Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ako vec imate problem sa zicarom,ako je vec rasadjena onda tu ide Aktara kroz kap po kap,aktara je i akaricid i insekticid paje biljka povuce kroz koren u celo stablo i lisce pa je samim tim i stiti i od vasiju,talstarom uradite inkorporaciju pre sadnje,a galation nemojte ni kupovati za takve stvari dzaba bacanje para to vam je moj savet.Seme jel tretira neko prestizom?
 
MilanM
evo slika
2isjk2u.jpg
nije bas vremeniski i na velikim povrsinama izvodljivo ali ja sam prosle godine nasao vremena da uradim i tako. :)
 
e bas to :) zato su smislili kontejnere :)
jedan sat jedan kvadratni metar otprilike,znaci 10 ljudi 10 kvadrata X 10 sati jednako 100 kvadratni metara sto je jednako oko 100-150e.
ili sam 10 dana da radis,al umro bi,tj poludio :D ali ako imas porodicu sa 3-4 clana izvodnljivo bi to bilo,il pokupis neko obdaniste i za cas :D platis njim slodoled :D meni se sestra od 8 godina pomagala :)
 
Blago tebi ova moja od 21 godinu ne zna sta je trava a sta paprika ne smem da je pustim da cisti papriku od trave sve redom bi ocupala, zna samo kako luk izlgeda ;). Nego kako izgledaju ti kontejneri vidim svi ih pominju a ne secam se da sam video neku sliku u predhodnim postovima.
 
Ja sam pre par dana tretirao zemljište Trefgalom i Galolinom i odmah izfrezirao. Sada čekam toplije noći, jer ne vredi silovati stvar. A kod nas na Moravi noći i dalje hladne.
 
Trefgal je stari preparat u mnoštvu verzija i imena, a Galolin je nešto novija generacija, inače oba služe da korove sačekaju pod zemljom u fazi "bele klice" i tako ih unište. Važno je da između inkorporacije i sadnje prođe najmanje 10 dana. Ovo jednostavno mora da se radi jer baštu redovno hranim stajnjakom ovaca i krava, a onda trava poludi ako se nečim ne omete.
 
pozdrav.paprika mi je u plasteniku i nalazi se u fazi formiranja prvog cvijeta u samoj račvi 2 ili 3 grane,ja bih hteo da je vodim na 2 grane, ako mi neko može pojasniti kada se odstranjuje treća grana u račvi ?radi se o baburi ,sorta vedrana.hvala unaprijed.
 
Nazad
Vrh