Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Dodaj Bor...i fosfor malo preko korena i lista...moguce da ima manjak fosfora u odnosu na druge makroelemente...mislim ne znam sta drugo da ti kazem...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Citam po internetu kako je kada ima nedostatak bora i fosfora ne slaze se ova moja paprika je dosta visoka lepo cveta i sve u redu i onda se zasusi cvet i opadne kada precveta...Moguce da ima previse azota a oprskacu sutra ujutru signumom pise na ovom forumu kada je jedan clan pitao da mu opada cvet pa ga neko savetovao signum da uzme... E sad samo da pitam jel nece biti problem to sto sam prskao mankogalom u petak pa sada u sredu signumom?
I jel smem ako sutra oprskam da posle ove kise sto najavljuju za vikend oprskam mankogalom, odnosno cime posle signuma, citao sam da karenca 14 dana? Izvinjavam se ako pitam glupa pitanja ali tek pocinjem i ucim.
 
Ali mi je zato maksimalan prinos po biljci pola kilograma sa cime bih bio veoma zadovoljan. Na mnogim mestima sam citao da se hvale i sa 1.5kg po biljci, ali toliko nikada nisam imao cak i kada sam sadio redje.
Zato sadim malo cesce, tj vise se uzdam u kvantitet.
 
Pa ja sam jedne godine imao oko kilogram... a iskreno oluja mi je sjebala neke i poobarala a pokidao sam zelene paprike i izmerio bilo preko kilogram...zalosno...moze ona da rodi, da razbije...ali trazi negu...zastitu...prihranu dobru...na vreme mora da bude rasadjena.m

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Drugari pomoc..

Papriku mi za 5 dana oblila i plemenjaca i bakterioza...Da mi neko pricao da zaista tako brzo moze da je sravni ne bih verovao..Oprskao sam je odmah funguranom i mankogalom, nakon dva dana sa aminokiseline..(a nedelju dana pre nego sto se to desilo prosao sa mankogal ali nisam koristio funguran)E sada nesto bas ne primecujem da se popravlja izgleda mi isto, a lisce krenulo da opada dosta..Sta predlazete da prskam opet i cime...? Unapred hvala
 
Dobro jutro :)
13a7dfa075efdfcbb350f5720db44deb.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nece se izvuci ako se ne preduzmu hitne mere.


Sent from mTalk
DA ali pod tim hitnim merana nije prskanje sa mankogalom i tome slično jeftinim fungicidima već treba ići sa malo ozbiljnijim sistemicima,signum,cuproksat sa bakrom ,ridomil,itd,a ovo stoje prsko tomu dode samo kao preventiva
 
DuPont Curzate M, ridomil gold kao kaze Skal. Mankogal je secerna vodica i nemas od njega nista kada ti je ovako bolesno. Ne radim papriku ali je 90% isto na svakom usevu.
 
Veliki propust sto se u ovakvim vremenskim prilikama islo "preventivcima".Bakterioza je vec prica za sebe,a sve joj ide na ruku ove godine.Sto se tice plamenjace dimetomorf (Acrobat...)ima najjace kurativno dejstvo medju sistemicima i lokal-sistemicima. Prvi tretman sa malo povecanom koncentracijom,drugi za pet dana.
Aminokiseline su sada neophodne da podignu imunitet obolele biljke.
 
Za bakteriozu samo preventiva. Kad uhvati, nek ti je bog u pomoci. Uzmi funguran i ditan sto pre pa posle ovih kisa sto ih predvidjaju, obavezno ponovi (mozes nordox i ridomil). Ubaci i neke aminokiseline. Orvego ti tu nece pomoci, kao ni drugi fungicidi bez bakra

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sa kojim sistematskim fungicidima mogu da se mesaju ti preoarati tipa scudo ,talocuper i ostali ??

Uzeo sam talocuper od agromarketa za krusku , a sledi mi fungicidni tretman posle ovih kisa , pa nisam siguran da li smem da mesam ili ne ?
 
Nazad
Vrh