Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vlaga 11,5 12300kg. Sejana na 35cm razmak zrno od zrna 5cm sa kukuruznom 550000 biljaka na hektar.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Zavrsena prica sa repicom, 3.6hektara 11660kg videcemo sta ce biti od odbitaka. Jako lose rodilo kakva je godina bila. Ali moja greska dosta je probila trava i uzela danak.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Zavrsena prica sa repicom, 3.6hektara 11660kg videcemo sta ce biti od odbitaka. Jako lose rodilo kakva je godina bila. Ali moja greska dosta je probila trava i uzela danak.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Ooooo pa ti si jos i dobar, u mom okruzemju su poceli prinos od 5-15 meteri po Kj i to kod ljudi koji nisu pocetnici......kod nas uglavnom lose repice, kasna setva, susa u nicanju i nemaa pomoci
 
Razmak je svaka druga lula,30cm,sejana msm 29-og Avgusta,ful agrotehnika plus pogodno vreme.
Slike nemam imam snimak,ali to neznam da okacim.Na lulu u bunkeru ubacuje kao lopatom.
 
Kakve su ovo stetocine ima ih milijarde?
82d754f657d3021e0a86a47fdb9c3d69.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pa tu su sto se tice prinosa,jedino je malo "grdnija" Aniston ali se ne vrse tesko.
Malo je kasnija sorta pa sam sejao zbog da mozda joj vise legne vreme,kisa itd...Ali to je tu,isto....
 
interesantno,kod mene je aniston dosao par dana pre arhitekta,aniston je dao od 18 do 20 po kj a arhitekt od 20 do 22 kako koja njiva,al ove godine ubedljivo jaci u mom krajju.....
nego pitanje jedno,dal je do hibrida ili slucajnost al imao sam jedan problem u arhitektu samo al ne na svim njivama,stabljika i list su bili presvuceni nekim belilom,kao prasina od brasna koja je jako lepljiva,dok se kombajnira jako se prasi i ceo kombaj je bio toliko prasnjav a posto je motor iza kabine sve sto je ventilator uvukao kroz hladnja to se toliko polepilo po motoru debeo sloj koji sad spahlom nemozes skinuti,kad sam uzeo krpu da obrisem staklo prednje spolja kako sam provukao krpom staklo se samo zamastilo i zamuljalo da nisam mogao oprati staklo,hladnjak se zacepio da ga nisam mogao oprati bez suza,jel imao neko slican problem u repici,dal je do hibrida ili neka slucajnost,nedaj boze nikom....
 
Sclerotinia, bela trulež, poznata nam je iz suncokreta. Po knjigama, repicu bi od nje trebalo zaštititi od 2/3 cvetanja do kraja cvetanja a mahom taj fungicid svi stavljaju sa zadnjim insekticidom tj. pre početka cvetanja.Ipak neka kažu nešto iskusniji od mene, ja sam još mlad i neiskusan sa repicom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh