Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Dali neko moze da mi kaze zasto je ovako zuta, ima na mesta i zbog cega je?

123ut0h.jpg

fxc969.jpg

34zhb3o.jpg

Da nije kod tih žuti biljaka substrat stalno u vodi.
 
Da nije kod tih žuti biljaka substrat stalno u vodi.

Pa ovu sto drzim u ruci substrat je suv skoro. Sad ne znam, dali ima neke veze sto je ispod stajnjak pa tanak sloj peska preko stajnjaka? Ali ne bi rekao, onda bi bilo svugde zute a ne samo na mestima, neki mi kaze dali nije ozebla, ne znam?
 
Predpostavljam da je ozebla bila bi skoro sva takva a iako je ozebla popraviće se za nekoliko dana.
 
Možda ovaj sajt pomogne
http://www.seminis.ru/resources/disease_guides/pepper/nutrient_disorders_en.asp
U svakom slučaju je pitanje prihrane bilo zbog ph vode količine vode ili nedostatka u supstratu. Čak kažu da može da se desi privremeno kod primene nekih fungicida.
Neka kompletna folijarna prihrana bi verovatno pomogla.

Calcium (Ca): Interveinal chlorosis and leaf margin necrosis occur at the growing points in Ca deficient plants. Later, growing points die. Leaves can be distorted.
 
Hvala...jeste nedostatak djubriva. Zastitio i prehranio sam je sa nekim aminokiselinama, ne znam tacno kako se zove i situacija se popravila...
 
Pozdrav svima.Pitanje: Sta mislite o prskanju rasada(5-10 cm) u leji ANTRACOLom WP70 i AFINEXom u ovom periodu? Imate li iskustva? Hvala.
 
Neshko ja ne mislim baš ništa za antracol zato što sadrži sve što nije potrebno paprici u tom stadiju razvoja a sadrži: Propineb 70% i Heksametilentetramin 0,7% ni jedno ni drugo ti nije potrebno za papriku ali je jako potrebno za rajčicu zato ako hoćeš ili moraš špricati to uradi sa nečim što ima bakra ili nešto na bazi mankozeba a može i samim mankozebom ja upotrebljavam Nordox do pred prvu berbu a Afinex uopće nepoznajem.
 
Moja paprika u plasteniku je presađena pre 18 dana,a 60 % se nije ni pomaklo,samo je požutjela ko limun. Kad ugrije sunce ona obori listove i kad zalijem(ne sve,samo neke) ona se oporavi....što mi govori da nije višak vode. Šta da se radi? danas sam je poprskao drinom (to je već drugi put,a za 8 dana ništa se nije promijenilo.
 
evo kako to izgleda...kako su žute...........donji listovi otpadaju
30blag7.jpg

Odavno nisam vidio taku boju paprike, kao da je posađena u blatu. Pogledaj dobro dali nije oko samog korijena puno vlage. Uzmi uz sami korijen na dubini od 10-15 cm zemlju u ruku i vidi jeli puno mecava. To mi izgleda da od same sadnje imaš puno vlage.
 
Nazad
Vrh