ok.Tako da nema predaje nego spasavaj sta se moze spasti...
 
siki2 dali si osigurao proizvodnju jer kako vidim da je to tvoje podrucje podlozno stalnim naletima jakih vetrova inepogoda. meni je najpristojnie delta djenerali osiguranje. ima li ga kod vas. pozdrav uz tebe smo. pitaj bilo sta da te interesuje, sto je u mojo moci da ti pomognem...
 
siki2 dali si osigurao proizvodnju jer kako vidim da je to tvoje podrucje podlozno stalnim naletima jakih vetrova inepogoda. meni je najpristojnie delta djenerali osiguranje. ima li ga kod vas. pozdrav uz tebe smo. pitaj bilo sta da te interesuje, sto je u mojo moci da ti pomognem...
Neznam kako kod vas ali kod nas ti je to malkice čudno npr. ako hoćeš proizvoditi začinsku papriku obavezno ju moraš osigurati a u polici osiguranja ti piše da je osigurana od požara i još nekih gluposti koje nemaju veze sa paprikom. Kod nas rjetko tko osigurava povrće uzmi moju papriku kad ju osiguravaš onda osiguranje napiše da si osigurao količinu ali ne i kvalitet paprike ja imam količinu a što ona nije više za upotrebu to je nešto što nije osigurano i što neće da osiguravaju itd.
Dragi prijatelji mnogo vam hvala na podršci i želji da pomognete nije mi potrebna nikakva pomoć osim ako se slučajno nagdje sretnemo da se napijemo i družimo kao ljudi i prijatelji.
Hvala i pozdrav.
 
petrvicnikolaaa. imam pitanje za tebe posto si iz jagodine, sto ne obelodanis forumasima kako radi apoteka ,,delta agrar,, pa svi da imaju korist. ako si uopste upucen u taj rad.... voleo bih da cuju od tebe, jer od mene bi mozda bilo previse.... a hocu da ,, pomognem,, pozdrav svima i zelim brz odgovor...

Tek sam sada video poruku, ja najcesce pazarim u paracinu u apoteci bella flora, a delta agrar ako je to ona na velika apoteka na pijaci nije losa, dobro je snavdevena ali nisam bas nesto zadovoljan...
 
petrovicnikolaaa. ti pazaris kod zokija iradmile u beloj flori ciji su vlasnici . a strucni saradnik ti dragan gaga. to su moji najbolji prijatelji.pljoprivredna apoteka do njih ciji radnik se zove nesa prosle god sadio papriku na 80 ari i imao prinos od 40t po hektaru isve prodao onde ispred apoteke. mozda si imao priliku damu vidis papriku. a ti po nasem sistem dalja vracka bolje vracka. pa u jagodini imas jocu kao strucno saradnika. e jedino je tacno da kao gaga nema boli covek i bolji drugar. donose ti na kucnu adresu, dobro posluju. a za ove posto neznas kako rade, mozda im je to onda poslovna tajna pa neka ostane na tome... pozdrav svima....
 
Dali imate problema sa bakteriozama na plodu paprike?
Kod mene je to redovna pojava,oni prvi plodovi su mi dosta pegavi.
 
Siki,jako mi je žao tvoje paprike i salate....tu se ništa ne može...viša sila..i mene je dobro sj....lo,kao što znaš,ali iduće godine idem na puno više,pa šta bude.evo sad mi slonovo uvo gori na ovom suncu,a ja samo mogu da gledam...ne mogu joj nikako pomoći,nema se za mrežu....ali glava gore,jednom mora da prelomi i u našu korist.
 
izgleda da dolazi kraj proizvodnji na otvorenom!
Mnogo je kvalitetnija paprika u plasteniku.Nego niko mi ne odgovori dali imate pegavost ploda?
 
Nazad
Vrh