Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Сале, си у реду? Ди нестаде "...али но"?


;)
 
Pitanje za Srđan 01, zeznuo sam situaciju prilikom podnošenja novog zahteva za povraćaj akcize tako što sam 1660lit (5 računa) podneo na jednu parcelu, vredili se žaliti ili nešto drugo ili ode mast u propast.Podneo sam prvi put sa jednog računa pet parcela i to se nevidi koje parcele samo litraža ili ja ne znam.
Probajte da pozovete 0800 106 107 pa im recite problem.
 
Upravo dobio rešenje u esanduče. Otišao na eagrar i u odeljku žalbe/odustanak od prigovora našao broj predmeta za refakciju. Odabrao ga, ispod odbrao da je u pitanju odustanak od prigovora i u opisu napisao isto odustanak od prigovora i poslao zahtev. Videćemo za koliko će uplata...
 
Zašto ne mogu uneti fiskalni račun za gorivo iz januara? Bez JMBG i BPG?
Kada izaberem "fiskalni račun" blokira se dalje unošenje podataka.
 
Ja za gorivo nisam "odustajao" i legle pare za par dana, mada su u pitanju manji iznosi, u tri navrata.
 
Ja se juče žalio ovde kako nisu legle pare od refakcije i vidim da ima efekta😅🤣😂. Danas legle posle 35 dana. A za žalbu na rešenje od refakcije ni ja nisam znao da postoji mogućnost.
 
Ja se juče žalio ovde kako nisu legle pare od refakcije i vidim da ima efekta. Danas legle posle 35 dana. A za žalbu na rešenje od refakcije ni ja nisam znao da postoji mogućnost.
Meni stiglo u e sanduče rešenje. Prihvatio ga. Reko ajd da odem da vidim šta piše na eagrar. Tamo u refakcijama pored broja predmeta stoji nešto kao "prihvaćen". Pogledam levo na one ponudjene opcije, piše "žalbe/odustanak od prigovora". Udjem i otvori se prozor i piše da tu mogu da priložim žalbu ili da odustanem od prigovora što će ubrzati pravosnažnost rešenja. Na "broj predmeta" otvorim padajući meni, i pojavi se jedno 4-5 brojeva. Ponovo proverim broj rešenja za refakciju i uverim se da ga ima u tom padajućem meniju. Odaberem taj broj, i u svrhu odaberem odustanak od prigovora. U napomenu napišem isto odustanak od prigovora i to je to. Pisalo je da je zahtev prihvaćen...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Sad sam odradio i ja isto. Videćemo kad će stići uplata. Na prvi zahtev bez odricanja od žalbe trebalo je oko 35 dana.
 
Da li još neko ima problem gde, nakon što sve uredno popuni, u trenutku kada podnese zahrev za refakciju, sam portal ne prihvata zahtev? Odnosno, nakon podnošenja zahteva zeleni krug se okrene do pola i opet se vrati na stranicu za podnošenje.
Ne izbacuje nikakvu grešku, nikakvo prekoračenje. Jednostavno kao da baguje sistem...
 
Tek danas se pojavili računi za gorivo kupljeno na Nisu 23 .02.Nisam nigde zvao i ništa pisao,tako da treba samo strpljenje.
 
Ne kapiram, kako da izgubis litar zbog 0,09 lit, da si napisao da ti je sipao 99,99 lit pa i nekako ali neces propasti zbog 50 din
U ovom slučaju nije 50 nego nešto ispod 5 din. :) Zeza se čovek.
A dobra je fora da se ne upisuju decimale, na veliki broj parcela skupi se tu dobra litraža koju ne možeš da iskoristiš. Tako će mnogi napraviti grešku, ako se stvarno bude kontrolisalo ako neko ima 40,7 hektara prijavljeno navodno može da uzme 407 litara ali ustvari ne može zato što od svake parcele otpadnu oni kvadrati što su manji od jednog ara tako da će kupiti gorivo ali neče moći da traži refakciju i država će tu biti "prevarena".
To se i ja pitam. Mislim meni ne zanči ništa što ću izgubiti maks 50 din po računu, ali ako neko skuplja sve to na gomilu, njemu će bogami značiti i to dosta.
Ovo za kvadratne metre neće niko da se ovajdi. (niti mislim da može neko da napravi grešku jer te program ograničava koliko možeš da podneseš l/ha tako da ne možeš da preteraš). Ovo drugo za sve što je manje od litre na svakom računu e tu već postoji prostor za malverzaciju.
Pitanje za Srđan 01, zeznuo sam situaciju prilikom podnošenja novog zahteva za povraćaj akcize tako što sam 1660lit (5 računa) podneo na jednu parcelu, vredili se žaliti ili nešto drugo ili ode mast u propast.Podneo sam prvi put sa jednog računa pet parcela i to se nevidi koje parcele samo litraža ili ja ne znam.
Ne razumem kako si mogao sve na jednu parcelu kad te program ograniči na odredjenu količinu litara koju možeš da uneseš u zavisnosti od površine parcele?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh