Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Verovali ili ne, stigao priliv na račun od akcize. Svih 3.100 dinara za 62 litre goriva nasutih u januaru.
Nemoj da mi neko više sumnja u ekonomskog tigra.🐅
Ne mora da se podnosi sve odjednom, moze deo po deo da se podnosi vise puta kako se sipa gorivo?
 
A dobra je fora da se ne upisuju decimale, na veliki broj parcela skupi se tu dobra litraža koju ne možeš da iskoristiš. Tako će mnogi napraviti grešku, ako se stvarno bude kontrolisalo ako neko ima 40,7 hektara prijavljeno navodno može da uzme 407 litara ali ustvari ne može zato što od svake parcele otpadnu oni kvadrati što su manji od jednog ara tako da će kupiti gorivo ali neče moći da traži refakciju i država će tu biti "prevarena".
 
Brate ala ga ti sitnicaris, koliko to mozes da budes ostece majku mu, max lit po parceli odnosno celih 50 din pa dal imas 1000 parcela prijavljeno a do sad nisi ima ni jedan dinar pa nisi umro od gladi
 
Glupo je samo sto je napravljeno to rasporedjivanje po parcelama, umesto da postoji ukupna povrsina po 100 l/ha i gotovo.
Verujem da kolega nece propasti za te nepune litre, ali je ovo bespotrebna za...ancija.
 
Brate ala ga ti sitnicaris, koliko to mozes da budes ostece majku mu, max lit po parceli odnosno celih 50 din pa dal imas 1000 parcela prijavljeno a do sad nisi ima ni jedan dinar pa nisi umro od gladi
Nije stvar u 50 dinara nego ako ograniče na 100 litara a ti imaš jedan hektar u 3 parcele i na te pracele izgubiš litar-dva znači da si kupio više goriva nego što možeš da opravdaš, prekoračio si limit i ideš u pasivan status (ako budu rigorozni kao što najavljuju). Jel sad razumeš (i ovi što ti lajkuju bez da su razmislili šta sam napisao)?
 
A gde si to procitao i ko ti je rekao, ti imas pravo na taj povracaj do 100 lit po hektaru a mozes da kupis i 1000 niko ti ne brani i niko ne mora da ti lajkuje
 
Da li su se nekom pojavili računi na eagraru,a da je sipao na nekoj drugoj pumpi osim NIS-a?
 
Nisam ispratio tačno, ali posle 3-4 dana su bili vidljivi. Da napomenem da sam sipao sa Lukoil Agro karticom i na računu je ukucan JMBG. Prilikom plaćanja potrebno je naglasiti radniku pumpe da je potreban račun za eagrar.
 
Da li se nekom dešavalo da se pojedini računi ne pojavljuju? Tri puta sam točio na NIS pumpi a samo poslednji račun se pojavio.
 
zahtev za refakciju 150L poslat 1 marta

danas stiglo resenje u e sanduce da se usvaja i nalaze isplata
 
Da li se nekom dešavalo da se pojedini računi ne pojavljuju? Tri puta sam točio na NIS pumpi a samo poslednji račun se pojavio.
Da . I kod mene od 5 pojavio se samo 2 . Šta činiti ?
Pozovite sutra sledeće brojeve

  • 0800 106 107
  • 011 302 01 00
  • 011 302 01 01
  • 011 302 01 18

Ili lepo pozovite pumpu gde ste točili gorivo

Lepo im recite tako i tako stoji stvar imam problem račun mi se nije pojavio u moje gazdinstvo (Točio sam gorivo tad i tad). Onda će oni vama tražiti da im kažete broj samog računa i vaš Broj Poljoprivrednog Gazdinstva pa će oni proveriti šta se dešava.
💬 Ako će vam biti lakše jedan moj kolega je sipao gorivo 27.02.2024. i tek danas mu se pojavio račun u eRPG (Znači nije intervenisao >Nije rekao meni niti je zvao navedene brojeve).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh