Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Meni se čini da tu ima dosta bakterioze, ako sam u pravu prskanjem bakarnim preparatima može malo da se popravi a da se potpuno izliječi teško, barem ja nikad nisam uspio.
 
2ib0opy.jpg
ivh34h.jpg
339hx1c.jpg
208e9u9.jpg
73p5w1.jpg

Sta joj je,nesto mi je sva jadna,list sav nepravilan,da bog sacuva.
Inace da napomenem,sortna karakteristika ove paprike je da ima malo kovrdzav list,ali ovde ima dosta novih koji rastu i skroz su nepravilni.Dali je to normalno?
Inace nije nikakav nedostatak,jer ima i stajnjaka i mesanog djubriva a bacao sam i yarino cropcare djubrivo.
Ako neko ima neki savet sta da joj radim neka kaze.Molim samo da bude ozbiljno,i neka se javljaju naj iskusniji.Danas je prospartana.
Koliko ja vidim ta paprika je oprskana sa nekim herbicidom na prvoj slici pogledajte gorusicu i stir
 
primetio sam taj stir samo na jednom mestu,nema veze Nikola sa herbicidom.Problem su ti kovrdzavi listovi,i ima na dosta mesta da su iscepani.
Sada sam se vratio sa njive i konstatovano je sledece
1.Ima malo bakterioza,a ima i ostecenja od jakog vetra i malo grada sto je padalo.
2.Kovrdzavost lista je posledica visokih kolebanja temperature,a i sortne karakteristike.

Data je prehrana 300kh AN po ha,sledi kopanje i zalivanje pa kako nam Bog da!

Inace, paprika je osigurana,na 5000000 din,i zvao sam osiguranje zbog grada,i kazu da ce sve to da se regenerise.Ja im na to kaze da ce to ostaviti posledice na paprici i da prinos sigurno ne moze biti ocekivan.Videcemo!
 
Calcium nesme sa ničim da se meša znam iz ličnog iskustva je će da ostane dole u prskalici pa ćeš morati da je čistiš
Jedino smeš da pomešaš i odmah da prskaš dok nije krenula reakcija ali to moraš da odradiš za 15minuta sveukupno.
 
Calcium nesme sa ničim da se meša znam iz ličnog iskustva je će da ostane dole u prskalici pa ćeš morati da je čistiš
Jedino smeš da pomešaš i odmah da prskaš dok nije krenula reakcija ali to moraš da odradiš za 15minuta sveukupno.

Kalcijum se ne mesa ni sa cim, ni pod kojim uslovima...ni minut....itd...Znaci,bakar,kalcijum itd , se ne mesa ni sa cim .. uvek 2 posebna prskanja,jer Ca+PO2( mislim na fosfor PO2-5 iz NPK, a moze i kalijum K2O4-5)=:haha:?
itd ..imate udzbenik iz hemija 7.razred Osnov. Skole....

Misa D_fiskal
 
Kalcijum smije da se mješa jedino sa kalijumom a nikako sa NPK koja sadržavaju fosfor iz razloga što se međusobno blokiraju i nema unosa hranjiva u biljku.

iqkbaw.jpg
 
Kako da se ovo izliječi,ako je moguće?[/QUOTE]
To je šteta od tripsa, koliko može da se vidi sa slike. Vrati se nekoliko stranica unazad i pronaći ćeš insekticide koji bi trebalo da deluju na tu štetočinu.
 
Evo par slika moje paprike i ako moze par saveta iskusnih povrtara!?

Struk joj je dobar ali mi se ne svidja sto ima malo roda. Ima cveta. Sta bi joj trebalo dati? Mladi listovi sto izlaze su pomalo skvrceni i ponegde puca list. Komsija kaze da ima viska azota!?
Prskana je pre nedelju dana bakar oksihloridom, i par sati posle toga kalcijum tecni i insekticidi neki. U koren je dobila 20 20 20.

ab1fn8.jpg

2d9wrjq.jpg


Ovde me interesuje sta je ovo i sa cime se leci? Mladi listovi stoteraju su zdravi. Jel ovo posledica neke bolesti?

2ueti0h.jpg

hv1o61.jpg
 
U fazi cvetanja biljci je potrebno vise bora.
Mozes je tretirati WUXAL BOR - om.
Dok je u cvetu nije bas pozeljno prskati na bazi bakra.
Kalcijum se daje odmetnutim plodovima, nedostatak se odrazava truljenjem ploda.

Ako je stajnjak izvlacen verovatno se visak azota odrazio na listu paprike.
 
Meni je u apoteci receno da od viska azota zna da opada cvet, receno mi je da calcium prskam samostalno i posle 2 dana ne smem nicim da prskam
 
Kalcijum nije pozeljno mesati sa drugim preparatima.
Mora se zastita odradjivati posebno.
Cvet hoce da opada (smece paprika) od viska azota, ali nemora da bude pravilo.
Ako bijka dosta ''ponese'' nomalno je da i sama odbaci deo cveta, ili ploda.
Sta bih da sve ostane na biljci? Nije ni to resenje.
 
Kalcijum smije da se mješa jedino sa kalijumom a nikako sa NPK koja sadržavaju fosfor iz razloga što se međusobno blokiraju i nema unosa hranjiva u biljku.

iqkbaw.jpg

Postovani,

Narvno, u ovoj kombinaciji ,Multi 13-0-46 i Multi 15-0-0 je naravno ,cak sta vise , preporucljivo...Izvinjenje sto sam bio decidan....ali,naravno,pitanje je kombinacije NPK djubriva (gnojiva)...Jasno se vidi sa slike:haha:.@Siki2 zahvaljujem se na ovoj slici...jako je poucna....

S postovanjem Misa D_fiska
 
Jingis

Ono na fotografijama jeste visak azota a li takodje imas i bakteriozu ,dobro je sto si prskao sa bakrom,ali si trebo u kasnim vecernjim satima jer je tad zatvoren cvet i ne moze da napravi ostecenje.Postoji mogucnost da si ako je prskano preko 25 stepeni spzio cvet,ali zato ces imati krupni plod koji ce nadoknaditi ono izgubljeno.


airplanejunior
Ti imas problema sa progrizajucom sovicom prati sivkaste leptire koje u samu noc lete oko biljaka i cim primetis vise od desetak prskaj nekim cipremetrinom....
 
bakteriozama nikad kraja,opet se otima kontroli i pored visokih temperatura,a jos kad vidim da je ima i u soji....strasno.ko zna sta je palo sa kisom:haha:?
 
Nazad
Vrh