Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
2ih2mfd.jpg
 
Lići na virus mozaika duvana ustvari sve virusne mozaike karakterišu te žute mrlje i sušenje lista koji otpadne .Biljka se oporavi ali zaostaje u porastu i plodovi budu sitniji i nepravilnog oblika u odnosu na nezaražene biljke
 
moja je paradajz paprika,mada ima svašta,neznam zašto nemogu ubaciti novu sliku
 
Poslednja izmena:
[ e stvarno šit, ukucam jednu sliku a izbaci mi drugu, izvinjavam se, čak ni poruku nemogu obrisati,nešto poludelo
 
Poslednja izmena:
Dali mi mozete pomoci , imam oko 650 sadnica paprike na otvorenom , slonovo uho i zena danas slucajno jednu prekinula kad ima sta i da vidi , u stabljici puno nekih crvica , dali znate sta je to i cime zastititi
 
Mojalovaa: Daj nabaci neku sliku tih crva ako su jako zabušili u stabljiku onda će biti teško a ja crviće i drugu gamad rešavam tekućim dursbanom.
 
Mojalovaa probaj isprskati nekim sistematikom npr perfektionom ili sisteminom jer slonovo uvo nece skoro doci do branja a oni imaju karencu i do 30 dana ali su zato najbolji...
 
Moze li karate ili vertimec ili zolone , to su insekticidi sa sirokim spektrom djelovanja na razlicite insekte a karenca im je od 20 do 30 dana
 
Nazad
Vrh