Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Može i preko programa ACDSee (taj program bi trebalo da svi imaju sa Windowsom) opcija resize, staviš 800x600 i to je taman za ovaj prostor, ne mora da se pomera klizač ispod slike na standardnom monitoru 1024x768.
 
Može i preko programa ACDSee (taj program bi trebalo da svi imaju sa Windowsom) opcija resize, staviš 800x600 i to je taman za ovaj prostor, ne mora da se pomera klizač ispod slike na standardnom monitoru 1024x768.
Najbolje , najlakse i svi ga imaju ko koristi xp i vistu
:off_topic:Topavlovic neka pobrise off ili sami pobrisite svoje poruke nevezano za temu paprike :ppozdrav:
 
i sta sad. slike ja dosad nisam umeo da unesem a sada izgleda da ih necu ni gledati. sta vam je zar nije lepo videti nesto i skoro izvornom obliku. pozdrav svima...
 
i sta sad. slike ja dosad nisam umeo da unesem a sada izgleda da ih necu ni gledati. sta vam je zar nije lepo videti nesto i skoro izvornom obliku. pozdrav svima...

Ako trebaš pomoć oko unošenja slika ali preko Imageshark.us tu ti mogu pomoći vrlo je jednostavno a čini mi se da radi puno bolje od ovih programa koji se spominju.
 
Izvinjavam se ako sam napravio problem sa slikama... necu vise postavljati tako velike, sad sam naucio, zahvaljujuci Kiraj da ih smanjujem :)

sishke imam pitanje u vezi ovog plamenca sto ga pominjete. ja prvo neznam staje to a drugo kako su ga prepoznali ti iz strucne sluzbe. koliko je to opasno postoji mogucnost da to ovamo u mom kraju nema. ali kad neznam staje ili se to zove svuda drugacije.

plamenac si sigurno vidjao kad beres papriku. To su mali "crvici", odnosno larve leptira koji se ubuse u plod paprike. Najvecu stetu prave nama semenarima jer unistavaju seme. Nije zanemarljiva steta ni na plodovima jer se i oni nakon nekog vremena kvare ali prvo uniste semenu lozu.
Gotovo je nemoguce da sad vidis larvu jer su suvise male. Treba da obratis paznju da li u parceli imas male, sitne sive, gotovo bele leptire. To je kukuruzni plamenac
 
hvala sishketu na objasnjenju, ja konkretno nikad nisam imao takav problem osim u izuzetno kisnim sezonama dodje do pojave crvica u plodovima.pozdrav i hvala na objasnjenju...
 
301lgk4.jpg

Sishke ajde molim te reci koliki ti je razmak red od reda na foliji a koliki je razmak u redu.
Pozdrav.
 
plamenac si sigurno vidjao kad beres papriku. To su mali "crvici", odnosno larve leptira koji se ubuse u plod paprike. Najvecu stetu prave nama semenarima jer unistavaju seme. Nije zanemarljiva steta ni na plodovima jer se i oni nakon nekog vremena kvare ali prvo uniste semenu lozu.
Gotovo je nemoguce da sad vidis larvu jer su suvise male. Treba da obratis paznju da li u parceli imas male, sitne sive, gotovo bele leptire. To je kukuruzni plamenac

Obratite pažnju, mi u Gospodjincima pratimo let kukuruznog plamenca pomocu dve feromonske i jednom svetlosnom klopkom. Pik u brojnosti (sto se poklapa sa momentom parenja i polaganja jaja) je bio prosle nedelje tako da je kod nas zastita radjena preko vikenda i proslih dana. Od preparata smo koristili Avaunt, Koragen ili Afirm jer deluju i ovicidno (i na neispiljena jaja) tako da je zastita sa manje tretmana nego kad se radi piretroidima. Pregledajte vase paprike...by the way i bakterioze su se javile u velikom intenzitetu nakon poslednjih kisa i zahladjenja!!!
 
Ja sam moju papriku prskao u nedelju, 07.08. Napravio sam koktel, wuxal ca, folio gold, i insekticidi tonus, elisa, i armada. Sad, dali neko moze da mi kaze dali folio gold radi bakteriozu i dali nesto od ovih insekticida radi plamenca?
 
Ja sam moju papriku prskao u nedelju, 07.08. Napravio sam koktel, wuxal ca, folio gold, i insekticidi tonus, elisa, i armada. Sad, dali neko moze da mi kaze dali folio gold radi bakteriozu i dali nesto od ovih insekticida radi plamenca?

mislim da samo preparati koje je naveo Radivoj rade plamenca. Folio Gold ne deluje na bakterioznu plemanjacu, on je vise preventivni preparat za P. infestans. Tu ti treba bakar. A zasto si mesao Ca sa bilo cim??
 
U nekoliko poslednjih sezona imam problem tripsa. juce sam primetio da je poceo da reaguje i na plodove ove mlade pa sam odmah reagovao. ima li jos neki ovakve probleme . Pozdrav svima, nesto niste aktivni.Ukljucite se......
 
Nazad
Vrh