Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
danas kod mene u aleksincu pojavila se prva ajvarka u super izgledu sa cenom na malo 1EURO kg. koja ce joj cena biti u sezoni sam bog zna. Ako dodju rusi u bele vode i u leskovac bice sve okej, ako ih ne bude nece biti dobro. svaka sreca svim proizvodjacima....
 
danas kod mene u aleksincu pojavila se prva ajvarka u super izgledu sa cenom na malo 1EURO kg. koja ce joj cena biti u sezoni sam bog zna. Ako dodju rusi u bele vode i u leskovac bice sve okej, ako ih ne bude nece biti dobro. svaka sreca svim proizvodjacima....

Vi dobro kasnite kod nas je počela berba prije 10 dana a paradajzara prije 15 ajvarka na veliko oko 70 ec.
 
da li su to cene na veliko ili na malo ? jutros na B92 televiziji su potegli pitanje cena voca i povrca. Rekli su da ukoliko RUSI dodju po voce i povrce bice sve u redu , ukoliko ne dodju zlo i naopako . ja se secam pre nekoliko sezona nije ih bilo nekih 5,6 dana cena je varirala oko 15 din. sada neznam kakvo je stanje koliko je ima ali ukoliko dodju rasterete trziste i sve dodje na svoje mesto . pozdrav...
 
Da li je to malo pregusto i o kojoj sorti se radi?
Koliko crijeva za navodnjavanje imaš ispod te folije?

To je Dukat. Ja mislim da nije pregusto. Dogodine cu probati jos malo gusce u redu. Anfora mi je na 70cm red od reda i tacno 20cm u redu (na trakama kap po kap su kapaljke na 10 cm pa je sadjena kod svake druge kapaljke jer svaki red ima svoju traku) i mislim da sam pogresio, da je trebala ici barem na 15cm kad su redovi na 70. Ovde imam jedno crevo ispod folije.
 
PROBLEM! Zuto uvenuce koje se masovno pojavljuje.. :(::samo bes::
65v1xh.jpg

Ima li slicnih problema kod drugih prizvodjaca?
 
sishke zuto uvenuce ili tkz. stolbur kod paprike se pre javvljao, sada u vecoj meri se javlja zeleno uvenuce izazvano gljivicom ,,verticcilijum allboatrum,, i obicno se javlja u avgustu . najvise joj pogoduje vlaga a hoce i da se prenosi kao plamenjca usled navodnjavanja. nema leka samo da se pocupaju zarazeni strukovi ida se izbace daleko. zeleno uvenuce mi cak konkretno iobjasnio i dr dusan 2005 god. na mojoj parceli kada je jednom priliko dolazio u mom mestu na prolavi paprike. kazi sta ti se konkretno desava, imam jos jedno iskustvo u vezi tih oboljenja pa ti zato kazem objasni mi detaljno...
 
Od kad radim papriku,nikad je vise nisam pazio i mazio,a nikad mi losije nije izgledala.Danas je dobila zadnje prskanje i to joj je to od zastite.Cujem da se ovde mnogi hvale i slikaju samo ono sto je lepo ali ajde da budemo malo realni.Svi se zale!
Sta ce biti videcemo!
 
Ne znam da li se kraljevačkom kvantašu pojavila ajvarka ovih dana, ali se sećam prošle godine kada se pojavila negde oko Preobraženja, dakle oko 20-og avgusta, i startna cena bila je 80 dinara. I u našem kraju je kod mnogih kolega bakterioza manje-više, uticala na rod.
 
Od kad radim papriku,nikad je vise nisam pazio i mazio,a nikad mi losije nije izgledala.Danas je dobila zadnje prskanje i to joj je to od zastite.Cujem da se ovde mnogi hvale i slikaju samo ono sto je lepo ali ajde da budemo malo realni.Svi se zale!
Sta ce biti videcemo!

Ista situacija i kod mene niko od komsija nije zadovoljan , mazim je i pazim a kako stoje stvari jedva da cu izvuci prosek jos ove ladne noci ubise u pojam uzrece paprika meseca limburga
 
ja sam jos pre nekoliko dana slikao i postavio slike uvenuca tako da ako vam je za utehu ima je svuda i ne pomaze nista
navodno su mi dali neke preparate ya u sistem a i folijarno, ali nema pomoci
 
Radio sam papriku na otvorenom 23 g. više sam imao uspijeha nego neuspijeha ali sam prije tri godine zabatalio tu proizvodnju sada radim samo plastenike.
 
Nazad
Vrh