Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Kod mene nema pegavosti, al ima sunca paprika je na pola pecena, ako ovako potraje jos sedam dana ja sam zavrsio proizvodnju za ovu godinu. Ssseva je u pravu prelomice jednom i u nasu koris.:kisa:
 
izgleda da dolazi kraj proizvodnji na otvorenom!
Mnogo je kvalitetnija paprika u plasteniku.Nego niko mi ne odgovori dali imate pegavost ploda?

tamara 1611 daj molim te reci mi po čemu je paprika iz plastenika kvalitetnija od one sa njive ja imam do petka sam imao obadvije i paprika sa njive mi je puno kvalitetnija nego iz plastenika ona iz plastenika je daleko ljepša to je činjenica koja se nemože nikako poreći ali kvalitet je nešto drugo.
 
izgleda da dolazi kraj proizvodnji na otvorenom!
Mnogo je kvalitetnija paprika u plasteniku.Nego niko mi ne odgovori dali imate pegavost ploda?

mogu da kazem da si skoro u pravu. ovo je borba za opstanak. ja navodnjavam 32 h besprekidno. a ako treba da radim plastenike odmah dizem ruke od ove proizvodnje. sto se tice pegavosti ploda kod paprike oni se obicno javljaju dosta kasnije , kad nastupe hladne noci. po mom ubedjenju to ako imas tackice crne po plodu to je plamenjaca a ne bakterioza. ako si siguran da je bakterioza onda najbolje resenje za to je ,,cuprablau,, ili funnguran. malo jasniji budi u objasnjenju.pozdrav...
 
Vojkane kod nas u Srbiji do sada nikada nije bilo plamenjace na paprici.Nje ima u Makedoniji i Grckoj!
To sto imam ja je prenesena bakterioza sa biljke na plod i spasa nema!
 
Vojkane kod nas u Srbiji do sada nikada nije bilo plamenjace na paprici.Nje ima u Makedoniji i Grckoj!
To sto imam ja je prenesena bakterioza sa biljke na plod i spasa nema!

za druge zemlje ne znam, samo znam da dok sam radio na zalevanje orosavanjem imao sam takve nalete plamenjace da su mi ti prvi plodovi bili sve ,,sareni,, u tackicama. i secam se da moj skolski drug dr. sasa petrovic tada rekao da do tada i na dalje nikada nece videti ovakav napad plamenjace. toliko o strucnosti a sto se tvoje bakterioze tice setih se jednog tvog komenara, pa sto ne pitas dr dusana....
 
Siki2 je u pravu sto se tice kvaliteta paprike i ja imam i jednu i drugu kvalitet i ukus je na strani vanjske paprike. ova iz plastenika je samo za oko lijepa. evo moje iz plastenika
124ik94.jpg
 
za druge zemlje ne znam, samo znam da dok sam radio na zalevanje orosavanjem imao sam takve nalete plamenjace da su mi ti prvi plodovi bili sve ,,sareni,, u tackicama. i secam se da moj skolski drug dr. sasa petrovic tada rekao da do tada i na dalje nikada nece videti ovakav napad plamenjace. toliko o strucnosti a sto se tvoje bakterioze tice setih se jednog tvog komenara, pa sto ne pitas dr dusana....
Vojkane kod nas nema PLAMENJACE upamti to.!!!Pitaj i Dusana pa ce ti reci.Imamo samo bakteriozu.Da imamo plamenjacu mi bismo papriku prskali ridomilom,antracolom,bravo itd.A mi radimo sa bakrom!
 
siki2 kanda smo ti i ja u istom džaku ove godine,ali glavu gore pa idemo dalje(mnogo toga nas je snašlo ovih poslednjih 20 godina,bilo je i gorih stvari od leda pa smo tu)pozdrav i ne daj se
 
Kod mene su redovi u pravcu istok-zapad i plodovi sa južne strane trpe velike ožegotine. Zanimljivo je da se jednom iskusnom kolegi u zasadu kakav se samo poželeti može, javlja siva plesan. Opet jednom drugom je masovna pojava žutog uvenuća, trećeg su izradili sa semenom iz jednog našeg instituta, pa plod ima boju ajvarke a izgled neke najtanje šilje. Ja imam na par strukova zeleno uvenuće. A paprika svima prestala da napreduje. Tako izgleda raport iz mog mesta sa površine od nekoliko desetina hektara ajvarke.
 
@Vosi svašta ljudi prežive pa i ovo nije to tako strašno kako izgleda bit će paprike nagodinu ako ne ove.

@Milovane iskusan si proizvođač i znaš dobro kad se plamanjača javlja i zašto, nije to bolest kojoj je zabranjen ulazak u Srbiju svi ju imamo samo zavisi koliko je tko sposoban da ju spriječi u njenom nastajanju kako si rekao rešio se plamenjače a dobio tripse pa izaberi šta ti je draže.
 
Stvarno čudna godina. Po vremenskim prilikama bi opšta slika trebalo da bude drugačija, a ono suprotno. Što reče neko ovde - povrtari svake godine polaze u obdanište.
 
A bar da je cena paprike neka.Na kvantasu 28din i toliko je zagledaju i nalaze mane da to nije normalno.Mislim da ce se zapar dana promeniti situacija.Trazice papriku oni i nece mnogo da se zanoveta.
 
petrovicnikolaaa. ti pazaris kod zokija iradmile u beloj flori ciji su vlasnici . a strucni saradnik ti dragan gaga. to su moji najbolji prijatelji.pljoprivredna apoteka do njih ciji radnik se zove nesa prosle god sadio papriku na 80 ari i imao prinos od 40t po hektaru isve prodao onde ispred apoteke. mozda si imao priliku damu vidis papriku. a ti po nasem sistem dalja vracka bolje vracka. pa u jagodini imas jocu kao strucno saradnika. e jedino je tacno da kao gaga nema boli covek i bolji drugar. donose ti na kucnu adresu, dobro posluju. a za ove posto neznas kako rade, mozda im je to onda poslovna tajna pa neka ostane na tome... pozdrav svima....

Ma druze ja cak i nisam siguran koja je ta apoteka reci slobodno. Sa Draganom sam poceo slucajno da saradjujem isto kao sto sam i slucajno poceo da se bavim poljoprivredom. Uglavnom radim jagodu ovo ostalo jos eksperimentisem. Jagode vec imam blizu pola jektara i to je neki maksimim koji mogu sa suprugom i ponekim radnikom da kvalitetno odradim, to mi dodje kao hobi a bude i pristojan prihod. Sve sto radim ispostujem maksimalno i ne stedim, na kraju ni rezultat ne izostane. U Jagodini kada idem u apoteku uglavnom idem u jednu manju na pijaci, zato sto su cene ok a i vlasnik mi deluje jako strucan.
 
na niskom kvantasu pre 2 dana ajvarka je bila 60 din. i to osrednja roba. kvalitet nije bio ni izlozen. po vasem obracanju izgleda da ga nece ni biti. pozdrav...
 
semmo neznam gde se ti to nalazis samo neznam da li si slusao prognozu. do nedelje svaki dan tropski dan.danas ja ne izlazim nigde javili 39stepena. kako lazu verovatnoce biti preko 40.
 
tamara1611. ima malo tehnike u proizvodnji dukata . ja ga dosad nisam radio ali mi nije promaklo ove sezone. posto vidim da si ozbiljan proizvodjac hteo bih da podelim ovo iskustvo. hteo bih da te pitam:,, dali dukat trazi vecu kolicinu vode nego ostale sorte paprike? da li na pocetku vegetacije mozes slobodno da koristis azot u vecim kolicinama bez bojazni da moze da dodje do pojave bujnosti vegetativne mase? i na kraju, posto nisi iskontrolisao ,,bakteriozu kada po tebi treba poceti sa tretiranjem radi preventive? odgovori mi a u razgovor moze bilo ko da se ukljuci raspolozen sam da podelim iskustva, jer neko rece da je ovo paprika buducnosti. ako je tako ajmo detaljno da je analiziramo. jos jedina nepoznanica je ukus ajvara kad se spremi od nje. meni je to jako potebno jer ja radim za ljude koji odmah prave ajvar od moje paprike. pozdrav svima...
 
Vrlo osetljiva paprika,mislim da nije nikakva paprika buducnosti.Imao sam prosle godine strizanku i bila je mnogo bolja.E sad dali su ove godine bili losi uslovi ili sta?Bog ce sam znati.Sto se tice bakterioza njih radim preventivno bakrom ali kad dodje hladno vreme sa puno padavina ne pomaze nista jer se preparat isperee sa listova i onda nastaju infekcije.Zato se redovno desava da je u nekim regionima bolja a u nekim losija paprika iz razloga sto su negde bile jace padavine sa pljuskovima i vise hladnijeg vremena a negde ne..To ne znaci da je neko bolji ili losiji proizvodjac vec da je imao vise srece ili manje srece.Zato se nikada ne treba kurciti ,kako smo jaki proizvodjaci,nikada se ne zna kakva nas ceka iduca godina.Das sve od sebe al nesto ne ide.Mnogo toga ne zavisi od nas vec od Boga.
 
Nazad
Vrh