Uputstvo za podnošenje zahteva za povrat akcize za gorivo

Naznačeno je u pravilniku da svaki Fiskalnii isečak (Račun) mora da sadrži Broj Poljoprivrednog Gazdinstva ili Jedinstveni Matični Broj Građana.

Znači odgovor je Ne

Da li postoji način da se ipak uradi nešto po pitanju računa za gorivo koji ne sadrži JMBG ni BPG jer je korišćena Agro kartica?
 
Da li postoji način da se ipak uradi nešto po pitanju računa za gorivo koji ne sadrži JMBG ni BPG jer je korišćena Agro kartica ?

Отац точио нафту у трактор преко, агро картице и није приложио бр газдинства оће ли ти рачуни бити видљиви на газдинству за рефакцију ?

Dajte mi kontakt podatke u Privatnoj Prepisci pa ću pokušati nešto da vam sredim


Jeste da sam već na takvo pitanje dao odgovor da račun bez JMBG ili BPG ne može da se nađe u refakciji, ali ajde da pokušamo.


Naravno opet kažem ako bude moglo da se sredi sredićemo ako ne to je to sa tim računima.
 
Dajte mi kontakt podatke u Privatnoj Prepisci pa ću pokušati nešto da vam sredim


Jeste da sam već na takvo pitanje dao odgovor da račun bez JMBG ili BPG ne može da se nađe u refakciji, ali ajde da pokušamo.


Naravno opet kažem ako bude moglo da se sredi sredićemo ako ne to je to sa tim računima.
Poštovani Srđane, imam sledeću situaciju, na NIS pumpi su mi izdali 19 fiskalnih računa, ukupno je oko 7000 litara sa pogrešnim JMBG. Tačnije pogrešili su poslednje 2 cifre (vozač pogrešno upisao na papirić jbg). Sad na računu se nalazi ispravno ime i prezime, ali ga ne prepoznaje na E-agraru jer naravno nije dobar JMBG. Više puta sam kontaktirao NIS, ne žele da isprave, a s obzirom da je i PDV sistem u pitanju ostao sam i bez povrata PDV i bez refakcije za akcizu. Da li tu može nešto da se uradi što se tiče refakcije? Ili bolje ne pokušavati, mislim da ću svakako ispucati limit do kraja godine za refakciju.
 
Pozdrav, podneo sam zahtev za refakciju akciza goriva 3. Maja. Stiglo mi je resenje u esanduce 16.5 i ja sam tek 29.5 odradio ono odricanje. Od tada jos uvek novac nije legao na racun. Da li je to uobicajeno da se tako dugo ceka ili sam nesto pogresno uradio ?
 
Ja sam poslao 24.4 i 8 .5 i za sad nista. Odricao sam se žalbe oko 20 maja . I eto juče mj ponovo stiglo resenje za iste zahteve. Sta se tu desava ko zna.
 
IMG_20240613_155701.jpg
 
Kada se odreći žalbe? Ja sam predao zahtev krajem aprila, posle par dana sam se odrekao žalbe. Prekjuče dobio rešenje i tada se opet odrekao žalbe, sada uđem i dalje mi piše POSLAT i ja se opet odreknem žalbe. Znači možemo se stalno odricati žalbe a oni kada se smiluju da nam obrade zahtev.
 
Kada se odreći žalbe? Ja sam predao zahtev krajem aprila, posle par dana sam se odrekao žalbe. Prekjuče dobio rešenje i tada se opet odrekao žalbe, sada uđem i dalje mi piše POSLAT i ja se opet odreknem žalbe. Znači možemo se stalno odricati žalbe a oni kada se smiluju da nam obrade zahtev.
Dovoljno je jednom da se odreknete prava na žalbu (Jedno rešenje pod tim i tim brojem dovoljno je jednom a ne sto puta da se odričete od žalbe).


Imaju evidentirano svaki put kada se neko odrekne od žalbe.​

 
Zasto meni za jednu parcelu gde sam prvi put podneo zahtev stoji da je raspolozivo punih 57.55l iako sam pre koji mesec za tu parcelu podneo zahtev sa 47l goriva i dobio povracaj za tu kolicinu?
 
Nazad
Vrh