Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
topalovicu slucajno sam ubacio tog sto se smeje!
Otkud smesno,pa imam 5ha paprike,od toga 1,5ha ne lici na papriku i ona je prva sadjena pa zatim 1,5 koji je nesto bolji i sadjen jos kasnije i na kraju 2 ha koju sam posadio zadnju i najmanje joj paznje posvetio a najbolja je!E sad neka covek bude pametan.Prskao sam je nekoliko puta bakrom zajedno sa ditanom,pa onda dva puta antibiotik i nista.
Ostaje mi samo da probam Kasumin ali ne znam sta on moze da uradi i dali je bolji od streptomicina?Ako nesto znate napisite!
 
ima ih na prethodnoj stranici.A nove cu cim dodjem do malo vremena,rasadjujem kupus pa ne mogu glavu da dignem
 
Miladine evo moje paprike vanjski Bagoly
34flcfs.jpg

30k3l3p.jpg

d4bwp.jpg
 
smije li se sad poprskati sa foligal bor? i ako može pomoć oko paprike (slika na ovoj stranici).hvala
 
što se tiče zaštite oko paprike , pojma nemam, ovo je prvi put da sam posadio 20-tak ari, uhodavam se, seme sam dobio, nije deklarisano, vađeno onako za sebe,od rođaka, koliko vidim biće tu muke a trebaće i nauke, hvala i pozdrav:ppozdrav:
 
zoranko
paprika je biljka koja trazi velike kolicine vode i ako u momentu kada je potrebna voda nema je u zemlji ona povlaci vodu iz ploda i prvo se na vrhovima javlja trulez ploda jer mebranska celija nemoze da opstane bez vode i ona propada.Kalcijum igra vaznu ulogu u izgradnji mebranske celije jer je cini elesticnijom i jacom zato se i prska sa kalcijumom ali mora da se zna da je voda najbitnija jer dzaba kalcijum ako nema vode......
 
@ Zoranko

Cepaj Wuhal kalcijum, folijarno.
Ako ti nije problem iseci papriku po duzini, pa postavi slike.
Ta paprika kao da je uzrelila na silu, sto rece Topalovic, manjak vode.
 
postaviću još slika ako stignem sutra, inače je na foliji i sistem kap po kap, jednom nedeljno zalivam po 3-4 sata, verujem da brzo gubi vlagu pošto su mi redovi dosta široki, okačiću slike, one će sve reći, hvala na savetima i pozdrav
 
Nazad
Vrh