Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
paprika je napolju,vode nije bilo previše,a ni manje..a ovako je bilo i prije ovih kiša,a i sad poslije. Sinoć sam je prihranio folijarno (kristalon plavi).
presađena je na vrijeme iz kontejnera sa 104 rupe.Korijen joj je sada dobro razvijen. Zalivena je u rasadu previkurom,i još jednom folijarno previkurom poslije presađivanja,potapana u confidor....klasika.
 
Ova fotografija na kojoj paprika ima izduzene listove poklapa se sa fotografijama koje su zarazene sa virusnim oboljenjima.Malo je diskutabilno traziti uzrok sa samo jedne fotografije......
 
Kako se koristi Wuxal Calcium u paprici/paradajzu? Cini mi se da su mi prosle godine u apoteci rekli da on ide sam i da 48h se nista ne prska posle njega, naso sam na netu nesto vise o njemu tu pise da on stvarno ide sam u zasadu paprike i paradajza dok u ostalim kulturama moze da se mesa sa drugim sredstvima, ne pise za taj period od 48h, mozda i gresim desava se da pomesam loncice :) ali ko pita taj ne skita.
 
Ja ovu pojavu do sada nisam video, da ti pošteno kažem.Liči mi da je protutnjala neka štetočina, posisala nerve lišća, i otišla, ili si je ti nekim preparatom oterao.
 
tuje nešto sa hemijom s čim si prsko i kad da nisi mozda nešo neke preparate koji se ne podnose ili prevelika doza ili jaka prihrana preko lista pasi oštetio najmlade lišće :sta:
 
Prihranio samo sa Murtonikom plus i zastitio sa Bakarni oksihlorid, prskalica cista 100% nije herbicid (total)
 
ma kakva genetska anomalija,ili nije lepo izmesao preparate ili nesto zaostalo.Pazi samo da ti neo nije pustio prskalicu po paprici!
 
Ima na ogumke, nije masovno ali se toga plasim. Sigurno nije do mojih preparata,mesanja istih i prljave prskalice. Jedino je moguce, komsija kad je prskao kukuruze da je vetar nanosio na neke delove. Ako je to u pitanju nece se siriti dalje. Sutra cu je zalivati pa cu videti sta ce se desavati. Inace, danas sam bio u poljoprivrednoj stanici i oni tvrde da je u pitanju neki herbicid.
op0lcw.jpg
 
Preparati na bazi bakra se ne mesaju ni sa jednim preparatina, ni sa insekticidima ni sa djubrivima, nego idu sami.
 
ja mesam redovno cuprablau z i talstar,ili funguran i talstar i nisam imao problema.E sad sigurno da je najbolje da se ide pojedinacno,al ko da prska toliko puta jer imam oko 8 jutara paprike.
 
pozdrav, paprika mi je u plasteniku, i nalazi se u fazi izmedju prve i druge berbe, danas sam našao na par listova nekakvu crvenu gamad(prilično sitnu,na liči mnogo na pauka) i na sve to šuplje listove(1-4mm) pretežno se radi o gornjim listovima.tretirano prije 10 dana aktarom. ako može savjet unaprijed hvala
 
2ib0opy.jpg
ivh34h.jpg
339hx1c.jpg
208e9u9.jpg
73p5w1.jpg

Sta joj je,nesto mi je sva jadna,list sav nepravilan,da bog sacuva.
Inace da napomenem,sortna karakteristika ove paprike je da ima malo kovrdzav list,ali ovde ima dosta novih koji rastu i skroz su nepravilni.Dali je to normalno?
Inace nije nikakav nedostatak,jer ima i stajnjaka i mesanog djubriva a bacao sam i yarino cropcare djubrivo.
Ako neko ima neki savet sta da joj radim neka kaze.Molim samo da bude ozbiljno,i neka se javljaju naj iskusniji.Danas je prospartana.
 
Poslednja izmena:
Nisam najiskusniji ali me jako zanima šta ti je ono sivo na stabljici na trećoj slici sa desne strane.
 
Nazad
Vrh