Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

I jos nesto, da li racun mora da bude preko agro kartice placen, ili moze full cena samo da bude prijavljen za povracaj od 50 dindzi/l. ?
Poštovani,

Fiskalni račun mora da sadrži poreski identifikacioni broj: PIB (ako se radi o pravnom licu), jedinstveni matični broj građana ili identifikacionu oznaku koja ukazuje da je u pitanju poljoprivredno gazdinstvo(BPG) ,kada je nosilac gazdinstva fizičko lice, što na ovom primeru računa nije slučaj. To je razlog što se račun ne vidi na portalu eAgrara.

Da bi se račun prikazao u zahtevu za refakciju akcize goriva potrebno je da na fiskalnom računu bude upisano BPG sa šifrom 16 ako je u pitanju fizičko lice, odnosno JMBG sa šifrom 15 ako je fizičko lice u sistemu PDV-a i PIB sa šifrom 14 ako je u pitanju pravno lice.


Kupovinom preko NIS Agro kartice račun nije totalno propao (Dobili ste umanjenje kada ste kupili gorivo), što se tiče povrat refakcije tu na žalost :nono: pa se zato račun ne pojavljuje u vaš eRPG.
 
Srdjane a sta je sa tim 12-im junom, vidim kukaju ljudi, a i ja :osmeh: ... danas sipao jos jednom, da vidimo da li ce se pojaviti u eagrar-u...
 
Srdjane a sta je sa tim 12-im junom, vidim kukaju ljudi, a i ja :osmeh: ... danas sipao jos jednom, da vidimo da li ce se pojaviti u eagrar-u...
Da li na računu ima navedene stavke (PIB - šifra 14, JMBG - šifra 15 ili BPG - šifra 16) ?

Ako ima račun će se pojaviti na platformi eAgrar-eRPG
IMG_20240613_155701.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni stiglo obaveštenje u E sanduče, vrlo verovatno rešenje, al mi juče krepo tel a nisam napravio bek up za konsent i sad ćorak.....
 
Znaci ponavljam pisao sam vec

Minimalno 2 nedelje od poslatog zahteva stize resenje u e sanduce

Od prihvatanja i odbitka zalbe minimalno 2 nedelje do isplate


3 isplate sam dobio,uvek ista prica...doduse kolicina je za neke od vas mizerna-- svaka po 150l
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh