Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
kako izgleda paprika koju su napale grinje,znali neko?
 
a listovi?
Ja sam pre desetak dana postavljao slike paprike,sva deformisana kovrdzava,nisam znao sta je.kazu od hemije,sortna karakteristika i mnogo toga sto nije bilo tacno,kad ono grinje na 5ha!
 
hvala topalovicu meni rekli da cu tako praviti plamenjacu i unistiti paprkiku
jel smem opet bakar oksidom da prskam posto je u cvetu
 
Nije preporucljivo koristiti sredstva na bazi bakra kad biljka pocinje da cveta ali ipak moze ali samo u vecernjim satima
 
hvala vam na odgovorima izvinite ako budem malo dosadan pocetnik sam pa se plasim na cu nesto zeznuti
 
Dobri ljudi pomagajte.:sta:
Na paprikama kod mene i susjeda se pojavilo nesto kao smeda/crna tocka na gotovo svakoj paprici. I onda oko te "tocke" ili bolje reci mrlje oko njih paprika pocne trunuti.
Zbog cega?
Kakva je to bolest i kako sprijeciti?

Inace na otvorenom to imamo,ne u plasteniku.
 
Dobri ljudi pomagajte.:sta:
Na paprikama kod mene i susjeda se pojavilo nesto kao smeda/crna tocka na gotovo svakoj paprici. I onda oko te "tocke" ili bolje reci mrlje oko njih paprika pocne trunuti.
Zbog cega?
Kakva je to bolest i kako sprijeciti?

Inace na otvorenom to imamo,ne u plasteniku.
pisano je hiljadu puta napada ga trulez vrha ploda,zbog neujednacenog zalivanja i manjka kalcijuma u biljci....
 
e šta će sve nas početnike još da snađe,a šta bi sa ovom mojom paprikom , opet je nešto strefilo,opada list, nemogu postaviti slike , ništa
 
Danas se brala malo veca kolicina, cena katastrofa a paprika dobra...evo malo slika...

9lfif7.jpg

r1wsoj.jpg

29xx9v9.jpg


Moze li mi neko reci od cega su ove fleke na paprici? Dali su u pitanju grinje?

2cwoffm.jpg
 
Nazad
Vrh