Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Da . I kod mene od 5 pojavio se samo 2 . Šta činiti ?
I mene je bunilo, mislio sam da nema racuna, ali sam onda kliknuo na podnesi "novi zahtev" i racun se pojavio i samo sam rasporedio litrazu.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
A dobra je fora da se ne upisuju decimale, na veliki broj parcela skupi se tu dobra litraža koju ne možeš da iskoristiš. Tako će mnogi napraviti grešku, ako se stvarno bude kontrolisalo ako neko ima 40,7 hektara prijavljeno navodno može da uzme 407 litara ali ustvari ne može zato što od svake parcele otpadnu oni kvadrati što su manji od jednog ara tako da će kupiti gorivo ali neče moći da traži refakciju i država će tu biti "prevarena".
Na 40,7 hektara ide malko vise nafte?! 8-)
 
Ne gubi se na litrima nego na kvadratima. Ako ti parcela ima 55,12 ari možeš da upišeš 55 ari a 12 kvadrata ne.
Kupi 400 litara ..i skupjaj redom parcele, na kaju možeš recimo samo za 388 lit.. tražiti povrat akcize ,

Ali ako spojiš račune..oda gubiš amo na zadnjoj....
 
Gubiš na svakoj parceli pojedinačno, nema to veze sa litrima na računu. Možeš imati račun od 400 litara, ali ideš s njim parcelu po parcelu i na svakoj gubiš na tim kvadratnim metrima. Međutim, sitno je to ljudi.
 
Taj sistem je malo kurvanjski napravljen. Ukupno imas 100 ha i samo oduzimas racune, a ne po parcelama. Ja sam na jednom racunu od 4000 l izgubio 2-3 %. Tako nas ko zna koliko i eto love u tudjim dzepovima 😎
 
Meni se sada desila situacija da sam se zalio za 2 racuna da se nisu pojavila na E-agraru.Zvao, zalio se i racuni su se pojavili,izmenjeni,ali sa istom litrazom.Posle 4-5 dana mi se pojavljuju originalni racuni, tako da sada imam 2 duplirana racuna,a sipano jednom.
Sta raditi sada, da zovem da obrisu ta dva (ako moze uopste) ili da ostavim, a da ne podnosim zahtev za njih?
 
Jel dobijate refakciju ?. Kod mene prošlo mesec dana od predaje zahteva i ništa. Sve je odobreno i rešenje stiglo i tu je stalo.Ništa se ne dešava.
 
Meni se sada desila situacija da sam se zalio za 2 racuna da se nisu pojavila na E-agraru.Zvao, zalio se i racuni su se pojavili,izmenjeni,ali sa istom litrazom.Posle 4-5 dana mi se pojavljuju originalni racuni, tako da sada imam 2 duplirana racuna,a sipano jednom.
Sta raditi sada, da zovem da obrisu ta dva (ako moze uopste) ili da ostavim, a da ne podnosim zahtev za njih?
Ako su vam računi verifikovani (A jesu sigurno) možete sami da ih obrišete

1c9957e735669b41c.png
238fe7b18c7a111e4.png


38dc30fa3f8220da3.png
4115be02a13044775.png
518a02fd9ab534a91.png
 
Kod mene je bio problem tehnicke prirode. Puma je prijavila jedan sifrarnik, a na fiskalnom je bio drugu. Zvanicno je trebalo da stoji Eurodisel, a na fiskalnom je stojalo Eud/lit. Onda je distributer promenuo sifrarnik i racun mi se pojavio na eagraru.
Ali dok nije morao sam malte ne do ministarke da dodjem.
 
Ja predao 8 februara. Dobro je da su krenuli.valjda nije neka greška opet.
 
Pitanje za Srđan 01, zeznuo sam situaciju prilikom podnošenja novog zahteva za povraćaj akcize tako što sam 1660lit (5 računa) podneo na jednu parcelu, vredili se žaliti ili nešto drugo ili ode mast u propast.Podneo sam prvi put sa jednog računa pet parcela i to se nevidi koje parcele samo litraža ili ja ne znam.
 
Nazad
Vrh