Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Poštovani prijatelju možeš špricat sa čim god hoćeš ali prvo se malo zaustavi i razmisli sve ovo što je navedeno to su preparati za lisne uši i njima sličnu gamad a tebe muče malo drugačije beštije. Perfektion,Sistemin,karate,vertimec,zolone,king,mospilan,match i bezbroj drugih uništavaju (ja ću da ih nazovem) nadzemne beštije a tebi je gamad došla iz zemlje(ako sam dobro razumio) i treba ti malo drugačije sredstvo koje uništava drugu vrstu gamadi. Probaj sa Actarom ali ne špricat nego zalivat. I daj neku sliku i kad ideš doktoru on mora da te vidi.
Želim ti uspjeh.
 
Ima li čime da se zaustavi,jer mij je žao da ih počupam,ima ih oko 30 .
Od poznatih hemijskih preparata(naših)nema onih koji to leče mošeš sa Cuproksatom da sprečiš dalje širenje ali kažem ti lišće će svakako otpasti i isteraće novo i nastaviće dalje da raste ali će zaostati za ostalom paprikom .Možeš da probaš prirodnim prepapatom od belog luka ipak je beli luk prirodni penicilin akako se pravi pisao sam u ranijim postovima .Srećno:ppozdrav:
 
20acwf6.jpg
 
Zar se virus moze leciti?
Posto znam da se npr virus sarke sljive moze leciti samo motornom pilom,jer virusi su virusi,i ostaju u odredjenom organizmu dok se ne uniste spaljivanjem npr.(mere borbe:iznosenje i unistavanje -spaljivanje zarazenih biljaka).
 
Miladine koliko vas ima možete tu papriku odma i pojest.(malo šale) Iz koliko je to plastenika,Jesi ti to izabrao baš onu koja puno ne sliči na vedranu vidim da u vrećama ima prave vedrane ove prve tri baš i ne liče na vedranu ali paprika ti je dobra samo nek je bude što više.
 
Miladine koliko vas ima možete tu papriku odma i pojest.(malo šale) Iz koliko je to plastenika,Jesi ti to izabrao baš onu koja puno ne sliči na vedranu vidim da u vrećama ima prave vedrane ove prve tri baš i ne liče na vedranu ali paprika ti je dobra samo nek je bude što više.

Ova tona je nabrata sa 550m2 a na vagi su najkrupnije koje sam našao.
 
30cbtyx.jpg
nemam sistem za navodnjavanje kod uzgoja ove paprike pa me zanima kojim gnojivom da je prihranim preko lista tj.folijarno paprika je u fazi zametanja plodova
 
Pa mogao bi koristiti nesto sa kalcijumom posto vec imas zametnutih plodova,najbolje dva puta nedeljno jednom sa kalcijumom a jednom sa kemirinom dvojkom.....
 
pozdrav svima dosta toga sam naucio citajuci na forumu posto sam nov
imam jos neka pitanja koja su mozda vec bila ali sam ih preskocio
prskao sam juce papriku bakar oksidom protiv plamenjace a posto je danas pala kisa
ima li on jos dejstvo ili moram da ponovim prskanje
i smem li da zalivam papriku prskalicama koje prave vestacku kisu
jer sam cuo da to nije dobro pa me interesuje jel to tacno

hvala unapred
 
u paprici sam nasao zelene gusjenice(kukuruzne sovice), pošto je paprika u fazi branja i cvjetanja, interesuje me dali je smijem tretirati match-om,ako ne šta ima zamjensko,unaprijed hvala
 
torlak
mozes da zalivas vestackom kisom sta vise rashladices papriku a nece joj nista faliti a ako je palakisa posle prskanja ponovi tretman

semberac
on ti nece delovati na odrastlu gusenicu,ustvari nece ni jedan preparat delovati sem gusationa ali on ima karencu oko 20 dana.probaj tretirati nekim cipemetrinom
 
Poslednja izmena:
Semberac meni se to jednom desilo u drugoj berbi jak napad ti gusjenica (crv u paprici) i ja sam to riješio sa dva prskanja sa karete zeon u razmaku od 7 dana.
 
Nazad
Vrh