Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

podneo zahtev za refakciju,pise primljen 11.03,jel treba da mi stigne resenje na esanduce?koliko treba vremena?
 
Računi isključivo moraju da sadrže Broj Poljoprivrednog Gazdinstva kao fizičko lice, odnosno JMBG kao fizičko lice u sistemu PDV-a.

Fiskalni računi se automatski povlače iz eFiskalizacije (Zato i nema mogućnost da se unose ručno).
U prvom postu u ovoj temi piše, da su fiskalni računi od 1-31. januara 2024. izuzeti i ne moraju imati BPG ili JMBG.
Znači to više ne važi?
 
U prvom postu u ovoj temi piše, da su fiskalni računi od 1-31. januara 2024. izuzeti i ne moraju imati BPG ili JMBG.
Znači to više ne važi?
Niste dobro razumeli to što je napisano.


To nigde nije napisano (Da sam račun ne treba da sadrži JMBG i BPG). Moglo je da ne sadrži JMBG i BPG ali račun se neće naći na eRPG (Što je i logično).

Pročitajte Pravilnik


Takvi računi kao što vi kažete bez JMBG nisu ni mogli da uđu u refakciju (Nisu ni odlazili na vaš eRPG).
 
Poslednja izmena:
U ovom slučaju nije 50 nego nešto ispod 5 din. :) Zeza se čovek.

To se i ja pitam. Mislim meni ne zanči ništa što ću izgubiti maks 50 din po računu, ali ako neko skuplja sve to na gomilu, njemu će bogami značiti i to dosta.
Ovo za kvadratne metre neće niko da se ovajdi. (niti mislim da može neko da napravi grešku jer te program ograničava koliko možeš da podneseš l/ha tako da ne možeš da preteraš). Ovo drugo za sve što je manje od litre na svakom računu e tu već postoji prostor za malverzaciju.

Ne razumem kako si mogao sve na jednu parcelu kad te program ograniči na odredjenu količinu litara koju možeš da uneseš u zavisnosti od površine parcele?
Sto je najgore ne zeza se i ako ne mozes da okrnjis litar onda je 50 a ne 5din

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Niste dobro razumeli to što je napisano.


To nigde nije napisano (Da sam račun ne treba da sadrži JMBG i BPG). Moglo je da ne sadrži JMBG i BPG ali račun se neće naći na eRPG (Što je i logično).

Pročitajte Pravilnik


Takvi računi kao što vi kažete bez JMBG nisu ni mogli da uđu u refakciju (Nisu ni odlazili na vaš eRPG).
Citiram:
"(Izuzetno u periodu od 1. januara 2024. godine zaključno sa 31. januarom 2024. godine, fiskalni račun ne mora da sadrži posebnu identifikacionu oznaku koja ukazuje da je u pitanju registrovano poljoprivredno gazdinstvo u skladu sa propisima kojima se uređuje fiskalizacija, a u tom slučaju se umesto BPG na fiskalnim računima unosi JMBG ili PIB)."
Ovo pravi zabunu. Mislio sam da može naknadno da se unosi JMBG ili PIB. Problem je, što će skinuti sa kartice preko 100 litara, a neću imati pravo na refakciju. Ili će priznati račune na punu cenu kad ispucam karticu? Ništa im ne može verovati.
 
Meni stiglo u e sanduče rešenje. Prihvatio ga. Reko ajd da odem da vidim šta piše na eagrar. Tamo u refakcijama pored broja predmeta stoji nešto kao "prihvaćen". Pogledam levo na one ponudjene opcije, piše "žalbe/odustanak od prigovora". Udjem i otvori se prozor i piše da tu mogu da priložim žalbu ili da odustanem od prigovora što će ubrzati pravosnažnost rešenja. Na "broj predmeta" otvorim padajući meni, i pojavi se jedno 4-5 brojeva. Ponovo proverim broj rešenja za refakciju i uverim se da ga ima u tom padajućem meniju. Odaberem taj broj, i u svrhu odaberem odustanak od prigovora. U napomenu napišem isto odustanak od prigovora i to je to. Pisalo je da je zahtev prihvaćen...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
na osnovu tvog posta
uradio isto kod mene

nisam primetio to odustanak od prigovora i zalbe dok nisam procitao tvoju objavu
 

U obavezi sam da i ovde napišem isto (Ima dosta pitanja u PP pa zbog toga pišem i ovde)


saopstenje2.jpeg

Obaveštenje o kupovini goriva po povoljnijim cenama

Obaveštavamo sve poljoprivredne proizvođače koji gorivo sipaju po ograničenim visinama cene sa NIS – ovim karticama po ceni od 179 dinara da ukoliko su dostigli limit od 100 litara po hektaru prijavljene površine u eAgraru, a najviše do 100 hektara, neće biti u mogućnosti da nastave da kupuju gorivo po toj ceni ukoliko su limit ispunili.

Na osnovu Uredbe o ograničenju visine cena derivata nafte koja je stupila na snagu 27. januara 2024. godine Naftna industrija Srbije a.d. Novi Sad je na svojim stanicama za snabdevanje prevoznih sredstava, uz upotrebu kartica izdatih registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima, stavila u promet derivat EVRO DIZEL po maksimalnoj maloprodajnoj ceni od 179 dinara po litru, sipanjem u maksimalnoj količini do 100 litara po hektaru, za površine upisane u Registru poljoprivrednih gazdinstava na dan stupanja na snagu ove uredbe i zasejane, odnosno zasađene površine obradivog poljoprivrednog zemljišta pod odgovarajućom biljnom kulturoma, a najviše do 100 hektara.

Definicija o obradivim površinama je identična kao i definicija koja se koristi u refakciji (propisana Pravilnikom o refakciji).
 
Citiram:
"(Izuzetno u periodu od 1. januara 2024. godine zaključno sa 31. januarom 2024. godine, fiskalni račun ne mora da sadrži posebnu identifikacionu oznaku koja ukazuje da je u pitanju registrovano poljoprivredno gazdinstvo u skladu sa propisima kojima se uređuje fiskalizacija, a u tom slučaju se umesto BPG na fiskalnim računima unosi JMBG ili PIB)."
Ovo pravi zabunu. Mislio sam da može naknadno da se unosi JMBG ili PIB. Problem je, što će skinuti sa kartice preko 100 litara, a neću imati pravo na refakciju. Ili će priznati račune na punu cenu kad ispucam karticu? Ništa im ne može verovati.
Slažem se da navedeno pravi zabunu.
 
pitam za komšiju ( tačno sam znala da će mi uvaliti svašta da pitam) On i sin imaju po gazdinstvo, ali je samo sin imao NISovu karticu i preko nje su kupovali gorivo prethodnih god. pa do sad za oba gazdinstva. Sada su prvo deo kupovine sa BPG brojem usmerili na očevo gazdinstvo i prošao je zahtev za refakciju, e sad je sin počeo da kupuje za svoje ali od pre par dana mu rekli na pumpi za koliko ha može još da kupi i da izvadi karticu za oca, to je sad u proceduri.Međutim sinovljevo gazdinstvo je veće i on neće po tome imati prava za refakciju za sve parcele preko nis kartice jer ima limit.

Pitanje: Kad ostvari taj limit koji ima na NIS da li može kupovati bez kartice i za to tražiti refakciju. Moje mišljenje je da može, al ko će ga znati.
 
Poslednja izmena:

U obavezi sam da i ovde napišem isto (Ima dosta pitanja u PP pa zbog toga pišem i ovde)


saopstenje2.jpeg

Obaveštenje o kupovini goriva po povoljnijim cenama

Obaveštavamo sve poljoprivredne proizvođače koji gorivo sipaju po ograničenim visinama cene sa NIS – ovim karticama po ceni od 179 dinara da ukoliko su dostigli limit od 100 litara po hektaru prijavljene površine u eAgraru, a najviše do 100 hektara, neće biti u mogućnosti da nastave da kupuju gorivo po toj ceni ukoliko su limit ispunili.

Na osnovu Uredbe o ograničenju visine cena derivata nafte koja je stupila na snagu 27. januara 2024. godine Naftna industrija Srbije a.d. Novi Sad je na svojim stanicama za snabdevanje prevoznih sredstava, uz upotrebu kartica izdatih registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima, stavila u promet derivat EVRO DIZEL po maksimalnoj maloprodajnoj ceni od 179 dinara po litru, sipanjem u maksimalnoj količini do 100 litara po hektaru, za površine upisane u Registru poljoprivrednih gazdinstava na dan stupanja na snagu ove uredbe i zasejane, odnosno zasađene površine obradivog poljoprivrednog zemljišta pod odgovarajućom biljnom kulturoma, a najviše do 100 hektara.

Definicija o obradivim površinama je identična kao i definicija koja se koristi u refakciji (propisana Pravilnikom o refakciji).
Znaci oni na Nisu imaju podatke koliko je sipano goriva sa Poljo karticom i koliko jos moze da se sipa ?
A moze samo na one hektare,na koje imam pravo za subvencije,bez suma i livada ?
Poklapa se broj litara koji mogu da se sipaju po 179din i litara za koje imamo pravo na povracaj akciza od 50din po litru.
 
Mogli bi te podatke da podele i sa nama. Da urade neki update aplikacije gde ce se videti koliko jos litara moze da se kupi po 179 din... Malo pre stiglo obavestenje da moze da se proveri na kasi ili pozivom call centra.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Meni je na pumpi pre par dana sluzbenica pitala jel hocete da proverite. Ubacis karticu uneses pin i izadje papiric na kome pise preostala kolicina po 179din.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Može sve, ako ima ko da se ugradi. ;)
I ova cela procedura oko unošenja računa i deljenja po parcelama je glupost, može to sistem da prepozna i izvrši podelu odmah.
 
pitam za komšiju ( tačno sam znala da će mi uvaliti svašta da pitam) On i sin imaju po gazdinstvo, ali je samo sin imao NISovu karticu i preko nje su kupovali gorivo prethodnih god. pa do sad za oba gazdinstva. Sada su prvo deo kupovine sa BPG brojem usmerili na očevo gazdinstvo i prošao je zahtev za refakciju, e sad je sin počeo da kupuje za svoje ali od pre par dana mu rekli na pumpi za koliko ha može još da kupi i da izvadi karticu za oca, to je sad u proceduri.Međutim sinovljevo gazdinstvo je veće i on neće po tome imati prava za refakciju za sve parcele preko nis kartice jer ima limit.

Pitanje: Kad ostvari taj limit koji ima na NIS da li može kupovati bez kartice i za to tražiti refakciju. Moje mišljenje je da može, al ko će ga znati.
kupuje gorivo po punoj ceni i dobija 50 din,povrat i naravno navodi broj gazdinstva na racunu
 
Sta se desava sa racunima iz januara na kojima nije upisivan BPG ? Ulaze li oni u 10 lit po hektaru?
 
Kako moze preko aplikacije agro kartice da se proveri na koliko jos goriva imamo pravo da kupimo?
 
Računi isključivo moraju da sadrže Broj Poljoprivrednog Gazdinstva kao fizičko lice, odnosno JMBG kao fizičko lice u sistemu PDV-a.

Fiskalni računi se automatski povlače iz eFiskalizacije (Zato i nema mogućnost da se unose ručno).
Pozdrav. Vidim da znaš procedure za reakciju za gorivo. Moj problem. Sipao na Agro aplikaciju gorivo. Račun postavljen na moju stranicu. Hteo da podnesem zahtev za refakciju . Greškom ušao na Računi za gorivo i stisnuo odobrenje zahteva za povraćaj. Kad sam video da smo pogrešio odem na refakciju i tamo nema mog računa. Hoće li mi verifikatori uvideti grešku koju sam napravio i vratiti mi račun na stranicu za refakciju goriva da mogu da podnesem zahtev.Gorivo sipao na NIS-u 13.03.2024. Još jedno, na svakoj parceli piše koja količina goriva treba da se upiše. Sve količine su sa decimalnom zarezom ili tačkom ( probao sve od tačke, zareza, zvezdice, crtice, sve ne može) , ne mogu da upišem broj sa decimalnom zarezom, a u žutom polju piše broj sa decimalnom zarezom.
 
Nazad
Vrh