Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
U mom kraju zastitari predlazu preparat Bakterije kao sredstvo za sto brzi oporavak i dodatnu zastitu od bakterioze. Da li je neko koristio ovaj preparat?
 
Ja nisam...ali u zadnje vreme predlaze se taj bakterije i bacilomix...sta je od toga i koliko efikasno tek treba da se utvrdi.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Jel pustao neko AN kutina kroz sistem? Zanima me kako se rastapa i zacepljuje li trake?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Jel pustao neko AN kutina kroz sistem? Zanima me kako se rastapa i zacepljuje li trake?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Za AN ne mogu da garantujem, a cuo sam da moze. Ja topim ureu i ruski 16:16:16 i provereno ne zacepljuje.

- - - - - - - - - -

Da li postoji bakar sistemik?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Cuo sam da se SCUDO ponasa kao sistemik. Neki ga toliko hvale da tvvrde da im je izlecio bakteriozu. Meni nije pomogao. Doduse, u zabarenom delu njive ne moz' ni Bog da pomogne.
 
Ruski AN sam pustao, nego pitam bas za kutinski kako se ponasa. A 3x16 i slicno, nisam nikad pustao

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Drugari, šta protiv plamenjače za baburu u plasteniku koja bi trebalo da se bere? Ima plamenjače kao da nisam radio alternativu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi imam problem sa opadanjem cvetova, jeste tek pocela da cveta tj cvetale su one jace stabljike paprike ali evo mozda do sada je bilo 30-40 cveta i osuse se i opadnu? ne znam dal je zbog kan-a sto sam stavljao pre nekoliko puta ali nisam stavio 3 ili 4 nedelje vec... Unapred zahvalan :) u pitanju je nizarka
Prskam mankogalom na svakih 7 do 10 dana, list je super...
 
Dodaj Bor...i fosfor malo preko korena i lista...moguce da ima manjak fosfora u odnosu na druge makroelemente...mislim ne znam sta drugo da ti kazem...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
3d2b42fb7a729374804646e10255cfc0.jpg
d0857bb9b0d2dc3aaf4fe18f8f9efe3b.jpg
ef154f7427fe3f580570b96f926d6461.jpg
6159c02e931384c3669cb672a1f39704.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Potrebno je mnogo znanja i ulaganja, naravno i rada...da bi se proizvelo zdravo i kvalitetno povrce...nazalost u zadnje vreme isto kao i za sve ostalo pitanje je koliko se isplati sa ovim cenama...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nikola, koliki otprilike prinos ocekujes na tih 40 ari?
Posto imas znanja, hajde da te pitam koju prihranu da u ovom periodu pustim kroz sistem? Koliko sam citao sada bi trebalo poceti pustati nesto sa vise azota i kalijuma u odnosu na fosfor.
 
Uh...voleo bih da mogu da znam od sada...ali nezahvalno je to procenjivati...sve zavisi...kako ce vreme biti...grune oluja...napravi haos. Prve godine sam radio samo 10 ari. Sta se tu desilo ja ne znam...znam samo da sam tada uzeo dobre pare i posle vise nisam :) rodila extra...u prvoj klasi bilo 80-90%. Cena bila (to je ona godina kad su bile poplave) oko 70-80 dinara...a rodilo da ne slazem ali preko 4-5 tona sigurno. Sad kako ce biti ne znam, za sada je na skali do 10 neka 8-mica. Ima malo nedostataka kalcijuma. Isao sam jednom vuxal kalcijum a juce amica. Pustio sam i dzaka yarinog kalcijuma 25 kg...pa videcemo...sada dodaje yarino djubrivo sa vise kalijuma. A posle cu mozda jos po malo AN-a gde mi slabija bujnost i lisna masa...radio sam jedan tretman ekobusterom...i jos jedan cu...sleduje zastita od plamenca i od bakterioze i tako u krug...valjalo bi u neko dogledno vreme uraditi promesu (quadris) i pehar...naravno dodavati djubriva i zalivati...videcemo na kraju...trudicu se da popisem sve sto je ubrano...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na opsirnom odgovoru. Za prinos sam te pitao jer se kod nas drugacije sadi, tj postavljaju trake. Pa mi se cini da ima vise biljaka na odredjenoj povrsini nego sto je slucaj kod tebe. Npr na 40ari pri prosecnoj godini bih ocekivao 20t, ukoliko bi bila slabija godina, ne ispod 15t.
Kod mene trenutno nema naznaka nedostatka kalcijuma, pustio sam 50kg kalcijum nitrata, pustao sam 0.250gr po biljci ali na svaki zaliv u poslednje dve nedelje.
 
Pa sta znam...ja imam 21-20000 na nekih ajde neka bude 35 ari...jer sam odbio malo od medja i od krajeva i imam prolaz za frezu u sredini parcele...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Izmedju folija je 60-65 cm. Folija metarska kad odbijemo ono sto je zatrpano i posto paprika nije sadjena na samu ivicu nego 10 cm od kraja folije ostaje nekih 50 cm razmak izmedju dva reda na jednoj foliji. U redu su na oko 20 cm...5 u metar.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na nekih 80ari ima oko 90 000 biljaka. Ne pruzam folije. Trake su na 55 cm jedna od druge, na jednu traku ide dva reda, po 5cm sa obe strane trake. Struk u jednom redu na svakih 30cm, ali posto su dva reda tako blizu jedan drugog, prakticno su na 15cm. Sto znaci da na metru imam 7 biljaka.
 
Nazad
Vrh