Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Kod nas ti to ide ovako: Babura za plastenik 60 rupa babura vanjska 84 rupe roga vanjska 104 ili 170 paradajzerica 170 i vjeruj sve bude dobro.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reci mi jos kad rasad"ajvarusa" ostaje u plasteniku kolika treba da bude saksija za presadivanje i u kakvu smesu
zemlje se sadi"kakvi vestaci trebaju"?? :cool:
 
Bunardzija temerin je napisao(la):
Kod nas ti to ide ovako: Babura za plastenik 60 rupa babura vanjska 84 rupe roga vanjska 104 ili 170 paradajzerica 170 i vjeruj sve bude dobro.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Reci mi jos kad rasad"ajvarusa" ostaje u plasteniku kolika treba da bude saksija za presadivanje i u kakvu smesu
zemlje se sadi"kakvi vestaci trebaju"?? :cool:
Na ovo ti nikako nemogu odgovoriti zato svi koje ja znam nitko od njih rogu ne ostavlja u plasteniku A kod mene svi koriste Brill 4 a đubrivo obavezno organsko kokošje+ Yara partner+ obavezno tropicota (kalcij)
 
Po pokusima nema značajne razlike u prinosu u odnosu na gustoću kontejnera iz kojih su sadnice, Jedino je značajna razlika u tome da što su veće rupe ta presadnica u prvom dijelu sezone daje veći rod a u kasnijem manji i suprotno. Znači sadiš 60 rupa i 170 zajedno i prva i druga berba najviše donosi 60 rupa, a onda treća i četvrta 170 rupa....
pozz.
 
Evo paprika posejana 10. marta samo sto nije krenula da izlazi. Ovo je rasad dovoljna za 1kj u pitanju je seme Bagoly F1. Jel ima neko iskustva sa tom paprikom?

mh3y51.jpg
 
Ajde reci kako bagly niče kod mene i kolege nicanje je katastrofa jako nejednako ::lose:: i neće sva da nikne ali ono što nikne je odlična paprika. ::super:: Na čemu ti je ova paprika.
 
siki2 je napisao(la):
Ajde reci kako bagly niče kod mene i kolege nicanje je katastrofa jako nejednako ::lose:: i neće sva da nikne ali ono što nikne je odlična paprika. ::super:: Na čemu ti je ova paprika.

Ja ovu godinu uzeo malo bagoly na probu i klijavost 60% dok sve ostalo što sijem imam klijavost iznad 97 % budući da imam elektronski regulirano klijalište.
 
siki2 je napisao(la):
Ajde reci kako bagly niče kod mene i kolege nicanje je katastrofa jako nejednako ::lose:: i neće sva da nikne ali ono što nikne je odlična paprika. ::super:: Na čemu ti je ova paprika.

Nije jos nikla, klijala je tek, mada komsije pored mene imaju isto seme i nikla im je super bolje nego stara bobita. Paprika je na stajnjaku debljine oko 40 cm. Kad nikne javljam i slikam kako izgleda...
Gde si uzimao seme i jel iz 2010. godine?
 
pozdrav! posto na temi za ljutu papriku i nema bas akcije, prebacujem se na ovu. posejao sam Ciganu, u mali plastenik koji sam napravio u letnjoj kuhinji. ubacio sam sijalicu kvocku unutra, od 250 vati, i napravio 25 do 28 stepeni, sto je idealno. posle 7 dana pocelo nicanje. da ne bi sprzio zemlju, izmedju kvocke i kontejnera sam stavio komad stiropora, to se pokazalo fino. zanima me sledece, da li sad mogu da vratim redovnu sijalicu od 100 vati, koja pravi 16 stepeni, posto paprika nice? da mi se slucajno ne bi sprzila od toplote, mada ne verujem. i druga stvar, mogu li sad da zalijem rasad, mlakom vodom, ili da cekam da jos malo ojaca paprika? 'fala!
 
Dobar dan! Novi sam ovdje ime mi je Srđan i molio bih vas da mi netko kaze koji je Ljubov dlan bolji,sjeme iz cacka ili iz Hoye Subotica i koliki su prinosi na otvorenom i kolika je širina između redova i razmak između paprika
 
Jingis je napisao(la):
siki2 je napisao(la):
Ajde reci kako bagly niče kod mene i kolege nicanje je katastrofa jako nejednako ::lose:: i neće sva da nikne ali ono što nikne je odlična paprika. ::super:: Na čemu ti je ova paprika.

Nije jos nikla, klijala je tek, mada komsije pored mene imaju isto seme i nikla im je super bolje nego stara bobita. Paprika je na stajnjaku debljine oko 40 cm. Kad nikne javljam i slikam kako izgleda...
Gde si uzimao seme i jel iz 2010. godine?
Ma kod nas ima sjemena nije problem evo ti bagoly
dze8ag.jpg

1rd6ia.jpg

Ova druga je Barbi 15 dana kasnije sijana.
 
Moze li Ljubov dlan ili Slonovo uvo u 104 rupe od sijanja do iznosenja na njivu.

siki2
 
Rorofreze je napisao(la):
Moze li Ljubov dlan ili Slonovo uvo u 104 rupe od sijanja do iznosenja na njivu.

siki2
Evo Topalović ti je dao svoju preporuku i čovjek je u pravu ali moje mišljenje je da može i 104 samo malo moraš više zaljevat ja svoju od sjetve do sadnje držim u 170 rupa ali kod nas se radi malo drugačije ja svoju papriku od nicanja do sadnje držim na hranjivoj otopini tako da ne moram zaljevat i paprika bude odlična a mislim da bi i vi trebali probat isto. Velike su rezlike između naše i vaše proizvodnje što je jako dobro barem možemo usporedit iskustva.
 
Ljudi jel ima neko nesto opsirnije o feferonama evo 3 sata sam za kompom i samo na jednoj stranici sam nasao za rod oko 2,5 tone po hektaru sto mi izgleda jako malo.do sada sam sadio samo za svoje potrebe koko jednog ara a sada bi malo ozbiljnije pa me interesuje nesto vise inace hocu da sadim crvene duge posto sam ostavio seme od prosle godine. :cao:
 
zis je napisao(la):
Ljudi jel ima neko nesto opsirnije o feferonama evo 3 sata sam za kompom i samo na jednoj stranici sam nasao za rod oko 2,5 tone po hektaru sto mi izgleda jako malo.do sada sam sadio samo za svoje potrebe koko jednog ara a sada bi malo ozbiljnije pa me interesuje nesto vise inace hocu da sadim crvene duge posto sam ostavio seme od prosle godine. :cao:
Dzinku za koju sa ja pravio ugovor, prinos je po institutu od 15 do 18 tona po hektaru, ali iz iskustva sa proizvodjacima zadnih godima bude i od 30 do 35 tona ::svaka cast::

Post je spojen: [time]1301475210[/time]
_________________________________________________
salees je napisao(la):
Vrati se na predhodnu stranu a prinos je oko 25 tona/h :cao:
sale slazem se sa tobom to je tu negde zavisi od sadnje i kvaliteta kako se odradi posao.
 
Nazad
Vrh